Klima açınca gelen ses | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Klima açınca gelen ses

  • Konbuyu başlatan swotr
  • Başlangıç tarihi
S

swotr

E-Posta Onayı Bekliyor
#1
Arkadaşlar; son 1 aydır klima açıkken, rölantide, motor bölümünden metal sürtünme sesi gibi bir ses gelmeye başladı.. Ses, klimayı kapatınca (ya da AC yi kapatınca) gitmekte.. Ya da debriyaja basınca da kesilmekte, debriyajdan çekince devam etmekte.. Ama gerek ve yeter şart klimanın açık olması.. Ama her zaman yapmıyor, genelde çok kullandığımda, çok trafikte kaldığımda (sanırım çok ısındıgında) bazen yapıyor.. Sorun ilk olarak yarım saatlik bir yolu klima son ayarda 19derecelerde gitmiştim o gün çıkmıştı.. onun üstüne 2bin km yol yaptım 1 ay geçti ses artmadı ya da sürekli hale gelmedi ama ara ara dediğim koşullarda yapıyor..

Konuyla ilgili 4 farklı yetkili servise gittim, hiç birinde olmadı, onlarda test ettiler sesi çıkaramadılar.. Klimada da sorun yokmuş.. Debriyaj baskı balata bilyasındandır dediler, genelde 60 binlerde seat larda bittiğini söylediler.. Ama klima olayına bir anlam veremediler, o yüzden sesi duymadan şanzımandandır deyip şanzımanı indirme olayına girmek istemediler haliyle..

Konuyla ilgili konuştuğum bir tamirci radyatör bölümüne kaçan tozların yapabileceğini oraya arada bi su tutturmam gerektiğini söyledi.. bi başka klimacı kompresörden veya kayışından olabilir dedi, servis kayışta sorun yok dedi ..

Aşağıda ses videosu var.. Görüntü veya nereyi çektiğim çok önemli değil.. Yorumlarınız nedir, neden olabilir, aynı durumla karşılaşanınınz oldu mu, bilgi verirseniz sevinirim :)

9.sn de klima açıyorum ve ses başlıyor, ses motorla akü arazında şanzımanın oralardan gibi geliyor .. bir sonraki mesajda ilk çektigim videoyu da koyacam