Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

klima çalışma sistemi ?

RD38

Kayıtlı Üye
arkadaşlar 2004 signo cordaba aracımdaki klima çalıştırma sistemini anlamadım bi türlü. auto ve econ tuşlarına takıldım ben. bildiğim 'AC' tuşu yok. doğal olarak bu digital klimada klima on/off düğmesi hangisidir. :confused:

kısacası klima çalışma sistemini yazabilirmisiniz.

bildigim kadarıyla auto modunu actıgınızda ayarlanmıs olan dereceyi saglamak icin gerekirse klimayı da otomatik olarak acar econ modunda ise sadece havalandırma calışır klima devreye girmez, kapatmak için ise soldaki pervane işaretli tusu sonuna kadar kıstıgınızda ekranda off yazısı cıkacaktır

• Beğen
Reaksiyonlar: RD38
soldaki düğmeyi çevirince klima açılıp kapatılabilir. Önemli olan klima çalışmadan havalandırmanın nasıl yapılacağı, onun için "econ" tuşuna basmanız ve ekranda "econ" yazılı olması gerek. Ekranda "econ" yazılı ise klima kapalıdır fakat motor ısı ile araba ısınır. Ekranda "econ" yani ekonomik yazmıyorsa klima devrededir ve yakıt sarfiyatı artar demektir. Ha bu arada ekranda "econ" yazarken de "auto" tuşuna basılabilir. "auto" tuşuna basılınca istenilen ısıya göre fan otomatik olarak artar azalır. Burada dikkat etmeniz gereken "auto" ya bastıktan sonra ekranda "econ" yazmıyorsa tekrar "econ" tuşuna basılmalıdır. "auto" modundan çıkmak için herhangi bir tuşa basmak yeterli.

• Beğen
teşekkürler verdiğiniz bilgiler için :eek:key:
peki klima ekranında econ ve auto yazmadığı taktirde yine mi havandırma devrede demek.
necmettin hocam birde teyp in üzerindeki iki tane havalandırma deliklerinden sağ ve sol dakiler gibi üfleme yapmıyor bu durum normalmidir.

econ yazmıyorsa klima devrededir yani yakıt sarfiyatı artar, kışın ekranda econ yazmasına dikkat edin. auto yazıp yazmaması pek önemli değil. onun yerine elle ayarlama da yapabilirsiniz. Zaten teyp üzerindeki havalandırma delikleride onunla ilgili. Klima üzerinde ayaklara vücuda ve camlara hava vermesi için ayarlama yapan 3 tuş var. Bunları ayrı ayrı ya da beraber seçebilirsiniz. teybin üzerindeki yerden faza hava vermesini istiyorsanız o 3 tuştan sadece vücuda hava vereni aktif hale getirin ve fanı(soldaki çevirmeli düğme) son ayar açın.

• Beğen
arkadaşlar, bende 2004 singo cordoba var,şimdi ben araçta ne ile ısınıyorum anlıyamadım klimamı kalorifermi? eğer klima ise ayvayı yedik yakıt artacak bilen varsa cevap yazsın lütfen bu dijital işi çözemedim gitti.

arkadaşlar, bende 2004 singo cordoba var,şimdi ben araçta ne ile ısınıyorum anlıyamadım klimamı kalorifermi? eğer klima ise ayvayı yedik yakıt artacak bilen varsa cevap yazsın lütfen bu dijital işi çözemedim gitti.

ekranda econ yazısı olursa motor sıcaklığı ile ısınıyorsunuz demektir:eek:key: yani klima kapalı demek.

bu arada site kuralları gereği, üyelerimiz bölümünden sizi tanıyacağımız bir konu açabilirmisiniz :)

Geri
Üst Alt