Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kendim fren balatası değiştirmek istiyorum.

gngrali

Kayıtlı Üye
Merhabalar abilerim kardeşlerim kafaya taktığım şey arabamın fren balatalarını kendim değiştire bilirmiyim.
Bi tamircide fren balataların nasıl değiştiğini izlemiştim burdan yola çıkarak denemek istiyorum. sizce mümkün müdür yapa bilirmiyim.
Yada herhangi bir püf noktası varmıdır. Elime yüzüme bulaştırırmıyım.

Aslinda cok buyuk bir olay değil. Eger lift varsa 10 numara olur ama yoksa Krikoyla tek tek kaldirip yapilir. Bunula ilgili videolar vardir. Izleyin bence...

bence hiç girme o işe. söz konusu sen ve aracında taşıdığın kişilerin hayatı söz konusu..

ismail abi krikoyla yarın hava güzel olursa denicem.
Fatih kardeşim çok doğru söylüyorsun riskli bir iş ama aracı sadece sürmekle kalmak istemiyorum bazı bakımlarını yapmayı denemek istiyorum Kafaya koydum sağlıklı birşekilde yapmaya çalışıcam :)

ismail abi krikoyla yarın hava güzel olursa denicem.
Fatih kardeşim çok doğru söylüyorsun riskli bir iş ama aracı sadece sürmekle kalmak istemiyorum bazı bakımlarını yapmayı denemek istiyorum Kafaya koydum sağlıklı birşekilde yapmaya çalışıcam :)
En guzeli kendi bakımını kendi yapandır.
Forumda kac kisi polen yada hava filtresini kontrol ediyor acaba. Maksat sadece araba surmek degil maksat arabayi anlayabilmek ve bakmaktir. Herşeyi servisten beklememek lazim, bakıma gitmeden bazi kısımları kontrol edip gitmek gerekir ki boşuna para vermemek için. Kandirmasinlar kimseyi.

Oncelikle dikkatli ve emniyetli bir sekilde söküme başla. Yavaş olsun güzel olsun.
Kolay gelsin

hava filtresi mazot filtresi polen filtresi vs şeyleri kolay olanları değiştirebilirsin de balata değişimi ne bileyim değiştirebilirsin ama psikolojık olarak takarsan oraya aracı süremezsin,güven vermeyebilir.bişiyini oturtamazsın allah korusun tutmaz fren hem kendini hem başkasının hayatına gasp etmiş olursun.bugün gene şile yolunda kaza olmuş ibre 160 da kalmış 3 fidan gibi genç ölmüş.fren işi işin ehline ustasına yaptır fren hidroliğini 2 yılda bi değiştir güvenle sür aracını.bu işin şakası yok. @gngrali

Geri
Üst Alt