Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

kendi kendine 2000-3000 devir arasında gaz veriyor

vortex07

Kayıtlı Üye
selam arkadaşlar.2000 model toledo aracım 3 seferdir dışından yıkandıktan sonra zorla çalışıyor. benzinde çalışmadığı için lpg tuşuna basılı tutuyorum hemen alıyor, bir de ilk çalışmadığı o anda kontağı yarım çevirdiğimde bazen yağ lambası bazen antifirz uyarı lambasını da yakıyor. lpg ile bu şekilde çalıştıktan sonra 1-2 dk yüksek devirde kendi kendine gaz veriyor.sonra herşey normal araba ısınıp güneşte yarım gün bekleyince hiç sorun olmuyor. tahminim ön camın ordan biryerlere su gidiyor ama neresi. yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Kimse yorum yapmamış, kimsenin başına gelmemiş yani... Enteresan bir sorun, ben ilk defa duyuyorum. Servise veya bir ustaya gösterdiniz mi aracı?

yani devir vermesi jikle mantığı, motor ısınsın diye ara gazlı tutuyordur kendini (enjeksiyonlu araçlarda jikle olmaz ama devri dengelemek için onlar da motor ısınana kadar rolanti devrini yükseltirler)

diğer konular da motorun ısınması ile alakalı sanırım, ki bu sorun pek çok yerden kaynaklanıyor olabilir, bana su girmesinden çok güneşte iken atıyorum motor bloğu 35 dereceye kadar ısındığından sorun çıkarmayıp yıkandığında 20 dereceye düştüğü için sorun çıkarıyormuş gibi geliyor.

Boğaz kelebeğini en son ne zaman temizlettirdin?

Geri
Üst Alt