Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Katalatik konventör

rocco81

Kayıtlı Üye
Arkadaslar selam,

Aracım 1.4 signo ibiza .Motor elektrik arıza ısıgı daha once yanmıstı servise götürdüm oksijen sensör değerlerinden olduğunu soylediler ve sildiler .Daha sonra tekrar yanmaya basladı.Katalatik i iptal ettirsem yerine susturucu taksam sanırım ısıga etkisi olmicak.Ancak ısık yandıgına göre oksijen değeri dusmus demek oluyor buda katalatiğin tıkandığı anlamına geliyor sanırım .Arac sanki biraz hantallaştı.Susturucu taktırsam rahatlarmı?Isık problemini nasıl çözücem birde???

---------- Post added at 22:41 ---------- Previous post was at 22:26 ----------

beler bu ışıgın yanma sebebi sensör arızası olabilrimi acaba?
forumlarda okudugum kadarıyla benzin sarfiyatı artıyormus sensör arızasında bende oyle bir problem yok suan .

kat.'ı iptal edip yanıltıcıyla sorunu çözebilirsin..
arabamda kat. iptali yok o nedenle yakıt sarfiyatı konusunda birebir tecrübem yok ama söylenenler doğrudur büyük ihtimalle..bi miktar artış olabilir velakin performans konusunda da bi avantajı olabilir arabana..

ama muayenede gereken bi parça kat. söksen bile muhafaza etmeyi unutma.. :)

yanıltıcı ne işe yarıyor buarada? sensörün yerine mi takılıyor

bi kaç farklı türde var bildiğim kadarıyla..
işe yarıyo tabii nasıl takılıyo bilmiyorum dikdörtgen bi parça galiba ve boruya bitişik takılıyo..

katı sökmektense içini boşaltıp orada bırakmak muayene için daha iyi bir tercih olacaktır ben araca o şekilde yaptıım

peki beyler bu motor arıza ısıgını nasıl halletcez.Katı bosaltmak yerine susturucu daha mantıklı gibi bi soru cıkarsada geri takarız muaynede fn

---------- Post added at 00:18 ---------- Previous post was at 00:14 ----------

arkadaslar kusura bakmayı baska bir yerde daha acmısım aynı konuyu...burdan devam etmek daha iyi olur sanırım

---------- Post added at 00:19 ---------- Previous post was at 00:18 ----------

buarda bu yanıltıcıyla ilgili bilgisi olan varmı.Aracı rahatlatmak adına onumuzdeki haftasonu ankara sasmazda kat ı iptal edip susturucu taktıram ancak bu ışık konusunu nasıl çözcem onu anlamadım

ben ibizamda kat ici bosalttirdim ve yaniltici taktim maslak sanayi de iskender ustada yaptirdim anlkarada da vardir bunu yapan bir yer isik yanmiyo kat ici bosken ses cikarmiyo zaten duz boru cekerseniz ses te artis oluyo ama ici bos kat ses yapmiyor benzin de bir artis olmadi ama araba brz daha rahat gidio ; kat in yenisi cok pahali cunki sadece kat bolumu gelmiyor servisten mootor cikisindan orta susturucuya kadar olan bolum ile gelmekte ondan fiyat pahali bnm dedigimi yaparsaniz daha mantikli olacaktir

beyler sunu farkettim katalatiğin ustunde kaynak izi var acaba onceki sahibi ordan bosalttırmıs olabilirmi?Bosaltma islemi nasıl yapılıyor sökmeden yapılabiliryormu???

Geri
Üst Alt