Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

kaza NK 479

Geçmiş olsun, iletilerde bazı konulara değinilmiş, genel olarak:
1. Anlaşmalı tutanakta, suç paylaşımı diye birşey yoktur, sigorta firmalarında kabahat, bunu anlatamadılar. KAzanın oluş şekli yazılır, kroki çizilir, %99 cep telefonlarındaki kamera ile birçok açıdan fotoğraf çekilir (şart değildir ama açıklayıcıdır)
2. Trafik sigortasından dosya açılması ile, kasko da açılması arasında, hasarsızlık bakımından hiçbir fark yoktur, tek nüans var: trafikten dosya açılınca, eksper tramer sonucunu bekler ve sonrasında başlama onayı verir (3-4 gün zaman kaybı) diyelim ki 50-50 tramer sonucu çıktı, trafik sigortası, sizin kaskonuzdan masrafın yarısını rucu eder ve hasarsızlığınız bozulur, siz takip edip, kaskonuza rücü etmesin ben elden ödeyeceğim, hasarsızlığım bozulmasın derseniz, bu mebalğı trafik sigortasına kadar yatırana kadar arabayı servisten teslim alamassınız. Trafiğe para yatırmadan teslim almışsanız, zaten hasarsızlık bozulmuştur.
3. Kaskodan dosya açılırsa, beklemeden başlanır, %100 karşı taraf suçlu çıkmışsa, zaten hasarsızlık bozulmaz.

Peki sizce fotolardan görüldüğü kadarı ile servis değişim der mi? Ya da ben değişim seçebilir miyim?

Öncelikle geçmiş olsun.Ama şunu söyliyim ben daha fotoğrafa baktıklarını görmedim zaten tutanak tuttuğunuzda oraya aracın ilk darbe aldığı yeri gösteriyorsun şeklini çiziyorsun orda belli oluyo zaten resimde görünecek şeyler. Keşke olay anında hemen adam uyanamadan suçunu kabul ettirseydiniz tutanağada kaza benim dikkatsizliğimden ötürü oluştu yazsaymış şimdi içiniz rahat bi şekilde kaskodan yaptırmaya başlardınız sonra onlar karşı taraftan temin ediyor zaten sizden bişey gitmiyor.

Öncelikle geçmiş olsun.Ama şunu söyliyim ben daha fotoğrafa baktıklarını görmedim zaten tutanak tuttuğunuzda oraya aracın ilk darbe aldığı yeri gösteriyorsun şeklini çiziyorsun orda belli oluyo zaten resimde görünecek şeyler. Keşke olay anında hemen adam uyanamadan suçunu kabul ettirseydiniz tutanağada kaza benim dikkatsizliğimden ötürü oluştu yazsaymış şimdi içiniz rahat bi şekilde kaskodan yaptırmaya başlardınız sonra onlar karşı taraftan temin ediyor zaten sizden bişey gitmiyor.

Demek istediğim fotoğraflara bakarak bu hasar için kapı değişirler mi sizce diye sormuştum. Yani sizce değişim için yeterli mi hasar?

tutanak sonrasında kimin haklı kimin haksız olduğu 3-5 günde değil aşağı yukarı 1 ay civarında bazen de çok daha geç belli oluyo..
geçmiş olsun..

tutanak sonrasında kimin haklı kimin haksız olduğu 3-5 günde değil aşağı yukarı 1 ay civarında bazen de çok daha geç belli oluyo..
geçmiş olsun..

1 hafta içinde exper gelip arabaya bakıyo,sonuçda ortalama 7 gün içinde belli olur...Öyle 1 ayı filan bulmaz Yiğidom..;)

Geri
Üst Alt