Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

!!Katalizör ve son susturu ıptali!!

Katalizör arıza ışığı yakar ancak aracın rahatlar yanıltıcı bunlarda gerekiyomu bilmiyorum ancak kat ve son susturucun sanırım orjinal iptal edersen aracın rahatlayacağı kesin şunu da düşünmelisinki komple boydan boya tek susturucu ve kat iptali ile aracın daha dirilir yani komple boydan boya yeni ve geniş borular koyarsan ve az sesli ancak orjinalinden geniş bir susturucu ile daha keyifli olur....

yanıltıcı takmasanda olur ama biraz arcı sıkıştırdıgın zaman hemen sinyal verecek ve dogal olarak hemen takmak gerekecek

ama uygulamalarına bakarsan hepsinde düz boru var ben 207 rc savaşta yaptırdım savaş abi tamamen bunu ön gördü.

Sanırım performancede artış tabiki aynı oranda yakıttada artış sağlıyacaktır tercih meselesi aracın dizel bence elleme derim abi :)

ama uygulamalarına bakarsan hepsinde düz boru var ben 207 rc savaşta yaptırdım savaş abi tamamen bunu ön gördü.

samet pekı savasta yaptıgın zaman komple duz borumu yapıldı?? cunku savasla konustugumda ksınlıkle bu üçünü nırden sokme dedı ( kat orta susturucu ve son susturucu) tavsıye ettıgı downpıpe sona kadar duz boru ve sonda bı susturucu olması...

bu arada rıza konuyu gorunce yazar onun aracta dıesel oda egsozda oynamıstı

savaşa gittigimde orta iptal sonda 72lik otto yanık uç vardı sadece savaş donwpıpe yaptı ben pendikte oturuyorum uzak oldugu için maslaga gecmedim pendikte düz boru yaptım makine baya rahatladı bi çip yaptık evlere şenlik...tabi bunları 207 rc yaptım

cuprada son ve orta iptal elimden gelse kat da iptal yapacam ama garantili işte

Bendede komple 76dp ve 76düz boru var yanıltıcılıydı yazılım yapılınca yanıltıcı söküldü arada bir yanıyodu yanıltıcı varken 3000km bir falan artık yanmıyo şükür...

Mekanik: Her motor tasarımı, back presure hesap edilerek yapılır, teoride egzos manifoldunu sökelim ve yola çıkalım, ara hızlanmalarda kayıp yaşarız, son hızda kazanç yaşayabiliriz.
elektronik: kat önce ve sonrası egzos sensörleri, arada fark göremez ise, yani kat yok ise arıza lambasını yakar ve beyin veri bankasındaki bir tabloyu kullanmaya başlar, motor daha fakir karışımda çalışmaya başlar.
ÇEşitli aldatma yöntemleri varıdr, 2. sensörü biraz geriye çekmek (araya pul koyarak), aldatıcı dirençler takmak gibi, tüm bunlarda, sadece 1. sensör verisi doğru olacak, 2. sensör verisi, arıza algılamayacak kadar yanılacak ama doğru veriyi yollamayacaktır, tüm bunlar, önceden hesap edilemez ama önelemez şekilde, yanma odasında aşırı kurum birikmesine sebebiyet verecektir.
Zaten verim formülünde (motordan aldığımız güç ile ilgili tek formül) egzos gaz çıkışının etkisi en azdır,
Yani güç modifiyesinde son adım egzosdan yapılır, öncelikle giren hava/yakıt karışımı artırılır (yazılım değişikliği/benzin pompa değişkiliği/emme portunda değişim) ancak bu pahalı yöntemden ziyade nispeten ucuz ama sonucu az olan egzosa yönelirler, ama teknik olarak da egzosdaki değişmlerin çoğunun sonunda güç kaybı yaşanır.
Pratikte yolda gazlarken, nispeten daha çabuk devirlenme isteği oluşur normaldir ama bu güç kazanımı anlamına gelmez.
Ses almak için zaten diesel motorlar hiç uygun değil.

Geri
Üst Alt