Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kirmiizi şeytan "10 AS 757"

Öncelikle;
Gardaşım Ağam da Sensin Paşamda Gönül Kapısını Çalarak Girdiğinden Sebep..

Sualine gelince; Fitilin Geçme yerleride Plastik (içi sert demir yada çelik) Ama kaportaya plastik temas ediyor ve hiç bir şekilde söktüğünde ne çizik nede sıyrık oluyor.. ama Çok sıkı bi şekilde geçirmen lazım biraz uğraştırıyor.. (Elin yatkındır zaten halledersin)

ikincisi kapı "tıkırt", "takırt" yada tiz bi sesle değilde Tok diye kapanıyor yani kapanmayı yumuşatıyor ve kaportanın tamamı diğer kapıya baskı uyguladığı için bu baskıdan hem ön kapı hemde arka kapı faydalanıyor.. Benim 2009 Makyajlıda da vardı bu(onada kendim yapmıştım beyaz pimapen plastikleriyle, onlar yapıştırmaydı bu daha sağlam ve orijinal oldu) bu kadar ilgi çekeceğini düşünmediğim için söylememiştim.. Tam Vakumlu Kapı gibi olmuyor ama bzim kapılar zaten en dipte kendini çektiği için yapısı gereği öyle hissettiriyor.. birde rüzgar sesinde hissedilir bir azalma sağladı tavsiye ederim senin En fazla yarım saatini alır şu fitili bulup takman.. Beğenmezsen de Sökersin:eek:key:

güzel açıklamalar selçuk bey fitil işini deneyelim:eek:key:
bir de ses için özellikle kapanmalara yumuşaklık olsun diye menteşelere suya dayanıklı kauçuklu gres, kilit noktalarına da silah yağı sürdüm çok fark etti tavsiye ederim yağlama servislerde yapmıyorlar en az 3 ayda yağlarım...

Daha Evvel ki aracımda LPG tankı vardı orda gardaş.. o yüzden güzelce İzolasyon yapıp öyle koydurmuştum (amacım ses izolasyonu değildi, allah muhafaza gaz maz kaçırınca kıvılcım şu bu olmasın hemde sıcaklık ve nemden etkilenmesin diye yaptırmıştım LPG tankı.. ) üzerinede 5cm lik Strafor ile destekleyip Bagaj paspasına göre kestirdiğim 3cm lik MDF yi koyup onun üzerine Bagaz halısını Sermiştim (Bagaj 15cm yükselmişti Fakat) FR'ı alınca fark ettimki önceki araca göre arka bagaj dan gürültü geliyor öyle olunca araştırıp bun malzemeyi buldum ses yalıtımı için zaten oralar suyun girebileceği yerler değil, fakat şunu net söyliyeyim bi malzemeyi yapıştırdığım yere anahtarlığı abıraktım yüksekten birde boş kaporta üzerine inan ikisi arasında dehşet fark vardı o yüzden bu günümün 5 saatini bu işe ayırdım.. fot. Makinasının şarjı bitmeseydi video çekip koyacaktım ama bi dahki sefere inşallah şimdi aracın içinde daha gürültüsüz oturuyorum inan, en azından eski aracın gürültüsünden fazla değil:eek:key:
lpg ye özgü montaj için güvenlik amaçlı güzel ama ses olarak bana etki etmez neden dersen dev kabinli bass var zaten yeterince ses yapıyor titretiyor puhaha

Estafirullah kemal Abi O nasıl Söz itin Olur :eek:key:

Yalnız Bizim Feda yalan Olmasın Abi Geçen bi Cam için çek çek aldım sarıymış rengi hanım dalga geçiyor arabayı değiştirince takımıda mı değiştirdin diye..

Eeee yengemin memleketinin renkleri aşina:))) Fazla sürmez önce Çek Çekle başlar bu işler puhahapuhaha

lpg ye özgü montaj için güvenlik amaçlı güzel ama ses olarak bana etki etmez neden dersen dev kabinli bass var zaten yeterince ses yapıyor titretiyor puhaha

Asıl Ozaman ihtiyaç var işte benim eski araçta da 1200 Watlık JBL Sistem vardı İçerde Dünya yıkılır dışarıya çıt çıkmazdı (en çok hoşuma giden tarafıda budur) Buna da yapıcam ufaktan bişey sadece dışarıdan içeriye değil içerideki ses hacminde de kayıbın en az olmasını sağlıyor:eek:key:

Asıl Ozaman ihtiyaç var işte benim eski araçta da 1200 Watlık JBL Sistem vardı İçerde Dünya yıkılır dışarıya çıt çıkmazdı (en çok hoşuma giden tarafıda budur) Buna da yapıcam ufaktan bişey sadece dışarıdan içeriye değil içerideki ses hacminde de kayıbın en az olmasını sağlıyor:eek:key:
güzel de zor iş abi yaa hava tankını yerinden sök bilmem ne yap o kadar detaylı sistemi yerinden oynatamam varsın ses akıllı durmasın:eek:

Eeee yengemin memleketinin renkleri aşina:))) Fazla sürmez önce Çek Çekle başlar bu işler puhahapuhaha

Sana Yanıtım Şu Olur Gardaşım;

Karanlık Aydınlıktan,
Yalan Doğrudan Kaçar,
Güneş yalnız da olsa etrafına ışık Saçar..
Üzülme Doğruların Kaderidir yalnızlık,
Kargalar sürüyle KARTALLAR Yalnız Uçar..
:eek:

Estafirullah kemal Abi O nasıl Söz itin Olur :eek:key:

Yalnız Bizim Feda yalan Olmasın Abi Geçen bi Cam için çek çek aldım sarıymış rengi hanım dalga geçiyor arabayı değiştirince takımıda mı değiştirdin diye..
eyvallah selçuk takımı hayatta değişmeyiz aklımda feda merak etme fakat nereye koydugum hatırlamıyorum en kısa zamanda bulurum

valla hocam şaştım kaldım...yaptığın herşeyi fotoğraflayıp anlatmışsın
helal olsun sana
Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin...

Geri
Üst Alt