katkılı lpg kullanımı | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

katkılı lpg kullanımı

ugurcoskun28

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar;
bu son zamanlarda yaygınlaşan katkılı lpglerin araçtaki lpg enjektörlerine(uçlarındaki lastiklere) zarar verdiği söyleniyor.bu konuda bilgisi olan var mı?
teşekkürler,saygılar...

mandufla

Kayıtlı Üye
uğur hocam doğru duymuşsun...katkılı ilk çıktığında bende aldım baya..ama araç sürekli beni gazdan benzine atıyordu...gaza hafif yüklendiğimde direk gazdan atıyordu..siirtten mersine gelene kadar abartısız belki 30 kere elimle benzinden gaza aldım aracı..mersinde lpgyi taktırdığım yere gittim ve sorunu anlattım..bana ilk sorusu katkılı mı almaya başladın oldu..boruları bir söktü..içinden sanki solucan çıkıyor..borunun bi tarafından havayı vurunca öbür taraftan yılan gibi gres yağına benzer bişey çıktı..katkılıların katkıları boruları tıkıyor ve yağ gibi bişey oluyormuş donunca...katkılı almayı bıraktım ve sorun yaşamadım..

akg58

Kayıtlı Üye
Arkadaşım benim lpg kitinin distribitörüde katkılı kullanma diye uyardı bence kullanma. Bilimsel bir açıklama yapmadılar ama söylenen banada mantıklı geldi yenice taktırdığım için hiç almadım.

CUPRA

Forumdan Uzaklaştırıldı
Benzin katkılarınında araçtan güç düşürdüğüne dair labaratuar koşullarında yapılmış bi test var. Eminim LPG katkıları da araçtan güç kesen, zarar veren şeylerdir.

blackson06

Kayıtlı Üye
enjektörleri garanti kapsamında değiştirmeyelim diye katkılı kullanmayın diyorlar. katkılı alınca gazı arabam daha çok kilometre yapıyor test ettim. lpgcimde tanıdık al sen değiştiririz enjektörlerini dedi.

apache

Kayıtlı Üye
uğur hocam doğru duymuşsun...katkılı ilk çıktığında bende aldım baya..ama araç sürekli beni gazdan benzine atıyordu...gaza hafif yüklendiğimde direk gazdan atıyordu..siirtten mersine gelene kadar abartısız belki 30 kere elimle benzinden gaza aldım aracı..mersinde lpgyi taktırdığım yere gittim ve sorunu anlattım..bana ilk sorusu katkılı mı almaya başladın oldu..boruları bir söktü..içinden sanki solucan çıkıyor..borunun bi tarafından havayı vurunca öbür taraftan yılan gibi gres yağına benzer bişey çıktı..katkılıların katkıları boruları tıkıyor ve yağ gibi bişey oluyormuş donunca...katkılı almayı bıraktım ve sorun yaşamadım..
bendede bu aralar bu sorun wardı gaz olduğu halde ani hızlanmalarda we üst dewirlerde benzine atıyodu demekki sebebi buymuş , çok teşekkürler =)

ugurcoskun28

Kayıtlı Üye
demekki bundan sonra katkılı lpg almayacağız.ama yinede güvenilir yerleden almak lazım...

ZaferAykan

Kayıtlı Üye
arkadaşlar yorumlarınızı okudum. Katkılı LPG bilhassa europlus+ olan marka enjektörleri bozuyor. araçta bahsedilen sıkıntıları yaratıyor. LPG kullanan birçok kişiyi bu konuda uyardım. özellikle sıralı sistemleri. Lakin karbüratörlü araçlar içinse birebir yakıt tavsiye edilir. bilginize...

Dizelden şaşmam o da ayrı mesele:)