Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kirmiizi şeytan "10 AS 757"

Çöllü

Forumdan Uzaklaştırıldı
Kırmızı Şeytan "10 AS 757"

Merhaba Arkadaşlar;

Bildiginiz üzere iki ay önce sattıgım (14.11.2012) Beyaz LEONumun ardından sagolsun ALİ abinin ateş toupuyla ortalıkta dolandıktan sonra bizede Ateş Düştü ve Çook Öncelerden beri aklımın bir köşesinde olan FR fikri nihayete erdi ve bir ay önce (11.22.2012) AVEK Otomotivden 0 km de aldıgım KIRMIZI ALEV FR la vücut buldu allah Nazardan Saklasın Hepimize Kazasız Belasız Sürüşler diliyorum..

Arabaya Yapacaklarımı Buradan Paylaşmak Niyetindeyim..
Şimdilik Ekstra donanımları Bi-Xenon Smart farlar ve Kol Dayama..

Bu sefer babama, herzaman yaptıgım jesti tekrar edemedim,,! boşta plaka olmadıgı için..

Babamın Adı-Soyadı yerine "10 FA"

Benim Soyadım-Adım "10 AS" Oldu..

Tabi Bununla Özel olarak ilgilenen Babamada bu vesileyle herzaman benim arkamda durdugu için Sonsuz Teşekkürlerimi iletiyorum..

İlk Fotograflar..

Aldıktan Sonra ilk İşim Cupra Pedal Seti+Sol Ayak dayamayı(Death"Ölü Pedal") Sipariş Etmek oldu (OemVag Dan)

Tabi Bu esnada boş Durmadık kol Dayama yı Alıp Montajını Yaptık..

Allahtan Siparişimiz Çıkmamış İspanyadan Hemen Yan Kol çıtaları + Hoparlor Çerçevelerini Ekledik şiparişimize onlarda pedallarla Birlikte Geldi..

Pedalların Siparişini ben yapayım dedim debriyaj ve freni Taktım Gaz Pedalını Nasıl Söktüğümü Unutmuşum (Aslında önceki Leonumda kendim Takmıştım) Ali Abinin Arabayı @cuprali Alırken Aradan Çıkıverdi (Abi Hakkını Helal Et)...

Sol Ayak Dayamayı tam takacakken servise bi sorayım dedim.. adamgarantiden çıkar kem küm deyince doğru servisin uyolunu tuttuk yarım saatlik montaj için tam 5 saat bekledim @Duvi de şahidim..

Ardından Lumarcı Ahmetin Yolunu tuttuk camlara LUMAR marka film çektirmek için arkalarda önlerde 2 numara oldu (kırmızı Şeytan oldum Diyebilmem için önlerin 4 numaraya ihtiyacı var biliyorum ama HGS yi yapıştırdım sanırım yeni bir HGS almam gerekecek ön cama 2 numa uygulayabilmem için..

Bu uygulamalar yapılmışkenki hali burada...

Akabinde Ön Plakalık çıtası ve ve Alt çıtayı gene kendi ellerimle Karbon kapladık (tam 3 saat sürdü bu iş) ve Plakaları Slikonla yapıştırdık.. park ampulleri lede çevrildi gene kendim taktım..

Philips marka beyaz Ampuller (55 Watt) Monte edilidi bunuda kendim taktım..

ve birde Efe polyesterin yolu tutuldu ama yerini akşam trafiğinde bulamadığım için daha kolay bi yere kendi getirdi Emre sağolsun fakat boyasını beğenmedik diye geri gönderdik boyandı verniklendi sağğolsun Ulvi abisiyle ulaştırdı bana.. Montajını Kendim yaptım gene ama hakikaten zor oldu..

Onlarda burda..

Gene Alırken Aracı boya Koruma cam Filmi ve Motor korumayı 1050 TL ye yapalım demişlerdi Yetkili Sağolun dedim geçen hafta bi araştırmayla Mequars Boya Koruma ve PArlatma Setini Şipariş ettim Bu Hafta da Uyguladım Sonuçtanda Oldukça Memnun Kaldım Ha bu arada Şu ana Kadar yaptığım bu göze Görünmeyen Ufak Tefek İşlerin Bana Maliyeti 600 TL dir..

Ardından Plaka ışıklarınıda Beyaza Çevirdik...

Aracın Dışına ufak tefek dokunuşlardan sonra (Malum FR donanım Olduğundan Cupra Tampon Takamazdık :cool:) Aracın Dışıyla Bir işim Kalmadı Deyip içeriye yöneldik..

Ve 1P de en sinir olduğum iki şeyi bu gün yaklaşık 5 saatlik bir uğraşla hallettik..

İlki;
Ön-Arka Kapı Birleşim fitili (bunu bir hafta önce yapmıştım Konu Dağınık Olmasın diye Birlikte yazıyorum)

Tüyapta ilginç bişey dikkatimi çekmişti Golf ve rocco larda Haatta Polonun bi kaç Modelinde bile olmasına rağmen bizim araçlarda niye yok diye takıldı kafama aslında çok basit bir olay ama maalesef yoktu.. 10 Liraya mal oldu bana geçen feshane buluşmasında ulviye test ettirdim.. Kendi aracıyla kapı kapanışındaki ses farkına oda çok şaşırdı..

İkincisi;

Arka Koltuk Altı Ve Bagaj Stepne Altı Ses izolasyonu..

Bitüself denen ses yalıtım malzemesini sipariş ettim internetten onu arka koltuk altı için kullandım

Bitümlü Ses İzolasyon malzemesinide arka sttepnenin altına ve yanlarına uyguladım fazla gelen malzemeninde yapışkanını sökmeden stepneyi taktıktan sonra üzerine kapatıp işlemi bitirdim yalnız bu iş çok zahmetli ve yorucu bir işmiş yapılırken video (sesli) çekip farkı göstermekti amacım bir türlü fırsatım olmadı ama psikolojik olmadığını garanti ederek (önceki aracımda LPG Tankı Simitti onu koymadan önce yalıtım malzemesi kaplatmıştım ardındanda kalın Ses izolasyon malzemesi koyarar üzerine MDF kestirip onun üstüne bagaj halısını sermiştim, ona kıyasla FR'ı aldığımdan beridir arkadan gelen seslere hasta oluyordum) şimdi gayet memnunun gürültü kesildi ama işçilik biraz aceleye geldi umuyorum yaza doğru çok daha güzel bir emek çekicem arka tarafa...

Ekli dosyalar

• DSC06436.jpg
    DSC06436.jpg
    83.3 KB · Görüntüleme: 218
  • DSC06437.jpg
    DSC06437.jpg
    87 KB · Görüntüleme: 128
  • DSC06433.jpg
    DSC06433.jpg
    90.4 KB · Görüntüleme: 135
  • DSC06431.jpg
    DSC06431.jpg
    87.8 KB · Görüntüleme: 125
  • DSC06427.jpg
    DSC06427.jpg
    84.3 KB · Görüntüleme: 178
Güzel güzel. Abi arka spoileri ben bulusmada aracında görmemiştim ne ara taktın.

abimaşallah başka bişey yaptırma stock iyidir

Aldıktan Sonra ilk İşim Cupra Pedal Seti+Sol Ayak dayamayı(Death"Ölü Pedal") Sipariş Etmek oldu (OemVag Dan)

Tabi Bu esnada boş Durmadık kol Dayama yı Alıp Montajını Yaptık..

Allahtan Siparişimiz Çıkmamış İspanyadan Hemen Yan Kol çıtaları + Hoparlor Çerçevelerini Ekledik şiparişimize onlarda pedallarla Birlikte Geldi..

Pedalların Siparişini ben yapayım dedim debriyaj ve freni Taktım Gaz Pedalını Nasıl Söktüğümü Unutmuşum (Aslında önceki Leonumda kendim Takmıştım) Ali Abinin Arabayı [MENTION=24163]cuprali[/MENTION] Alırken Aradan Çıkıverdi (Abi Hakkını Helal Et)...

Sol Ayak Dayamayı tam takacakken servise bi sorayım dedim.. adamgarantiden çıkar kem küm deyince doğru servisin uyolunu tuttuk yarım saatlik montaj için tam 5 saat bekledim [MENTION=23987]Duvi[/MENTION] de şahidim..

Ardından Lumarcı Ahmetin Yolunu tuttuk camlara LUMAR marka film çektirmek için arkalarda önlerde 2 numara oldu (kırmızı Şeytan oldum Diyebilmem için önlerin 4 numaraya ihtiyacı var biliyorum ama HGS yi yapıştırdım sanırım yeni bir HGS almam gerekecek ön cama 2 numa uygulayabilmem için..

Bu uygulamalar yapılmışkenki hali burada...

DSC06383.jpg

DSC06385.jpg
DSC06399.jpg

DSC06391.jpg

DSC06392.jpg

Ekli dosyalar

• DSC06383.jpg
    DSC06383.jpg
    86.2 KB · Görüntüleme: 177
  • DSC06385.jpg
    DSC06385.jpg
    87.8 KB · Görüntüleme: 159
  • DSC06399.jpg
    DSC06399.jpg
    86.8 KB · Görüntüleme: 148
  • DSC06391.jpg
    DSC06391.jpg
    83.8 KB · Görüntüleme: 135
  • DSC06392.jpg
    DSC06392.jpg
    87.1 KB · Görüntüleme: 134
Akabinde Ön Plakalık çıtası ve ve Alt çıtayı gene kendi ellerimle Karbon kapladık (tam 3 saat sürdü bu iş) ve Plakaları Slikonla yapıştırdık.. park ampulleri lede çevrildi gene kendim taktım..

Philips marka beyaz Ampuller (55 Watt) Monte edilidi bunuda kendim taktım..

ve birde Efe polyesterin yolu tutuldu ama yerini akşam trafiğinde bulamadığım için daha kolay bi yere kendi getirdi Emre sağolsun fakat boyasını beğenmedik diye geri gönderdik boyandı verniklendi sağğolsun Ulvi abisiyle ulaştırdı bana.. Mpntajını Kendim yaptım gene ama hakikaten zor oldu..

Onlarda burda..

DSC06396.jpg
DSC06397.jpg
DSC06398.jpg

DSC06402.jpg

DSC06409.jpg

Ekli dosyalar

• DSC06396.jpg
    DSC06396.jpg
    89.1 KB · Görüntüleme: 118
  • DSC06397.jpg
    DSC06397.jpg
    81.1 KB · Görüntüleme: 121
  • DSC06398.jpg
    DSC06398.jpg
    84.4 KB · Görüntüleme: 105
  • DSC06402.jpg
    DSC06402.jpg
    83.7 KB · Görüntüleme: 174
  • DSC06409.jpg
    DSC06409.jpg
    85.3 KB · Görüntüleme: 154
Arkadan cupra gibi geldi gözüme. Maşallah abi kazasız sürüşler. kaç tl ye aldın spoileri.?

Gene Alırken Aracı boya Koruma cam Filmi ve Motor korumayı 1050 TL ye yapalım demişlerdi Yetkili Sağolun dedim geçen hafta bi araştırmayla Mequars Boya Koruma ve PArlatma Setini Şipariş ettim Bu Hafta da Uyguladım Sonuçtanda Oldukça Memnun Kaldım Ha bu arada Şu ana Kadar yaptığım bu göze Görünmeyen Ufak Tefek İşlerin Bana Maliyeti 600 TL dir..

Ardından Plaka ışıklarınıda Beyaza Çevirdik...
DSC06410.jpg

DSC06411.jpg

DSC06412.jpg
DSC06403.jpg

Ekli dosyalar

• DSC06410.jpg
    DSC06410.jpg
    85.9 KB · Görüntüleme: 123
  • DSC06411.jpg
    DSC06411.jpg
    90.1 KB · Görüntüleme: 108
  • DSC06412.jpg