Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Kayıp dünya Papua Yeni Gine'de bulundu

Konu, 'Dünyadan Haberler' kısmında Slvest tarafından paylaşıldı.

1. Slvest

Slvest SCW Üyesi

280
    2
    18

Bilim adamları, Papua Yeni Gine'nin dağlık arazisinde, sivri dişli kurbağaların ve kedi büyüklüğünde dev farelerin yaşadığı, insan eli değmemiş bir bölge keşfettiler

Britanya yayın kuruluşu BBC'ye bağlı bir keşif ekibi, devasa sönmüş yanardağı Bosavi'nin el değmemiş kraterinde yaptığı çekimler sırasında, tuhaf örümcekleri, dev kırkayakları ve ağaçlarda yaşayan kanguruları görüntüledi.

Londra Hayvanat Bahçesi ve Oxford Üniversitesinden uzman biyologların da yer aldığı ekip, en son 200 bin yıl önce faaliyete geçtiği tahmin edilen ve bir kilometre derinliğinde kratere sahip el değmemiş Bosavi Dağı'nda, 82 santimetre uzunluğundaki kedi büyüklüğünde farelerin de filmini çekti.

Aralarında 16 kurbağa, bir kertenkele, en az 3 balık, 20 böcek ve örümcek ile bir yarasanın bulunduğu 40'tan fazla yeni hayvan türü keşfeden ekibin çektiği belgesel filmin ilki yarın BBC'de gösterilecek.

2. cmi87

cmi87 SCW Üyesi

701
    1
    16
    Çok ilginç doğaya oldum olası hep hayran kalmışımdır

3. cüneyt_cup

cüneyt_cup SCW Üyesi

778
    11
    18
    ilginç yarın unutmassam izlicem
    teşekkürler

4. ZGR

ZGR SCW Üyesi

14.936
    524
    113
    el değmemiş buldular ya sömürürler şimdi

5. KAPTAN

KAPTAN FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

9.428
    1.443
    113
    üstüne alınma yusuf bende şaşırdım yoksa :D bende merak ettim bbc de nezamn vericek bu haberi

6. kfy

kfy
    Administrator

12.592
    5.263
    113
    şimdi ben yusuf ve volkan'ı bir araya getiricem aradan bir süre geçicek bunlar samimi arkadaş olucak sonra kafa kafaya verip banada posta koyarlar bunlar.en iyisi birbirlerine dargın kalsınlar.

7. koraybilge

koraybilge SCW Üyesi

1.460
    5
    38
    yaa ben bu habere yorum yapacaktım tatsızlık çıktı neyse durum sakinleşti yapabilirim artık...
    haber başlığı altındaki resim ne kadar yusuf'a benziyor ormanda kaybolan akrabaları olabilir mi:D yeni tür diye kekleniyor olabilirmiyiz dna testi istiyorum ben:D

8. Gilgamesh

Gilgamesh SCW Üyesi

3.579
    8
    38
    Kaldığımız yerden devam arkadaşlar elimizden geldiği kadar konu kilidi olamamasına çalışırıyoruz :)

9. aux

aux SCW Üyesi

1.852
    7
    38
    estafurullah abi ne haddime :eek:

10. kurtbil

kurtbil SCW Üyesi

7.712
    650
    113
    Konuyu okudumda acaıb merak ettım sımdı,yarın bbc de kacta verılcekmıs yada youtube da flan bulan var mı ?

Sayfayı Paylaş