Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kil temizliği ve Wax

batum

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar geçenlerde çevre inşaattan aracın üzerine (300 metre gibi mesafeden) toz halinde gelip cama, kaportaya yapışan sprey boyayı camlardan tiner ile temizledim. fakat yüzeyi tinerle malesef temizleyemeceğimden oto kuaförlere sordum 250 ile 400 TL arasında rakamlar çıkıyor temizleme artı parlatma. bu işlemi kendim yapmayı düşünüyorum temizleyip arkasından wax ile parlatma işlemini yapmayı düşünüyorum. işe başlamadan önce!! acaba kendi yapanlar oldumu böylebir işlemi.? aşağıda linkteki malzemeleri alıp önce yüzey temizleme kili ile temizlik, yardımcı sıvısıyla tabi (bu kil oyun hamuru gibi bişey inceledim) ve arkasından parlatmak için vax.

malzemeler; meguiars' tan

sırasıyla kil: Yüzey Temizleme Kili 50 gr. - Yüzey Temizleme Kili

Hızlı yüzey temizleme: Ultimate Quik Detailer® Hızlı Yüzey Temizleyici ve Koruyucu 650 ml - Boyalı Yüzey Bakımı

boya koruyucu wax: NXT Generation™ Tech Wax™ 2.0 Boya Koruyucu Sıvı Wax 532 ml - Boya Koruma & Wax

buda işi yapanlardan video:http://www.youtube.com/watch?v=TvtVbqywxYs&feature=related

Daha önce bu malzemeleri kullanmadım ama kullananlardanda hiç kötü bi duyum almadım, kendi aracımdan ziftyada boya serpintisi temizlediğim oldu "ama Biraz eski kafalıyım galibi" her seferinde gaz yağı yada benzin kullandım parlatma işi içinse Mazotu tercih edenlerdenim.. Babam yılların eskitemediği Eski taksici ve yeni emekli uzun yol Şoförüdür.. Küçükken onun yanında oyalanmamında bunda bi etkisi olabilir ama bu malzemeler tabiki daha iyi sonuç verir:eek:key:

bence en iyi temizlik malzemesi yıkamacıdan duymuştum gazyağı ile silip temizlemek sonrasında cila...

gaz yağı kuruduğundan sanırım çıkarmıyor denendi.

usta bir yıkamacıdan duymuştum haftaya bende aracıma uygulatıcam ilk önce basınçlı suyla ıslanıp sulu şekilde gaz yağını bezle yedirilmeli hem temzilik açısından hem de boyanın açılması açısından mış sonrasında şampuanla yıkanıp en son cila yapılacakmışş duyduğum buu bakalım nasıl olacak ama daha önce denenmiş ve başarı ile sonuçlanmış....sonuçta gazyağı diğer yakıtlardan farklı açıcı inceltici diye biliyorum ve boyaya zararı olmayan bi yeraltı kaynağıdır...

Uqd'yi kilin üstüne sıkıp arabanın her yerine yavaş yavaş uygularsanız boyanın üzerindeki kalıntıları alır ama kılcak çizikleri almaz..İzlenmesi gereken sıra kil > 83 veya 82 > 66 veya Nxt..83 ve 82 profesyonel üründür aşındırıcı özelliği fazla yoktur ama yinede dikkatli uygulamak gerekir..

benim aracın park sensörü takılma işlemi bittikten sonra boyacı renk uyuormu die kaputun üzerinde boyayı denemiş oda çok çirkin oldu servise gittim durumu anlattım tinerle aldılar hemen zarar verirmi die sordugumda ise bu boyaların özel bi vernikle karıştırılıp boyandıgı için tinerin aracın boyasına zarar vermediğini söylediler. (KONYA ATTARLAR SEAT YETKİLİ SERVİS) ben zararını görmedim sonuçta yetkili servis bunu yapan

Meguiars urunleri ile temizle, ben daha once kullandim.Hala kullaniyorum, guzel sonuc alirsin ama yorgunluga hazir ol..

yazdıklarını sırasıyla uygula hıc baska bısıler ıcın kasma cıllop olur.

benim aracın park sensörü takılma işlemi bittikten sonra boyacı renk uyuormu die kaputun üzerinde boyayı denemiş oda çok çirkin oldu servise gittim durumu anlattım tinerle aldılar hemen zarar verirmi die sordugumda ise bu boyaların özel bi vernikle karıştırılıp boyandıgı için tinerin aracın boyasına zarar vermediğini söylediler. (KONYA ATTARLAR SEAT YETKİLİ SERVİS) ben zararını görmedim sonuçta yetkili servis bunu yapan
renk uyuyormu diye kaputu boyamakta neymiş ya:rolleyes:

Geri
Üst Alt