Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kavga ederken kadın beyni nasıl çalışır..?

schumi

Kayıtlı Üye
2567b1.jpg

Kadın, ilk olarak tartışmaya yol açan sebep her neyse bu konuda kendisinin haklı olup olmadığını düşünür. Düşünür düşünmesine ama cevap değişmez, her zaman haklı olan odur ve tabiî ki de cevap daima “Evet, ben haklıyım”dır. Tuttuğunuz takımın şampiyonluk maçının olduğu gün sevgilinizin en sevdiği dizinin yeni bölümü de ekranda...

Kıyamet koptu kopacak. Kadın açısından tek doğru, “Bir kerede benim dediğim olsun”dur ve dizi seyretme konusunda kendisini haklı görür. İlk önce bu konuda anlaşalım. Bu aşamadan sonra karşısındaki erkeğin tartışma çıkan konuda mantıklı nedenler ortaya koyup koyamadığını düşünür. Bu maçın önemi ne, şampiyonluk maçı yılda kaç kere oynanıyor, dizinin tekrarı iki gün sonra verilecek mi? Bu konularda düzgün ve mantıklı açıklamalar yaparak, onu sıkıştırıyorsanız, kadın beyni hemen savunmaya geçer ve erkeğin söylediği şeyi asla onaylamadan konuşmaya devam eder.

Erkek mantıklı savlar sürdüğü sürece bu döngü uzayıp gider. Bu süreç kadının keçi inadı potansiyeline göre değişir. Günler, geceler ve aylar sürdüğü görülmüştür. Erkek, saçmalamaya başlamış ki genelde saçmalar, konuyla ilgili mantıksız gerekçeler sunuyorsa ne olur? Böyle bir durumda kadın, durumu net bir şekilde anlatıp anlatmadığını sonuçta haklı olup olmadığını sorar. Buradaki soru tehlikelidir ve tuzaktır. Soruya soruyla karşılık vermek en mantıklısı...

Kadının bir işi varsa, tartışmayı direkt keser ve “Bunu daha sonra konuşacağız” diyerek sizi televizyonunuz ile baş başa bırakır. Ama bu demek değildir ki size sayıp dökeceklerini unutması ihtimali var. İşini bitirdiği süreyi saldırısını planlayıp olayı içinde büyüterek geçirir. Kadının yapacak bir işi yoksa kendi düşüncelerindeki mantıklı açılımları üstelemeye yineler ve uzun tekrarlar başlar. Bu süreç erkeğin “çileden çıkma” derecesine göre değişirken, üçüncü sayfa haberleri aklına gelir. Eğer erkek tartışmayı kesmeyi ve yenilgiyi kabul etmeyi düşünmeden devam ediyorsa, kadın kendi konuşmasıyla üste çıkmaya devam eder. Fakat erkek ilişkiyi bitirecek derecede kızdıysa, kadın beyni hemen göz pınarlarını devreye sokar ve ağlar. Erkeğin kızgınlığı geçene kadar bu ağlama süreci devam eder.

Son olarak kadın erkeğinden tüm bu tartışmayla ilgili özür dilemesini ona belli etmeden bekler. Eğer erkek özür dilerse kadın onu bir şekilde mükafatlandırır. Ancak erkek özür dilemiyorsa uzun süre somurtuk bir surat görmesi kaçınılmazdır. Özür dilemeniz tavsiye edilir... :D :D

Alıntıdır...

imkan varsa her şeyden 2 tane almak en güzel çözüm olur.. :D :D

dikkat ediyorum da arkadaşlar,bu ara ne kadar çok kadınlarla ilgili konular açılıyor böyle :)
hayırdır inşallah :D

Sanırım site içersinde sizi aktif tutabilmek sizinle ilgili konu açmaktan geçiyor olduğunu çözmüş arkadaşlar :)

Sanırım site içersinde sizi aktif tutabilmek sizinle ilgili konu açmaktan geçiyor olduğunu çözmüş arkadaşlar :)

evet mantıklı tabi de konular genelde erkekler için "kötü" gelen yanlarımızla ilgili olunca insan ister istemez merak ediyor neden diye..

Bizim eşlerimizden , kız arkadaşlarımızdan başka neyimiz var ki . Ne demişler insan sevdiği ile uğraşır :D Örn : Benim eşim sabahtan beri uğraşıyorum kadınla :D

yerine göre özür dilemek lazım tabi :D

Geri
Üst Alt