Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kayserispor'un nesi eksik? Tabi ki köşesi :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yukcell88

Kayıtlı Üye
Bu sezon kötü başlangıç yapan sarı-kırmızılı takımımız yeni gelen teknik direktörümüz Robert PROSINECKI ile az da olsa atağa geçmiş, son maçta lig 11'si olan Kasımpaşa futbol takımını sahamızda 1-0 yenerek ligde 19 puan ile 12. sırayı almıştır.

Az önce (20:00) başlayan Beşiktaş maçında ise puan kapmayı hedeflemiş olup, bu zorlu deplasmanda şehrimizin ve gönlümüzün takımına başarılar dilemekteyim :)

Tamamen hak veriyorum Cezmi abi, ama tüm taraftarların akıllı, bir tek Kayseri'lilerin sorumsuz olduğunu düşünmek ne kadar mantıklı bunu da sorgulamak lazım. Yazdığımı yanlış anlama abicim, Kayseri'lilere sormak lazım aslında niye ilgilenmiyorsunuz takımınızla diye... Ben kendi adıma söyleyeyim, hiçbir istanbul takımını desteklemiyorum süper ligde, yalnız Kayserispor. Hatta şu an Bank Asya 1.Lig'de üst sıralarda Kayseri Erciyesspor var, gümbür gümbür süper lige geliyor. O gelsin onu da destekleyeceğim. Maçlara gitmememin en başlı sebebi şu an askerde olmamdır, ikinci sebebi ise maç saatlerinin düzensiz olması. Bir gün pazar 20:00'da maç yapılır, sonraki maç cumartesi 16:00 dolayısıyla maç saatleri boş vakitlerime denk gelmemekte. O güzelim stadın ısıtma sistemlerinin benim gittiğim maçlarda çalışmaması, büfe tarzı açılan yerlerin sallama çayı 1 TL'den verip bir de on dakika sıra beklemem de cabası... Kısacası; tesis eyvallah ama hizmet ve zamanlama rezalet ne yazık ki...

Taraftar açısından görüşüm ise; Kayseri halkında takıma gönül verenler genelde dar gelirli kesim olduğundan, daha doğrusu günde bir paket sigara içen ama maça 5 TL'yi hatta çoğu zaman 1 TL'yi verip gelmeyen insanlardan oluşunca sonuç bu oluyor ne yazık ki...

Yazdıkça canım sıkılıyor bu konuyu ama değinmem gerek daha büyük sorun var aslında... Kayseri çok kozmopolitik yapıya sahip olmamasına karşın nüfusumuzun yaklaşık %50'si NET Kayseri'li...Diğer yarısının çoğunluğu zamanında şehrimize göç yapmış çevre illerden(Sivas-Yozgat-Kahramanmaraş) gelmekte. Doğudan gelenler de var.

Bir de bu şehir yıllardır 2. ligde sürtüp son yıllarda süper lige çıktı, yani yaşı 40'ı bulanların dışında Kayseri' de Kayserispor'u tutan insan sayısı çok düşük... Özellikle gençler yani yaşıtlarım biraz büyüklerim ve küçüklerimin neredeyse tamamı GS-FB-BJK (Alfabetik ters sırada yazılmıştır) taraftarı... Kuzenlerimi bile Kayserisporlu yapamıyorum, ille GS diyorlar babaları yüzünden...

Kimseyi suçlamak gibi bir amacım yok, bu bana kesinlikle düşen birşey değil, sonuçta istediği takımı tutmak herkesin hür iradesinde bir durum,siz; SCW Kayseri ekibinin tuttuğu takımları değerlendirerek bile bu stadı neden dolduramadığımızı görebilirsiniz...

Erciyes gönüllerin takımıdır her daim tüm futbol severlerin gözünde

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt