Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kaza geliyorum demedi..

Hyper

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Dün saat 15:40'ta bir arabaya yandan girdim.Allahtan çok hızım yoktu yaklaşık 50-60 km ile çarptığımı düşünüyorum.Trafikte ilerlerken 2 araç önümdeki bayanın kör noktaya yani arabanın sağına geçip bi anda U dönüşü yapması sonucu duramadım ve yandan çarptım.Tam evimin önüne olduğundan dolayı aldığım bilgiler doğrultusunda havada 4 takla atmışım kaput üzerinden hiç değmeden havalanmışım düştüğümdede yerde 2 kez takla attım ve sürüklendim.Allaha şükür ciddi bişey yok sadece sol bacağım ağrıyor ve sıyrıklar var.Siz siz olun arabalar yol verdiğinde bir daha kontrol edin lütfen motor kullanan arkadaşlarımda kör noktalara bakmayı ihmal etmesinler.Bu arada bnm ince kasa motorumla bu arabaya böyle şeyler oluyorsa bi harley veya 600+ cc lik bi motorla çarpışsa heralde hiç durmadan yoluma dvm ederdim...

işte kazadan fotolar

Bu arada az önce servise verdim motorumu ön süspansiyon eğilmiş değişmesi gerekiyormuş,motorun gidon diski kaymış ön tekerlek solda arka tekerlek sağda yengeç style,çamurluk değişicekmiş,debriyaj kolu takılacak,muhtemelende çarpmanın etkisiyle motorun için hasar görmüş olabilir dediler.Büyük olasılık perte çıkıcakmış bakalım hayırlısı.

Birde bir sorum olacak şimdi benim motorda kasko yok sadece trafik sigortası var karşı tarafında sigortası axa sigorta fakat ben anlaşmalı motor servisi bulamadım.Dolayısıyla arabadan bildiğim kadarıyla önce tamir ediliyor motor bn parasını cepten veriyorum sonra axa'dan talep ediyorum paramı.Fakat bu durum benim hatalı çıkmam dada geçerli mi?Tamamen ben hatalı olsam da cebimden hiç çıkmadan motoru yaptırabilir miyim?Bir kaç arkadaşım böyle söyledi benimde aklıma takıldı.Araştırdım fakat bulamadım bilen arkadaşlar var ise yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler

Çok geçmiş olsun..Motor olayına ben hiç bir zaman sıcak bakamadım...

öncelikle büyük geçmiş olsun sizde büyük bir şey olmaması sevindirici dediğiniz gibi tedbiri elden bırakmamak gerek zaten toplum olarak motosiklet ve bisikletlilere karşı trafikdeki saygımız tartışılır bence, ama araçtada pek bir şey yok bence sadece eğilen kaborta aksamı, muhtemelen kask kullanıyordunuz sağlığına ve bedeninize kalıcı bir durum olmaması sevindirici tekrardan geçmiş olsun

Çok geçmiş olsun..Motor olayına ben hiç bir zaman sıcak bakamadım...

çoğu kişi sıcak bakmaz ama 2 ay üzerinden inmesin hiç bi araba bu kdr zevk vermez bn istediğim arabayı aldığım halde dün tekrar bindim motoruma o farklı bi kuvvet farklı bi heyecan sesi,torku,şahlanışı kaldıki bnm ki cross :)

öncelikle büyük geçmiş olsun sizde büyük bir şey olmaması sevindirici dediğiniz gibi tedbiri elden bırakmamak gerek zaten toplum olarak motosiklet ve bisikletlilere karşı trafikdeki saygımız tartışılır bence, ama araçtada pek bir şey yok bence sadece eğilen kaborta aksamı, muhtemelen kask kullanıyordunuz sağlığına ve bedeninize kalıcı bir durum olmaması sevindirici tekrardan geçmiş olsun

teşekkür ederim kask vardı zaten o korudu eldivenlede kendimi kontrol edebildim sürüklenirken yoksa dizim daha kötü bi halde olabilirdi

Barış Büyük geçmiş olsun kardeşim.. korkuyla okudum ama allahtan iyiymişsin..
En yakın zamanda bi sadaka il defet belayı kazayı üzerinden..

Hakikaten sende motorunda sağlammış allahta korumuş..

geçmiş olsun barışcım Allah beterinden korusun

Barış Büyük geçmiş olsun kardeşim.. korkuyla okudum ama allahtan iyiymişsin..
En yakın zamanda bi sadaka il defet belayı kazayı üzerinden..

Hakikaten sende motorunda sağlammış allahta korumuş..
saol abicim ona şükrediyoruz valla

Geri
Üst Alt