Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Katlanır Aynalar

EAGLE01

Forumdan Uzaklaştırıldı
Aracımda katlanır ayna var bir gün kapatırken gec algıladı tabi ben onun gec çalıştığını farkettiğimde algılamadığını düşünüp açma konumuna getirmiştim tuşu. Aynalarım kapandı ve bir daha da açılmadı. Ayna motorlarım çalışıyor kontrol ettim. Yani aynaları kapalı konuma getirdim motor 2saniye sonra devreye girip kapamaya başladı o 2saniyede ben ses duymadığım için anahtarı tekrar açık konuma getirip tekrar kapalı konuma getircektim fakat tam ben geri açık konuma getirirken aynalar çalışmaya başladı. Benim o sıra da anahtarla oynamam acaba beyinde bir kısa devre olmasına mı sebep oldu? Anahtarımda da sorun yok başka bir anahtarla denedik motorumda da sorun yok ya kablolar ya da beyin kalıyor geriye. Beyinde masraflı mı olur?

aynalardan önce hareket edersen öyle bi gecikme gibi bişiye sebep oluyo..
aynaları içerden kapattın aynalar kapanıyo aynalar yarı yoldayken tekrar açmaya çalışırsın da gecikebilir ya da açılmaz..hiç bi sorun yok yani sadece aynalarla koordineli bi şekilde içerden müdahale etmek gerekiyo..

ustam sen benim sorunu anlamadın. Aynalar kapandı ve bir daha açılmaz oldu ayna kapaklarını çıkarıp motora güç verdim öyle açıldı ve şimdi öyle kullanıyorum artık içerdeki anahtarla ne açılıyor ne kapanıyor.

oovv şimdi anladım.. :D :D
motor güç verilip çalışıyosa bu beynin de çalıştığını gösterir bence..
velakin yardımla açılıyosa motordandır derim sorun..

yine anlatamadım o zaman ayna kapaklarını söktüm motora dışardan güç vererek açılmasını sağladım. Dediğim gibi geriye kablolarla beyin kalıyor kablolar yansa bir koku çıkardı heralde büyük ihtimalle beyin arzalandı. Sigortası falan var mıdır aynaların? sigorta kutusuna baktım ama yoktu.

ayna kapağı bişekilde sürtüyor şıkıştırma yapıyor olamazmı? tabi tahminimce,görmeden çözüm üretmek ne söylesek sağlıklı olmayacaktır.

---------- Post added at 02:50 ---------- Previous post was at 02:44 ----------

ayrıca içerideki anahtarı yerinden çıkarıp çalışır durumda olup olmadığını bi kontrol et istersen

---------- Post added at 02:55 ---------- Previous post was at 02:50 ----------

içerideki anahtara bi voltmetre ile akım gelip gelmediğini ölç,eğerki akım var ise sorun ya anahtarda yada aynanın bağlı olduğu mekanızmada sorun var demektir

o zaman servise gidip en azından sorun ne olduğunu teşhis ettirebilirsin.. :)

ayna kapağı bişekilde sürtüyor şıkıştırma yapıyor olamazmı? tabi tahminimce,görmeden çözüm üretmek ne söylesek sağlıklı olmayacaktır.

da durup dururken neden yapsın ki dediğim şekilde kapandı ve bir daha açılmadı

---------- Post added at 02:50 ---------- Previous post was at 02:44 ----------

ayrıca içerideki anahtarı yerinden çıkarıp çalışır durumda olup olmadığını bi kontrol et istersen

başka bir anahtar bile taktık çalışır durumda ancak sonuç olumsuz

---------- Post added at 02:55 ---------- Previous post was at 02:50 ----------

içerideki anahtara bi voltmetre ile akım gelip gelmediğini ölç,eğerki akım var ise sorun ya anahtarda yada aynanın bağlı olduğu mekanızmada sorun var demektir

o zaman servise gidip en azından sorun ne olduğunu teşhis ettirebilirsin.. :)

servise gittim aynalarım açılmıyor dedim mekanizmada sorun olabilir dediler yok motor da mekanizma da çalışıyor dedim anahtar da sorun yok dedim o zaman ya kablo sisteminde bir arıza var yada beyin de dediler ona da bamak için işcilik istediler :D boşuna gittim yani :D kablolarda bir sorun olduğunu sanmıyorum gec çalışınca benim tekrar açma konumuna getirmem ters bir akım gönderdi ve beyinin canına okudum galiba :S ancak ilginç ben açma konumuna getirdiğim de aynanın yarısını kapamıştı ve açma konumundayken anahtar, aynalar durmadı duraksamadı ve kapamaya devam etti.

serviste bilgisayara bağlattırıp ayarları sıfırlatırsan sorunun çözülür diye düşünüyorum.

bence daha fazla kurcalama daha büyük sorunlara yol açılabilir sanki.. :)

Geri
Üst Alt