Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kaza sonrası... - ACİL

zarbazen

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bu ayın 14'ünde başımdan bir kaza geçti. Daha yeni yeni toparlayabildim kendimi ve bundan sonraki süreçle ilgili tavsiyelerinizi bekliyorum. Öncelikle durumu özetleyeyim:
Ceylanpınar'da çalışmaktayım. Urfa'dan Ceylanpınar'a dönerken 23. km'de falan gerçekleşti kaza. Ben sağ şeritte seyrederken Finlandiya plakalı bir tır yolun sağındaki bir dinlenme tesisisinden çıktı. Sol şeritte de başka bir tır olduğu için geçeceğim bir yer de kalmadı frene yapıştırdığım anda çarpacağımı anladım ve çarptım. Araçtan kendimiz çıkabildik çok şükür kaburga kırıklarıyla falan atlattık diyelim. Hastaneden taburcu olduğumda bölgedeki jandarma karakoluna uğradım ve bana kaza tutanağını falan verdiler diğer sürücüye ait bende olması gereken diğer belgeleri de daha sonra vereceklerini söylediler. Araç 10 gündür yedieminde... Kaskom yok. Ben bu çarşamba hem kontrol için hem de bu işler için Şanlıurfa'ya tekrar gideceğim. Tutanakta kusurun yüzde dağılımı yok bana verilen kural ihlali 52/1-a tepeüstüne yaklaşırken hız azaltmamak... Karşı tarafa ise 46/2-b gireceği şeritte seyreden araçların emniyetle geçişini beklememek ve 81/3 kaza yerini terk etmek... Bu konuda malesef tecrübesi olan arkadaşlar dikkat etmem gereken noktalarda yardımcı olurlarsa sevinirim. Ne yapmalıyım? Aracın olay yerindeki fotoğrafları polis karakolundaymış. Ben arkadaşlarımın yediemin otoparkında çektiği bikaç fotoyu paylaşıyorum.
(Bu arada hız limit aşımı falan yok, zaten hız sabitleyici ile 108km hızla gidiyordum, olay o kadar kısa süre içinde gerçekleşti ki frene basmama rağmen çarptığımda hızım 102km imiş)

Ekli dosyalar

• c3.jpg
    c3.jpg
    168.3 KB · Görüntüleme: 53
  • c2.jpg
    c2.jpg
    164.2 KB · Görüntüleme: 43
  • c1.jpg
    c1.jpg
    156.6 KB · Görüntüleme: 49
  • c6.jpg
    c6.jpg
    13.4 KB · Görüntüleme: 43
  • c4.jpg
    c4.jpg
    77.7 KB · Görüntüleme: 59
  • c5.jpg
    c5.jpg
    161 KB · Görüntüleme: 40
  • c6.jpg
    c6.jpg
    175 KB · Görüntüleme: 42
Hocam çok geçmiş olsun. Fotoğraflara bakınca bi tuhaf oldum neyseki size birşey olmamış. Allah tekrarından sakınsın hepimizi.
sorularınızla ilgili bilgisi olan arkadaslar ardımcı olacaktır.

Öncelikle g.olsun benımde basımdan boylebır kaza gectı arabaya 1 ay oturamadım..Asli kusur ve Tali kusur die nitelendiriyorlar die biliyorum artık asli kusur kımde ise suç o kişide yalnış bılmıyorsam cunkı bızde 1 ay kadar once bı kaza gecırdık tali yoldan onumuze atladı bı arac ve ona asli kusurlu olarak suç verildi bize ise tali olarak sizinde anlatmanıza göre durum böyle ama yanıltmak istemem daha bilgili kişiler daha net cevaplar vericeklerdir illaki

Çok geçmiş olsun size birşey olmamış çok sevindirici bir olay. Kaza yerini terk etmek suç diye biliyorum fakat tam eminde değilim sigorta şirketinizle görüştünüz mü onlar size net cevap vereceklerdir diye tahmin ediyorum.

Geçmiş olsun valla resimleri görünce tüylerim ürperdi verilmiş sadakanız varmış.
Allah tekrarını yaşatmasın tekrardan büyük geçmiş olsun.

hocam cok gecmıs olsun arabanız felaket olmus ya allahtan sızde bısey yok gercekten cok kotu

Çok geçmiş olsun mucize olmuş sizin bu kazadan kurtulmanız arabaya baksanıza ya çok şaşırdım.. Allah korumuş çok geçmiş olsun. Adli tıp kaza raporunu bilmiyorum o yüzden yönlendirmeyeyim sizi başımıza adli olmadan kaza geldi o konuda yapılacakları biliyorum. Bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır.

soru hakkında bilgim yok ama çok geçmiş olsun valla Allah korumuş..

Arkadaşlar bu ayın 14'ünde başımdan bir kaza geçti. Daha yeni yeni toparlayabildim kendimi ve bundan sonraki süreçle ilgili tavsiyelerinizi bekliyorum. Öncelikle durumu özetleyeyim:
Ceylanpınar'da çalışmaktayım. Urfa'dan Ceylanpınar'a dönerken 23. km'de falan gerçekleşti kaza. Ben sağ şeritte seyrederken Finlandiya plakalı bir tır yolun sağındaki bir dinlenme tesisisinden çıktı. Sol şeritte de başka bir tır olduğu için geçeceğim bir yer de kalmadı frene yapıştırdığım anda çarpacağımı anladım ve çarptım. Araçtan kendimiz çıkabildik çok şükür kaburga kırıklarıyla falan atlattık diyelim. Hastaneden taburcu olduğumda bölgedeki jandarma karakoluna uğradım ve bana kaza tutanağını falan verdiler diğer sürücüye ait bende olması gereken diğer belgeleri de daha sonra vereceklerini söylediler. Araç 10 gündür yedieminde... Kaskom yok. Ben bu çarşamba hem kontrol için hem de bu işler için Şanlıurfa'ya tekrar gideceğim. Tutanakta kusurun yüzde dağılımı yok bana verilen kural ihlali 52/1-a tepeüstüne yaklaşırken hız azaltmamak... Karşı tarafa ise 46/2-b gireceği şeritte seyreden araçların emniyetle geçişini beklememek ve 81/3 kaza yerini terk etmek... Bu konuda malesef tecrübesi olan arkadaşlar dikkat etmem gereken noktalarda yardımcı olurlarsa sevinirim. Ne yapmalıyım? Aracın olay yerindeki fotoğrafları polis karakolundaymış. Ben arkadaşlarımın yediemin otoparkında çektiği bikaç fotoyu paylaşıyorum.
(Bu arada hız limit aşımı falan yok, zaten hız sabitleyici ile 108km hızla gidiyordum, olay o kadar kısa süre içinde gerçekleşti ki frene basmama rağmen çarptığımda hızım 102km imiş)

geçmiş olsun bu araç çarpmayla mı bu hale geldi yoksa takla da attın aynı zamanda.

Çok geçmiş olsun sıze bişey olmaması sevindirici

LT18i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Geri
Üst Alt