Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Katalitik Konvertor...

quArd

Kayıtlı Üye
Bilgisi olan arkadaşlara bi sorum olacak;
Aracım 2005 model 1.4 TDİ Cordoba, katalitik konvertörünü iptal ettirme(tıkanmadan dolayı) gibi bi girişimde bulunsam,
-Dizel partikül filtresi varmı?
-Sensör arızası verirmi veya arıza lambası yanarmı?
-Çekiş artarmı?
-Yakıt artarmı?
-Değiştiren veya iptal ettiren (varsa) arkadaşlar susturucumu yoksa direk borumu kaynattılar?
Aracın yakıtının artmasında sorunun bu noktada olduğunu tahmin ediyorum... (6,5-7 lt)

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...:eek:key:

Yakıtın dolu bir konvertörden arttığı gayet doğal bir durum, ama iptal etmeyi önermem. Ben içini boşalttırmıştım, benimki benzinli gürültü çok abartı oluyor. Onun dışında sizin araçta sensör olması muhtemel, arıza almanız da. Ben orijinal k.k taktırma durumunuz yoksa (ben olsam vermem 1000 TL civarında bir rakam istiyorlar) universal diyebileceğimiz k.k'lardan taktırın derim. BOSAL diye bir marka var, euro 3 veya 4 hangisi gerekiyor ise ondan taktırırsanız ne aracınız üzülür, ne de egzoz emisyon derdiniz olur diyorum naçizane fikrim...

Yakıtın dolu bir konvertörden arttığı gayet doğal bir durum, ama iptal etmeyi önermem. Ben içini boşalttırmıştım, benimki benzinli gürültü çok abartı oluyor. Onun dışında sizin araçta sensör olması muhtemel, arıza almanız da. Ben orijinal k.k taktırma durumunuz yoksa (ben olsam vermem 1000 TL civarında bir rakam istiyorlar) universal diyebileceğimiz k.k'lardan taktırın derim. BOSAL diye bir marka var, euro 3 veya 4 hangisi gerekiyor ise ondan taktırırsanız ne aracınız üzülür, ne de egzoz emisyon derdiniz olur diyorum naçizane fikrim...

iyi fikir aslında ama duyduğuma göre konvertorsüz araç daha rahat çalışıyormuş yani verimli 2-3 hp artıyor çekişi kuvvetleniyormuş acaba arıza lamb yakmadan yapılabilirmi. aksi takdirde zaten univ. bi konvertor taktırmak en mantıklısı..!

Valla şöyle diyeyim, bende paramparça konvertör vardı, iptal ettirince yani içini boşalttırınca araç rahatladı ama alt devirlerde. Gerçi Gökhan (Reis) abim Leon'u iptal ettirip kadranda 220'yi aşabildiğini söyledi ama yakıtın canına okuduğu durumu da var. Eğer sorun değilse dizel aracı olup da iptal ettirenleri beklemenizi öneririm, onlar daha sağlıklı bir yorum yaparlar. Ben sadece kat iptali olayını önermiyorum.

Yazılım düşündünüz mü? Amacınız daha canlı araç ise turbo bir araca yapılması gereken ilk şey yazılımdır bence... ;) Keyifli forumlar...

Valla şöyle diyeyim, bende paramparça konvertör vardı, iptal ettirince yani içini boşalttırınca araç rahatladı ama alt devirlerde. Gerçi Gökhan (Reis) abim Leon'u iptal ettirip kadranda 220'yi aşabildiğini söyledi ama yakıtın canına okuduğu durumu da var. Eğer sorun değilse dizel aracı olup da iptal ettirenleri beklemenizi öneririm, onlar daha sağlıklı bir yorum yaparlar. Ben sadece kat iptali olayını önermiyorum.

Yazılım düşündünüz mü? Amacınız daha canlı araç ise turbo bir araca yapılması gereken ilk şey yazılımdır bence... ;) Keyifli forumlar...

zaten kat. iptali yapılmadan yazılım yapılmıyor diye biliyorum. iptal ettikten sonra belki ilerleyen zamanlarda yazılımda yaptırabilirim ama önce arıza lamb yakmadan kat iptali nasıl yapılır verimli olurmu diye öğrenmek amacım..
yorumların için tşkler dostum
:)

Arkdaşlar her ne kadar aracım leon olmasada bilgili arkadaşarın genel olarak seat olduğundan cevap yazmasını bekliyorum...!
GÜNCEL

Arkdaşlar her ne kadar aracım leon olmasada bilgili arkadaşarın genel olarak seat olduğundan cevap yazmasını bekliyorum...!
GÜNCEL
ben bilsemkesin bişeyler yazardım .zaten leon olmasına gerek yok arkadaşım maksat bilgi alış verişi

Bir zamanlar benim arabadan ses geliyordu gittim katalitik konvertör dediler nasıl yapalım edelim bu arada sorun onda değilmiş ama bana denen katalitik konvertör tamamen değişecek oda 1200 lira gibi tutuyor dediler neyse katalik konvertörü iptal edelim içini boşaltalım dediler peki ne olur öyle olursa dedim birz yakıt sarfiyatın artar ama arabanın çekişide yükselir dedi

Bir zamanlar benim arabadan ses geliyordu gittim katalitik konvertör dediler nasıl yapalım edelim bu arada sorun onda değilmiş ama bana denen katalitik konvertör tamamen değişecek oda 1200 lira gibi tutuyor dediler neyse katalik konvertörü iptal edelim içini boşaltalım dediler peki ne olur öyle olursa dedim birz yakıt sarfiyatın artar ama arabanın çekişide yükselir dedi

tşk ederim dostum deneyimin için...

Önceki arabamda kat. içini boşaltmayalım gürültü yapar dediler boru taktılar yerine muayeneden gecemedik, kat. kiralayıp gectim vs. kat. çıkınca çekiş arttı doğrudur, yakıtta bariz fark olmadı. İçini boşalttırmak mantıklı imiş meğer.

Geri
Üst Alt