Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kirmiizi şeytan "10 AS 757"

Kirmiizi şeytan "10 as 575"

Rabbim nazardan korusun maşallah..Gardaşım ağız tadiyla kazasiz belasiz güzel günlerde binmen dileğiyle...

Aracın Dışına ufak tefek dokunuşlardan sonra (Malum FR donanım Olduğundan Cupra Tampon Takamazdık :cool:) Aracın Dışıyla Bir işim Kalmadı Deyip içeriye yöneldik..

Ve 1P de en sinir olduğum iki şeyi bu gün yaklaşık 5 saatlik bir uğraşla hallettik..

İlki;
Ön-Arka Kapı Birleşim fitili (bunu bir hafta önce yapmıştım Konu Dağınık Olmasın diye Birlikte yazıyorum) Tüyapta ilginç bişey dikkatimi çekmişti Golf ve rocco larda Haatta Polonun bi kaç Modelinde bile olmasına rağmen bizim araçlarda niye yok diye takıldı kafama aslında çok basit bir olay ama maalesef yoktu.. 10 Liraya mal oldu bana geçen feshane buluşmasında ulviye test ettirdim.. Kendi aracıyla kapı kapanışındaki ses farkına oda çok şaşırdı..

DSC06387.jpg

DSC06388.jpg
DSC06389.jpg

DSC06390.jpg

Ekli dosyalar

• DSC06387.jpg
    DSC06387.jpg
    88.8 KB · Görüntüleme: 42
  • DSC06388.jpg
    DSC06388.jpg
    80.8 KB · Görüntüleme: 154
  • DSC06387.jpg
    DSC06387.jpg
    88.7 KB · Görüntüleme: 197
  • DSC06389.jpg
    DSC06389.jpg
    80.1 KB · Görüntüleme: 166
  • DSC06390.jpg
    DSC06390.jpg
    79.5 KB · Görüntüleme: 143
abı bu kapı fıtıllerı gecmelımı acaba yapıstırmalımı bırde arabaları aynı gun almısız bende 22 kasım 2012 aldım aracı:D

İkincisi;

Arka Koltuk Altı Ve Bagaj Stepne Altı Ses izolasyonu..

Bitüself denen ses yalıtım malzemesini sipariş ettim internetten onu arka koltuk altı için kullandım

Bitümlü Ses İzolasyon malzemesinide arka sttepnenin altına ve yanlarına uyguladım fazla gelen malzemeninde yapışkanını sökmeden stepneyi taktıktan sonra üzerine kapatıp işlemi bitirdim yalnız bu iş çok zahmetli ve yorucu bir işmiş yapılırken video (sesli) çekip farkı göstermekti amacım bir türlü fırsatım olmadı ama psikolojik olmadığını garanti ederek (önceki aracımda LPG Tankı Simitti onu koymadan önce yalıtım malzemesi kaplatmıştım ardındanda kalın Ses izolasyon malzemesi koyarar üzerine MDF kestirip onun üstüne bagaj halısını sermiştim, ona kıyasla FR'ı aldığımdan beridir arkadan gelen seslere hasta oluyordum) şimdi gayet memnunun gürültü kesildi ama işçilik biraz aceleye geldi umuyorum yaza doğru çok daha güzel bir emek çekicem arka tarafa...

DSC06443.jpg

DSC06445.jpg
DSC06448.jpg
DSC06449.jpg

Ekli dosyalar

• DSC06443.jpg
    DSC06443.jpg
    88.6 KB · Görüntüleme: 170
  • DSC06445.jpg
    DSC06445.jpg
    89 KB · Görüntüleme: 151
  • DSC06448.jpg
    DSC06448.jpg
    91.2 KB · Görüntüleme: 143
  • DSC06449.jpg
    DSC06449.jpg
    85.1 KB · Görüntüleme: 140
Aracın Dışına ufak tefek dokunuşlardan sonra (Malum FR donanım Olduğundan Cupra Tampon Takamazdık :cool:) Aracın Dışıyla Bir işim Kalmadı Deyip içeriye yöneldik..

Ve 1P de en sinir olduğum iki şeyi bu gün yaklaşık 5 saatlik bir uğraşla hallettik..

İlki;
Ön-Arka Kapı Birleşim fitili (bunu bir hafta önce yapmıştım Konu Dağınık Olmasın diye Birlikte yazıyorum) Tüyapta ilginç bişey dikkatimi çekmişti Golf ve rocco larda Haatta Polonun bi kaç Modelinde bile olmasına rağmen bizim araçlarda niye yok diye takıldı kafama aslında çok basit bir olay ama maalesef yoktu.. 10 Liraya mal oldu bana geçen feshane buluşmasında ulviye test ettirdim.. Kendi aracıyla kapı kapanışındaki ses farkına oda çok şaşırdı..

Ekli dosyayı görüntüle 9075

Ekli dosyayı görüntüle 9074
Ekli dosyayı görüntüle 9076

Ekli dosyayı görüntüle 9077

Aynen arkadaslar benim arabayı Selçuk'un aracın yanına çekmiştim bir onun kapıyı kapatıyorum bir benim aracı onun fitilli kapı olmasından tatli tok bir ses gelirken benim kapı koptu gidiyor gibi..kesinlikle sonradan uygulanması gereken ufak ama önemli bir ayrınti diye düşünüyorum..ilk fırsatta kendimde alıp uygulayacağım fikir Babasi olarak Çöllüme burdan teşekkürlerimi fışkırtacağım:)

Bu da Arka Bagaj ve stepne altı öncesinin çekdim sonrasının iki fotağrafını çekebildim şarjı bitti makinanın..

DSC06450.jpg
DSC06451.jpg
DSC06452.jpg
DSC06454.jpg
DSC06453.jpg

Ekli dosyalar

• DSC06450.jpg
    DSC06450.jpg
    88.8 KB · Görüntüleme: 48
  • DSC06451.jpg
    DSC06451.jpg
    84 KB · Görüntüleme: 45
  • DSC06452.jpg
    DSC06452.jpg
    79.5 KB · Görüntüleme: 46
  • DSC06454.jpg
    DSC06454.jpg
    87 KB · Görüntüleme: 47
  • DSC06453.jpg
    DSC06453.jpg
    94.2 KB · Görüntüleme: 45
Eline koluna sağlık herşey çok güzel olmuş , Allah nazarlardan saklasın , kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum:eek:key:

abimaşallah başka bişey yaptırma stock iyidir

Stock Araba Almadık ki Stock Binelim kadirim..

Araç FR Donanım (Tamponuyla, Yayıyla, Bi-Xenonuyla)

Eksiğimiz Varmı? (Yay Dışında, onuda sen iyi bilirsin benim gözüme hiç yüksek gelmez araba, yol tutuşuna bakarım ;))

Mercekli Xenon Farı Söküp Gündüz farımı takalım?

FR Jantı Beğenmeyip Cupra Jant arayışınamı girelim?

Yoksa FR Tamponu Cuprasıyla mı değiştirelim? üç delik için..

E Motoruna da dokunamıyorken şu sayıp döktüğümüz emeği alkışlıyacağına...

Selçuğum yapmışsın yine yapacağını kardeşim Allah güle güle kullanmayı nasip etsin inş.

Geri
Üst Alt