Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

kaza ve sonrası işlemler?

orada soldan patlak siyah bir leon vardı o pert olduysa onun parçalarını aktarıverin senin arabaya orjinal boya ayırmaz iyi olur birde olmuşken ön tamponu cupraya çeviriver çıksın aradan bahane ile

orada soldan patlak siyah bir leon vardı o pert olduysa onun parçalarını aktarıverin senin arabaya orjinal boya ayırmaz iyi olur birde olmuşken ön tamponu cupraya çeviriver çıksın aradan bahane ile

yok abi ya ben değiştirirsem iki tamponu birden değiştiririm tek taraflı yapmam ki ben seviyorum standart tamponu yine sorarım fiyat farkını ne olur sonuçta kasko yapıcak dilediğim parçayı taktırma lüksüm olmayabilir

teşekkürler arkadaşlar
yekta abi tşk. ederim eksik olma şimdi araç servisde exper i bekliyoruz bugün yarın gelirmiş sonrasında araç isticem kaskodan tamirde 10 gün falan sürermiş inş kaskom delinmez

google earth den baktım benim geldiğim yol cadde adamın çıktığı yol tali yol ama herhangi bir levha yoktu bi kaç resimde ekleyim

Ekli dosyayı görüntüle 6325Ekli dosyayı görüntüle 6326

ben çok hızlı değildim 2 mt civarında durdum ama adam resmen bana çarparak durdu en az 50km vardı hızı aracın ne kadar sağlam olduğunu birkez daha anladım gerçekten çok saplam araclarımız var kapısı bile açılıp kapandı servise kendim gittim araç sorunsuz bi şekilde yürüdü

şimdi benim asıl merak ettiğim kasko parayı suçlunun sigortasından alıcak ama burda bana yüzde kaç oranında suç verirler bu oran kasko delinmesine sebep olurmu acente p suçlu o 0 sensen delinir falan dedi orda beni kandırıp kaskoyu delme ihtimalli yüksekmi suçlu tarafın belli olmasıda bi 2 ayı bulurmuş

dediğim gibi tali yoldan çıkan o ve ben yolu ortalamıştı yandan vurdu

Valla eksperler nasıl bir rota izliyor bilmiyorum ama takıldıkları birkaç konu var benim bildiğim;

örneğin kazayı yapan aracın sahibi mi değil mi?
Kaza yapanların yaşları kaç? Ve özellikle kazanın krokisinde bu haliyle çizdiyseniz iyi, çünkü ben arabayı kaçırmaya çalıştığım için kızaklamadım freni, boşa bıraktım dolayısıyla ileride durdu araç kazadan sonra, bu da hızlı olduğuma kanaat getirmelerini sağlamış.

krokide aynen böyle çizdim sağ kapıdan bana çarptı şöyle düşünün ben ana yolda giderken tali yoldan gelip bana çarpıyor

aslında benim anayolda olduğum belli tutanakda da belirttik memur bey çizdi hatta yol krokisini ama yolda herhangi bir levha yok bu tali yoldan çıkan araca bi haklılık katarmı? çok merak ediyorum

Sigortacım fotoğraf çekerken DUR tabelası varsa mutlaka al, yoksa da karayollarına giydiririz gibi bir ifade kullanmıştı, sebebini bilmiyorum.

Allah beterinden saklasın. Geçmiş olsun. Sanırım çarpan sürücü suçunu kabullenmedi, anlaşamadınız ve polis çağırdınız?

az önceki krokiye bakarak siz suçsuz çıkarsınız(sizde ışık ihlali vs yoksa). maddi hasarlı olduğundan tutanağı fanan tutmuşsunuzdur zaten. siz servise verince hasar dosyası açılacak. bu hasar dosyasına istinaden exper 24 saat içinde (bazı kaskolarda 48saat) aracınızı görecek ve hasarlı onarılacak/değişecek parçaları servis belirleyecek. suz sizde olmadığından karşı tarafın trafik sigortasına olmadı adamın yakasına yapışıp onarım ücretlerini tahsil edecekler olmadı kendileri ödeyecek (ki ilk ihtimal kuvvetli) sizin aracınız bu arada yapılacak. kasko anlaşmanıza göre ikame araç talebinizi hasar dosya numaranızla isteyeceksiniz. aracınız olarılana kadar genellikle 7 günü aşmayacak şekilde yedek aracınızla takılacaksınız. sonra servisten arayacaklar aracınız hazı diye ve aracınızı alacaksınız.

geçmiş olsun. size tavsiyem servisi her gün ya da gün aşırı arayın durumunu sorun. iyi servisler zaten herşeyden sizi haberdar ediyor.

servisler paralarını kaskodan aldıklarından küçük hasarlı parçaları değiştirmeye meraklı oluyorlar eğer değişeni olan araba fobiniz yoksa uygun parçaların onarımını isteyebilirsiniz.

aynen özetlediğiniz gibi işlicek süreç benide bu şekilde bilgilendirdiler bi kaç gün sonra araç taleb edicem kaskomdan

Geri
Üst Alt