Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kirmiizi şeytan "10 AS 757"

Abi Sen Ne zaman Dersen Benimki Durabilirde nasıl olsa yapılır zaman içerisinde sen şu gün de gelip alayım yalnız geri almada sıkıntı olabilir malum 220 Bg lik Cupra öle kolay kolay geçmez bir daha insanın eline :D:eek:key:

Çöllüm bir kaç eksik Bırakta alev topunda bizde onları tamamlamak için istemeye bahanemiz olsun...Gerçi Ali abiyi sarmış makina gecen çamlıca buluşmasından çıktık evlere dağılırken baktım Ali abi Ümraniye tarafına donmedı taa altunizadeden dondü,sordum hayırdır diye?? Cevap aynen şöyle; altunizadeden dönünce tünele girebiliyorum tuneldede ses hoş oluyor...[MENTION=24163]cuprali[/MENTION]
Yorumu sana bırakıyorum..!

Aracın Dışına ufak tefek dokunuşlardan sonra (Malum FR donanım Olduğundan Cupra Tampon Takamazdık :cool:) Aracın Dışıyla Bir işim Kalmadı Deyip içeriye yöneldik..

Ve 1P de en sinir olduğum iki şeyi bu gün yaklaşık 5 saatlik bir uğraşla hallettik..

İlki;
Ön-Arka Kapı Birleşim fitili (bunu bir hafta önce yapmıştım Konu Dağınık Olmasın diye Birlikte yazıyorum) Tüyapta ilginç bişey dikkatimi çekmişti Golf ve rocco larda Haatta Polonun bi kaç Modelinde bile olmasına rağmen bizim araçlarda niye yok diye takıldı kafama aslında çok basit bir olay ama maalesef yoktu.. 10 Liraya mal oldu bana geçen feshane buluşmasında ulviye test ettirdim.. Kendi aracıyla kapı kapanışındaki ses farkına oda çok şaşırdı..

Ekli dosyayı görüntüle 9075

Ekli dosyayı görüntüle 9074
Ekli dosyayı görüntüle 9076

Ekli dosyayı görüntüle 9077
bunu takdir ettim selçuk ağa mantıklı geldi acaba sormak istediğim fitilin takılan bölümleri keskinmiydi_?
ve bizim 2011 araçda değişiklik gösterir mi ve ses kapanmada tam olarak nasıl bi değişiklik oldu bu bana 1990 model 600 sel de gördüğüm vakumlu kapıyı hatırlattı kapayı yaklaştırınca çekiyor onun gibi olmazda benzermi?

Çöllüm bir kaç eksik Bırakta alev topunda bizde onları tamamlamak için istemeye bahanemiz olsun...Gerçi Ali abiyi sarmış makina gecen çamlıca buluşmasından çıktık evlere dağılırken baktım Ali abi Ümraniye tarafına donmedı taa altunizadeden dondü,sordum hayırdır diye?? Cevap aynen şöyle; altunizadeden dönünce tünele girebiliyorum tuneldede ses hoş oluyor...@cuprali
Yorumu sana bırakıyorum..!

Adam ibizayı Alırken dedi daha benim Gözüm Cuprada diye Biz şöyle duralım bir Adamın Ruhu Genç e maneviyatta Sağlam Olunca türkiyedeki En temiz 1.8 Dönüp Dolaşıp geliyor adamın Ayağına elinden eteğinden tutsak iyi olacak :eek:key:
(Bu arada Yılbaşı için o taraftaydım arkadaşlarda muhabbet sohbet derken O Tünel Davetine Katılamadık üzülerek ama O tünelden bende geçicem Bi gün o arabayla:) )

Bu da Arka Bagaj ve stepne altı öncesinin çekdim sonrasının iki fotağrafını çekebildim şarjı bitti makinanın..

Ekli dosyayı görüntüle 9082
Ekli dosyayı görüntüle 9083
Ekli dosyayı görüntüle 9084
Ekli dosyayı görüntüle 9085
Ekli dosyayı görüntüle 9086

selçuk ağam biz aldığımız günden beri daha stepne bölümünü hiç açmadık lastikde patlamadı ki görelim :confused:
bunu yapmandaki amaç nedir acaba ses mi? yoksa zamanla nem su alımı çürüme önlemek için mi?

bunu takdir ettim selçuk ağa mantıklı geldi acaba sormak istediğim fitilin takılan bölümleri keskinmiydi_?
ve bizim 2011 araçda değişiklik gösterir mi ve ses kapanmada tam olarak nasıl bi değişiklik oldu bu bana 1990 model 600 sel de gördüğüm vakumlu kapıyı hatırlattı kapayı yaklaştırınca çekiyor onun gibi olmazda benzermi?

Öncelikle;
Gardaşım Ağam da Sensin Paşamda Gönül Kapısını Çalarak Girdiğinden Sebep..

Sualine gelince; Fitilin Geçme yerleride Plastik (içi sert demir yada çelik) Ama kaportaya plastik temas ediyor ve hiç bir şekilde söktüğünde ne çizik nede sıyrık oluyor.. ama Çok sıkı bi şekilde geçirmen lazım biraz uğraştırıyor.. (Elin yatkındır zaten halledersin)

ikincisi kapı "tıkırt", "takırt" yada tiz bi sesle değilde Tok diye kapanıyor yani kapanmayı yumuşatıyor ve kaportanın tamamı diğer kapıya baskı uyguladığı için bu baskıdan hem ön kapı hemde arka kapı faydalanıyor.. Benim 2009 Makyajlıda da vardı bu(onada kendim yapmıştım beyaz pimapen plastikleriyle, onlar yapıştırmaydı bu daha sağlam ve orijinal oldu) bu kadar ilgi çekeceğini düşünmediğim için söylememiştim.. Tam Vakumlu Kapı gibi olmuyor ama bzim kapılar zaten en dipte kendini çektiği için yapısı gereği öyle hissettiriyor.. birde rüzgar sesinde hissedilir bir azalma sağladı tavsiye ederim senin En fazla yarım saatini alır şu fitili bulup takman.. Beğenmezsen de Sökersin:eek:key:

selçuk ağam biz aldığımız günden beri daha stepne bölümünü hiç açmadık lastikde patlamadı ki görelim :confused:
bunu yapmandaki amaç nedir acaba ses mi? yoksa zamanla nem su alımı çürüme önlemek için mi?

Daha Evvel ki aracımda LPG tankı vardı orda gardaş.. o yüzden güzelce İzolasyon yapıp öyle koydurmuştum (amacım ses izolasyonu değildi, allah muhafaza gaz maz kaçırınca kıvılcım şu bu olmasın hemde sıcaklık ve nemden etkilenmesin diye yaptırmıştım LPG tankı.. ) üzerinede 5cm lik Strafor ile destekleyip Bagaj paspasına göre kestirdiğim 3cm lik MDF yi koyup onun üzerine Bagaz halısını Sermiştim (Bagaj 15cm yükselmişti Fakat) FR'ı alınca fark ettimki önceki araca göre arka bagaj dan gürültü geliyor öyle olunca araştırıp bun malzemeyi buldum ses yalıtımı için zaten oralar suyun girebileceği yerler değil, fakat şunu net söyliyeyim bi malzemeyi yapıştırdığım yere anahtarlığı abıraktım yüksekten birde boş kaporta üzerine inan ikisi arasında dehşet fark vardı o yüzden bu günümün 5 saatini bu işe ayırdım.. fot. Makinasının şarjı bitmeseydi video çekip koyacaktım ama bi dahki sefere inşallah şimdi aracın içinde daha gürültüsüz oturuyorum inan, en azından eski aracın gürültüsünden fazla değil:eek:key:

Adam ibizayı Alırken dedi daha benim Gözüm Cuprada diye Biz şöyle duralım bir Adamın Ruhu Genç e maneviyatta Sağlam Olunca türkiyedeki En temiz 1.8 Dönüp Dolaşıp geliyor adamın Ayağına elinden eteğinden tutsak iyi olacak :eek:key:
(Bu arada Yılbaşı için o taraftaydım arkadaşlarda muhabbet sohbet derken O Tünel Davetine Katılamadık üzülerek ama O tünelden bende geçicem Bi gün o arabayla:) )

Maneviyatın yüksekliği kısmına katılmamak elde değil..Şeyhim dedim elinden öptüm geçenlerde,işlerimiz yolunda gidiyor hamdolsun...puhahapuhaha

O3 ten 01 bağlan köprüden sonra ikinci çıkışdan çıkıyorsun tüneldesin (adı:tantavi tüneli) puhahapuhaha

maşallah kardeşim ileride çok daha deli olacak artık verirsin turlarız

Geri
Üst Alt