Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kil temizliği ve Wax

Bizde dün akşam buluşmada bunun muhabbetini etmiştik yazdıgın iyi olmuş Teşekkürler :eek:key:

Uqd'yi kilin üstüne sıkıp arabanın her yerine yavaş yavaş uygularsanız boyanın üzerindeki kalıntıları alır ama kılcak çizikleri almaz..İzlenmesi gereken sıra kil > 83 veya 82 > 66 veya Nxt..83 ve 82 profesyonel üründür aşındırıcı özelliği fazla yoktur ama yinede dikkatli uygulamak gerekir..

araç zaten sıfır toplasan 3-5 kere yıkandı gözle görünür çizik yok çokşükür ama kılcal çizikler olabilir görünmeyen. (umarım şu kil çizik yapmaz noktasal boyaları toplarken) 82, 66 numaralı olan pasta sanırım ben pasta işine zaten girmem hassas bir konu. sadece şu gözlede pek gözükmeyen boyalar var komple elle hissediliyor sadece oda araç ve boya beyaz olduğundan üzerine toz halinde yağan boyayı temizlemek sonrada ufak bir vax. bakalım inş başlıcam malzemeler hazır sayılır. teşekkürler.

Meguiars urunleri ile temizle, ben daha once kullandim.Hala kullaniyorum, guzel sonuc alirsin ama yorgunluga hazir ol..

kendim ilk deniyecem inş. ama burda arkadaşın honda'sınada kendi uyguladı çözüm mükemmel. bakalım inş bende yapıcam gölge biryerde. camı tinerle silerken zaten koptum acayip yoruyor haklısınız. teşekkürler.

ben bir kere nokta nokta yapışan boyaları serviste temizlik tineri diye bişeyle temizletmiştim
aracım siyah renk ve boyada herhangi bir matlaşma olmadı :eek:key:
gazyağınıda deneyebilirsin yanlız Feridun "Altıpalar" arkadaşımızın tavsiyeleri doğrultusunda yap.:eek:key:
(ultimate quik detailer + kil ) de sorununu çözecektir.:eek:key:

kolay gelsin...

Arkadaşlar haftasonu konu başında, yazdığım malzemelerden "quick detailer" hariç diğer kil ve waxı alarak işe başladım.( "quick detailer" yerine sıvı sabunlu su ile uygulama yaptım) öncelikle şunu söyleyebilirim yapılcak iş değil!! fena yoruyor kas eklem bırakmıyor insanda.. mümkünse oto kuaförde yaptırın derim. sonuç olarak kil çok iyi temizliyor oyun hamuru gibi devamlı katlayıp avuç içinde yüzeyde yoğura,yoğura aracın üzerinde boşluk bırakmadan devam ederek ne boya ne reçine bırakmıyor tertemiz temizliyor. ama en ufak bir yer bırakmadan yapmak gerekiyor buda çok yorucu biriş. ensonunda tamamen bitince gene güzelce yıkıyosunuz ve kuruladıktan sonra wax işlemi ile sonlanıyor. wax en kolayı, yalnız tamamen kuru olması lazım. kutu içinden çıkan pedle aracın yüzeyine dairesel şekilde sürerek enaz 15-20 dak. bekliyosunuz sonra microfiber bezle silerek cilalanmış oluyor. çoktagüzel parlatıyor tavsiye ederim ama nekadar uzun sürer onu görecez. şimdilik ben memnun kaldım fakat 6 saatimi aldı. yapacak arkdaşlara önerim yanınıza bir yardımcı alın.

hafta sonu bende aynı işlemlere uğraştım. dediğin gibi çok yorucu bi işlem oldu
fakat uğraştığıma değdi diye düşünüyorum :eek:key:
IMG_0390.jpgIMG_100 - Kopya.jpgIMG_101 - Kopya.jpgIMG_102 - Kopya.jpgIMG_103 - Kopya.jpg

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

hafta sonu bende aynı işlemlere uğraştım. dediğin gibi çok yorucu bi işlem oldu
fakat uğraştığıma değdi diye düşünüyorum :eek:key:
IMG_0390.jpgIMG_100 - Kopya.jpgIMG_101 - Kopya.jpgIMG_102 - Kopya.jpgIMG_103 - Kopya.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_0390.jpg
    IMG_0390.jpg
    97.1 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_100 - Kopya.jpg
    IMG_100 - Kopya.jpg
    90.9 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_101 - Kopya.jpg
    IMG_101 - Kopya.jpg
    93 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_102 - Kopya.jpg
    IMG_102 - Kopya.jpg
    92.4 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_103 - Kopya.jpg
    IMG_103 - Kopya.jpg
    93.5 KB · Görüntüleme: 25
yusuf o malzemeler ne ya bi dünya para vermişin :) siyah çünki, eminim resimdekinden daha iyi parlamıştır, benim beyaz olmasına rağmen parladığına göre.

valla emre 1 aydır kafayı kırmıştım boya koruma diye :) nereye sorduysam 200 tl ve üzeri fiyat verdiler.
bide ben şu polisaj makinasından korkuyorum. yapan adam ne kadar uzman olursa olsun en ufak hata boyayı mahfeder valla.
en son bende kendim yapmaya karar verdim. bu malzemelerin hepsi 250 tl tuttu. ayrıca kış içinde yeterince malzemem arttı.
bende 6-7 saat uğraştım çok yoruldum ama sonucunda aracın karşısına geçip vay beee diyince 10 numara hissediyo insan :eek:key:

Geri
Üst Alt