Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

kaza ve sonrası işlemler?

alpturan41

Kayıtlı Üye
arkadaşlar merhaba aracımla maddi hasarlı bi kaza yaptım
tali yoldan hızla gelen bir dengesiz sağ yolcu kapısından bana çarptı benim sağ kapı sağ çamurluk ve ön tampon değişcek servise verdim izmit keleşlerde şuan
aracı kaskodan yapıcaklar kasko suclu tarafın sigortasından parasını alıcak sanırım sizce en mantıklı olan bumu
birde beni suclu gösterebilme ihtimalleri varmı tutanağımız tutuldu imzalar atıldı servise verildi artık olaya yeni bir yorum katılamaz değilmi ? nasıl oluyor bu süreçler ilk kazam hiç bir bilgim yok

çok geçmiş olsun Alp.tutanak tutulup imza atıldıysa bu saatten sonra bir şey olursa evrakta sahtecilik olayı olur artık.tutanakları değiştirip imzanın çakmasını yapacak halleri yok herhalde.

Geçmiş olsun...Arabayı servise vermişsin artık experin gelip görmesini bekliyeceksin...Kaza fotoları yok..Servis hemen değişim yoluna gidiyor,eğer suçlu sen olursan kaskon bozulacak...Karşı taraf suçlu ise bir sorun yok...Servis değişimini yapar parasını karşı tarafın sigortasından alır...

Çok geçmiş olsun, inşallah suçlu gözükmemişsindir, eğer öyle olursa kaskon "delinir", fakat her halukarda senin masrafın karşı tarafın sigortasından karşılanır, tabi karşı tarafın sigorta brüt meblasının üzerinde bir hasar masrafı çıkmaması durumunda eğer sigortanın karşılayabileceğinden fazlaysa eğer üstünü sana ödetirler suçlu bulunduğun durumda ama suçsuz görülmüşsen tutanakta bi sıkıntı olmaz.. Allah beterinden saklasın..

teşekkürler arkadaşlar kaza resimleri var upload edemedim birazdan edim mail olarak servise de atıcam onlarda aynen sizin tarif ettiğiniz gibi anlattılar suçlu olmadığım kesin ama yinede bir korku var yüzde bilmem kaç suclu falan sayılmam inşall diye kısa tarif edeyim ana caddede seyir ederken tali yoldan biri geldi sağ yolcu kapısından çarptı durum kısa bu resimleri atarım

alp geçmiş olsun yapacağımız bir şey varmı

geçmiş olsun Allah beterinden korusun... arkadaşlarda sorunuz ile ilgili açıklamayı yapmışrlar zaten tekrardan geçmiş olsun...

Çok geçmiş olsun, onun geldiği yol tali yol ise (yani kesin, kayıtlarda o şekilde geçiyor ve çıktığı yerde DUR tabelası var ise) kesinlikle korkmayın... Yolun boyutuna vs bakmıyorlar, kayıtlarda nasıl geçtiği önemli (cadde-sokak davası yani)

teşekkürler arkadaşlar
yekta abi tşk. ederim eksik olma şimdi araç servisde exper i bekliyoruz bugün yarın gelirmiş sonrasında araç isticem kaskodan tamirde 10 gün falan sürermiş inş kaskom delinmez

google earth den baktım benim geldiğim yol cadde adamın çıktığı yol tali yol ama herhangi bir levha yoktu bi kaç resimde ekleyim

DSC00032.jpgDSC00010.jpg

ben çok hızlı değildim 2 mt civarında durdum ama adam resmen bana çarparak durdu en az 50km vardı hızı aracın ne kadar sağlam olduğunu birkez daha anladım gerçekten çok saplam araclarımız var kapısı bile açılıp kapandı servise kendim gittim araç sorunsuz bi şekilde yürüdü

şimdi benim asıl merak ettiğim kasko parayı suçlunun sigortasından alıcak ama burda bana yüzde kaç oranında suç verirler bu oran kasko delinmesine sebep olurmu acente %70 suçlu o %30 sensen delinir falan dedi orda beni kandırıp kaskoyu delme ihtimalli yüksekmi suçlu tarafın belli olmasıda bi 2 ayı bulurmuş

dediğim gibi tali yoldan çıkan o ve ben yolu ortalamıştı yandan vurdu

Ekli dosyalar

• DSC00032.jpg
    DSC00032.jpg
    93.6 KB · Görüntüleme: 20
  • DSC00010.jpg
    DSC00010.jpg
    96.1 KB · Görüntüleme: 28
Geri
Üst Alt