Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kedi ve Yılana dikkat...

fhs

Kayıtlı Üye
Dün alış veriş merkezinin otoparkına bıraktım çıkışta bindim. Sonra dedim ki dur bi arabanın yağına bakim hazır düz yerde iken dedim. bi açtım bişeyler hareket etti. korktum yılan sandım. duymuştum daha önce yılan girdiğini, sonra baktım bişey yok derken bi baktım bir çift göz beni izliyor. Meğer kediymiş. motorun sıcaklığına gelmiş olmalı, ama çalıştırsaydım kedi parçalanırdı sanırım araçta da bayağı zarar çıkardı. bu konuyla ilgili nette de denk geldi aktarıyorum. Tamamiyle alıntıdır.
" Herkese merhabalar , bugün seat ibiza marka aracimi çaliştirdiktan yaklaşik 2 dakika sonra alternator ikaz lambam yandi , ciddi bişey olmiyacağini düşünerek bir müddet daha yola devam ettim ancak sonra ayni anda emisyon control ve coolant lambalarida ikaz vermeye başladi.Normalde böyle bir durumda durup , kaputu açicak olmama rağmen eve dönüp servisi arama gereği duydum.Araç teklemeye başlamişti ve kayişlarda bir sorun olabileceğini söyledim kendilerine.Servisin uzakta olmasi dolayısı ile ve aracimin garantiside devam ettiği için çekici talep ettim.Zaten servise 15.000km bakimi için götürecektim , aracin bakiminida gerçekleştirirler diye düşündüm.

Araç servise ulaştiktan sonra telefon geldi ve çok kötü bir manzara ile karşilaştiklarini söylediler , aracin motoruna bir kedi girmiş ve ben nasil olduysa bunu farketmeden araci çalişirip yola devam etmişim.Kaputu iyiki kaldirmamişsiniz dedi yetkili kişi, böyle bişeyi görmek istemezdiniz dedi.Dikkatsizliğimin sonucunda bir kedinin ölümüne sebep oldum.Gerçekten şok oldum duyunca ve üzüldüm ama bu belkide aklima gelebilecek son ihtimaldi.Aracin kayişlarinin değişmesi gerekiyormuş birde doğal olarak motor bakimi yaptirmam gerekli.

Bu konuyu sizle paylaşmamin sebebi , benim yapmadiğimi siz yapin ve özellikle soğuk havalarda , aracinizi çaliştirmadan önce kaputu bir kontrol edin.Çünkü gerçekten kötü bir his ve sizlerin de ayni şeyi yaşamanizi istemem.

İzmir Seat MBU servisine yardimlari için teşekkürler.

Servis sağolsun gerçekten çok ilgilendi , aradiktan yaklaşik 45 dakika sonra çekici kapimdaydi.Kayişlarin değişmesi gerekiyormuş oda yaklaşik 60 lira civari , bakimla beraber 275 TL olduğunu söylediler ödemem gereken ücretin.Tabi birde motor bakimi yaptiricam , oda yaklaşik 60 TL

" Merhaba, geçen pazar günü arkadaşlarımla yolda giderken arabam birden yavaşlamaya başladı. Vites küçültüp gaza bassam da değişmedi durum, sağ şerite geçtim ve sonunda durdu aracım. Bir daha da çalışmadı. Çekici ile Vosmer'e götürdük. Ertesi gün servistekiler bana motora (V kayışının arasına) kedi kaçtığını söylediler. Araba çalıştığında kedi V- kayışına dişli atlatmış, kayış boşa çıkmış ve bu durum Triger kayışına zarar vermiş, ayrıca subapların birbirine çarpmasına da neden olmuş dediler. 5,050 lira gibi bir maliyet çıkardılar bana. Servise gittiğimde motor bölümündeki kedi tüylerini bana kanıt olarak sundular. Ancak motorun orada ne kanı, ne kuyruğu ne de başka bir parçası yoktu kedinin. Sadece tüy vardı. Ancak araba tamiri ile ilgili arkadaşlarım kedinin v-kayışına öyle bişey yapamayacağını, yapsa bile bu durumda motorda sadece tüyünü bırakmasının pek mümkün olmadığını söylediler.
Ben aracımın garanti kapsamında tamir edilmesi gerektiğini söylesem de kedi dış etken olduğu için garantiye girmezmiş. Bence kedinin motora kadar girmesini engelleyici bir mekanizma koymamaları nedeni ile VW'in de sorumlu tutulabilmesi gerekiyor bu durumdan. Tabi arkadaşlarımın kedinin gerekli teknik bilgi ve yeteneğe sahip olması haricinde öyle bişey yapamayacağını söylemeleri de aracta kediden (ki sadece tüyü var diye onun neden olduğu düşünülüyor) kaynaklanan bir sorun olmasından çok üretim hatası sonucu zaten motordan kaynaklanan bir sorun olacağını düşünmeme neden oldu. Bu konuda bilginiz ya da önceden yaşadığınız bir tecrübe varsa beni bilgilendirmeniz mümkün mü? Şimdiden teşekkür ederim..."

Bende aynı durumdan muzdaripim bizim bizim seatlarda cok bos yer var kediler girebiliyor dizellerde yok yer giremiyorlar birde yazın dur kalk dur kalk yapınca motor ısısından yanan tuylerın kokusu boyle bır sey olamaz Yemin ederim araci bırakıp gıdıcektım o derece. Ama yandıkca koku gıdıyor http://www.********.com/images/smilies/grin.gif
Alıntıdır..

ARTIK BENDE KIŞIN KEDİ İÇİN YAZIN YILAN İÇİN BAKACAZZZ Ürküyorum bişey çıkacak diye açamıyorum kaputu. Alıtına korumalık mı yaptırsam Olur mu ki...

2side izmirde olmuş. dikkat edeim bari :)

bende geçen gün kapının önünde aracı yıkadım sonrasında sildim falan o ara bir dinleneyim dedim ve bir sigara içtikten sonra garaja alıyordum aracı ve o ara marşa basınca altından bir kedi gibi bir şey koştuğunu gördüm karanlıktı havada derken yolun kenarından geçen çocuklar çığlık attı fareymiş meğerse altından çıkan iyiki kabloları falan yemedi ,yeni araçlarda kablo kokusuna geliyor dedi bir başka arkadaşıma anlattım , hatta geçen bir seat forumunda 2010 model di yanılmıyorsam bir arkadaşımzın aracı alev almış ve yanmıştı komşuların gözü önünde ön tarafı , en önemlisi farelere dikkat etmek lazım

Geri
Üst Alt