• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Kayıp dünya Papua Yeni Gine'de bulundu

Slvest

Kayıtlı Üye
İsim
Yusuf GÖLPINAR
Nereden
İstanbul
Plaka
34 TL 5600

Bilim adamları, Papua Yeni Gine'nin dağlık arazisinde, sivri dişli kurbağaların ve kedi büyüklüğünde dev farelerin yaşadığı, insan eli değmemiş bir bölge keşfettiler

Britanya yayın kuruluşu BBC'ye bağlı bir keşif ekibi, devasa sönmüş yanardağı Bosavi'nin el değmemiş kraterinde yaptığı çekimler sırasında, tuhaf örümcekleri, dev kırkayakları ve ağaçlarda yaşayan kanguruları görüntüledi.

Londra Hayvanat Bahçesi ve Oxford Üniversitesinden uzman biyologların da yer aldığı ekip, en son 200 bin yıl önce faaliyete geçtiği tahmin edilen ve bir kilometre derinliğinde kratere sahip el değmemiş Bosavi Dağı'nda, 82 santimetre uzunluğundaki kedi büyüklüğünde farelerin de filmini çekti.

Aralarında 16 kurbağa, bir kertenkele, en az 3 balık, 20 böcek ve örümcek ile bir yarasanın bulunduğu 40'tan fazla yeni hayvan türü keşfeden ekibin çektiği belgesel filmin ilki yarın BBC'de gösterilecek.

cmi87

Kayıtlı Üye
İsim
Cüneyt Mert İleri
Nereden
İstanbul
Plaka
34 DY 7117
Çok ilginç doğaya oldum olası hep hayran kalmışımdır

cüneyt_cup

Kayıtlı Üye
İsim
ferhat cüneyt temurcin
Nereden
İstanbul
Plaka
34rjg36
ilginç yarın unutmassam izlicem
teşekkürler

ZGR

Kayıtlı Üye
İsim
Özgür Gönül
Nereden
İstanbul
Plaka
EM6084
el değmemiş buldular ya sömürürler şimdi

KAPTAN

Forumdan Uzaklaştırıldı
İsim
Yılmaz
Nereden
İstanbul
Plaka
34 RSN 80
Biri dediğin kişinin bir adı var bu birincisi haber adı altında eklenıyor bilgilenme olarak paylaşımdır bu. Oku yada okuma televizyonda haber izlemıyormusun sen?
üstüne alınma yusuf bende şaşırdım yoksa :D bende merak ettim bbc de nezamn vericek bu haberi

kfy

Administrator
İsim
Cezmi BÜKER
Nereden
İstanbul
Araç
Leon 1.4 TSI FR
şimdi ben yusuf ve volkan'ı bir araya getiricem aradan bir süre geçicek bunlar samimi arkadaş olucak sonra kafa kafaya verip banada posta koyarlar bunlar.en iyisi birbirlerine dargın kalsınlar.

koraybilge

Kayıtlı Üye
İsim
Koray BİLGE
Nereden
İstanbul
Araç
Diğer
Plaka
34 HB 177
yaa ben bu habere yorum yapacaktım tatsızlık çıktı neyse durum sakinleşti yapabilirim artık...
haber başlığı altındaki resim ne kadar yusuf'a benziyor ormanda kaybolan akrabaları olabilir mi:D yeni tür diye kekleniyor olabilirmiyiz dna testi istiyorum ben:D

Gilgamesh

Kayıtlı Üye
İsim
Mert Çimen
Kaldığımız yerden devam arkadaşlar elimizden geldiği kadar konu kilidi olamamasına çalışırıyoruz :)

aux

Kayıtlı Üye
İsim
Volkan Karaosmanoglu
Nereden
İstanbul
şimdi ben yusuf ve volkan'ı bir araya getiricem aradan bir süre geçicek bunlar samimi arkadaş olucak sonra kafa kafaya verip banada posta koyarlar bunlar.en iyisi birbirlerine dargın kalsınlar.
estafurullah abi ne haddime :eek:

kurtbil

Kayıtlı Üye
İsim
Can Kurtbil
Nereden
İstanbul
Plaka
6R Polo GTI
Konuyu okudumda acaıb merak ettım sımdı,yarın bbc de kacta verılcekmıs yada youtube da flan bulan var mı ?

Üst Alt