Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kış Lastiğimi 4 Mevsimmi???

yeni bi 4 mevsim V desen olmayan bi lastik seni kışı da yazı da güvenle geçirmeni sağlar kar bittikten sonra..

oda bir seçim tabiki, ama şu var ki en kötü kış lastiği en iyi 4 mevsimden daha iyidir.

oda bir seçim tabiki, ama şu var ki en kötü kış lastiği en iyi 4 mevsimden daha iyidir.

++-10 . evet abi kullandım biliyorum araba sanki play-doh oyun hamurunun üstünde gidiyo.:D ama yazında düşünemiyorum herhalde baya direksiyon as250 damperliye döner:D

Okan'a başladığımdan beri TEM'de yüksek hızlarda denemediğim lastik hava koşulu aşınma miktarı kalmadı..80K'lik Michelin 4 mevsimlerle lapa lapa kar yağarken de okula gittim eski arabamla, kendi arabam değil ama arkadaşların yeni kışlık lastikleriyle de, uyduruk araç/lastik kombinasyonuyla da gittim..

sonuç olarak kış lastiği tabii ki olsa güzel olur adı üstünde kış lastiği ama bence her yıl iyi bi lastik almak en mantıklısı..yeni lastik olduktan sonra dişler de derin oluyo zaten kızaklama gibi sorunlar da yaşanmıyo hiç bi şekilde dereye girmedikten sonra.. :D :D

bi de bence 4 mevsim de olsa kışlık da marşa basıp yol tutuş beklemek doğru değil çünkü..mesela bu gece -3 dereceydi hava..lastik biraz yumuşayıp toplamadan zaten kendine gelmez.."o kadar para verdim bu virajı nası dönemedim" diyen çok gördüm o nedenle belirtiyim dedim.. :D :D

4 mevsim lastiklerinizi kış bitimi geri takarsanız daha iyi olur bence. Biz, kış lastğni aldığımız yerin deposuna bıraktık,kış bitimi kış lastiğini bırakıp 4mevsimi geri taktırcz. Mevsime göre değişmesi güvenli ve uygun olur diye düşünüyorum.

ben 4 mevsim lastik diye birşeye ınanmıyorum.bunu çoğu lastikçide böyle söyluyor.bir lastik hem kışın eksı derecelerde işini görucek hemde yazın cayır cayır yanan asfaltlarda aynı işi gorucek.Yok böyle birşey.3 ay falanda kullanılsa bence kış lastıgı alınması gereken lastık.tabi imkan olursa.bence kış lastıgı al rahat rahat kullan arabanı karda kışta..

zamanında bu 4 mevsim lastiği demişlerdi biz ıslakta çok güzel sardırıyorduk sonra da demkki araba sağlam diyorduk :D öyle bir lastik varsa bence takımı enaz 2000 lira eder :)

ben 4 mevsim lastik diye birşeye ınanmıyorum.bunu çoğu lastikçide böyle söyluyor.bir lastik hem kışın eksı derecelerde işini görucek hemde yazın cayır cayır yanan asfaltlarda aynı işi gorucek.Yok böyle birşey.3 ay falanda kullanılsa bence kış lastıgı alınması gereken lastık.tabi imkan olursa.bence kış lastıgı al rahat rahat kullan arabanı karda kışta..

Can kabaca 4 çeşit lastik var..

kar ve çamur hatta bi çok firma aynı lastiğini veriyo bu sınıfa,
yağmur ve yaz için 4 mevsim..
İbo'nun söylediği gibi 7-8 derecenin altı için de kış önerilir..
hea bi de yarış lastikleri var..

4 mevsim lastik diye bişi yoksa o lastikçine sorar mısın yazın slick lastik mi takalım daha uyumlu olsun diye.. :D :D :D

Geri
Üst Alt