Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

kaskom ödemeye yanaşmıyor

sevdalin

Kayıtlı Üye
slm arakdaşlar alianzdan kaksom vardı park halinde neyin ve kimin vurduğu belli deil bir kaza geçidim arka tampon spoyleri kırılmış ve kaporta bagaj havuz unda hasar var esenyurt doğuşa gittim kaksondan yapaırz dediler sonra sanayiye sordum 400 tl dediler arabam garantide ve sağlam yapılamsı için esenyurt doğuşa teslim ettim 10 sonra araç hazırlandı 2200 tl fatura yazmışlar kaksomda onay vermedi doyayı kapsam dışına lamış ve araştırmaya yollamış bu hasara göre fatura fazla gelmiş doğuş tam soyguncu bir yer dün araşırmadan adamlar geldi kaza yerini gösterip anlattım 2 gün sonra sonuçlanır dediler kakso neden yanaşmıyor ödemeye anlamış deilim red gelirse ne olcak aracımı cıkaramıyorum doğuş oto dan allianza güvenmeyin sakın doğuş paran varsa yatır al arabanı sonra sonuçanınca dosyan kakson sana yatırı paranı diyor tam soyguncu bunlar arac sonucu bekliyor cok pişmanım sanayide yaptırsaydım kaksom bozulmazdı hem şimdiye kadar çıkarırdım aracımı benim kaksom bitiyor 14 07 2012 de bana kasko öneriniz nedir birde esenyurt veya beylikdüzünde periyodik bakımlar için sanayide veya özel serviste uygun fitlı iyi bir usta tavsiyeniz nedir seat ibiza 2010 aracım 2 bakıma girecem doğuş 380 tl istyor teşekürler herekse kazasız belasızı yolculuklar

öncelikle geçmiş olsun bildiğim kadarıyla bu tür işler de önce kasko dan onay alıp yapıyosunuz bir beyanat hazırlayıp kasko ya sunuyorsunuz exper görüyor ona göre size yer söyleniyor yada siz anlaşmalı bir yere bırakıyorsunuz aracı yani ben aracı yaptırayım kasko ya fatura edeyim olmaz. doğuşun bunu halletmesi lazımdı ya da sizi uyarması. ödemeye bilir tekrar geçmiş olsun.

öncelikle geçmiş olsun.
onarım öncesi eksperlerin gelip aracı görmesi ve hasar için serviste çıkan fiyatı onaylaması veya bu hasara ödeyeceği tutarı belirlemesi gerekiyordu. eğer siz onarım sonrası kaskoya müracat ettiyseniz ödeme yapmamaları gayet normal. ama aracı kaskodan yaptıracağınızı servise belitmiş iseniz onların gerekli prosüdürleri tamamlamaları gerekirdir.

bencede bu işte gariplik var :confused: aracı siz doguşa götürdügünüzde aracım kaskolu kaskodan yaptıram derseniz doguş oto exper gelmeden araca başlayamaz nedeni ise anlaşmadan dolayı exper aracı inceler beyan tutar ve fiyat belirtir buna görede onay verirse araca başlanır başka türlü olmaz bu iş.araç yapıldıktan sonra exper gelirse veya müracat olursa kesinlikle haklı olarak para ödemezler...

Geçmiş Olsun....
Ben şunu sormak istiyorum sanayi de yaptırsanız da kaskonuzun onu ödeyeceğini biliyormusunuz?(üstelikte Kaskodan ödemeli araçlara ustaların gösterdiği itina extrasıyla)..
Ve dahi kasko şirketinizi kazadan sonra bilgilendirmeniz gerektiğini biliyormusunuz (Tutanak tutmanıza gerek bile yok Arasanız zaten expertiz sizi bulur yada danışmanınınız sizi yönlerdirirdi..)

Eğer bu adımları doğru şekilde geçmiş iseniz yasal olarak, elinizde çok büyük bir koz var o kasko şirketini tarumar edebilir arabanızın fiyatı kadar tazminat davası açabilirsiniz;)

doğuş otonun exper onayı olmadan aracı tamir etmesi garip 2200 liük faturada doğuş farkı Allah yardımcınız olsun Allianz ı hep iyi bilirdik neden ödemek istemiyor kasko exper ne dedi?

önce aracı doğuşa götürdüm kaksondan yaparız dediler sonra acentemi aradım kaskom bozulursa nekadar fark olur diye sonra sanayiye götürdüm 400 tl dedi usta tekrar doğuşa gittim kaksomun bozulmasını ve daha sağlam garantili olucanı düşünerek servis yetkilisinle beyan yazdık park halinde çarpılma diye eksper gelmiş görmüş çarpma çarpılma devrilem yazmış rüjü bilinmiyor yazıyor 10 gün sonra aracımı yaptılar lamay gittim kaksodan onay gelmedi araştırmaya göndermişler dediler 10 iş günü sonuçlanacakmış neyse araştırmadan adamlar geldi olayı anlattım olay yerini gördüler 2 -3 gün sonra dün yani red çıkmış dosya kapanmıştır yazıyor keşke ben vurdum kaldırma yazsaydık adamlar kaksomu bozarak yapmadılar ödemeye gelmiyorlar aracım 20 gündür seristen çıkaramıyorum acaentemle görüştüm biz haletmey calışacaz dediler 2200 tl masarf cıkarmmışlar nasıl ödeycem bilemiyorum tekrar beyan değişikli yapabilirmiym bilseydim bu kadar zor olucanı sanayide kendim yaptırırdım kaskoma güvener bozulacanı göz önüne larak teslim ettim şimdi ödemiyorlar ne yapabilirm kakso ne güne var anlamış deilim az para da deil 2200 arkadan park halinde vurulmuş diye beyan verdik ama adamlar kaldırıma falan cıkmışın diyor nasıl çözücem bu işi bilmiyorum ödemeyi acentem yaptıramazsa nereye başvurmam gerekir seneye de kakso falan yaptırmayacağım kaksom 14 07 2012 de bitiyor ne yapmam lazım lütfen yardım edin tşk herkese

sakın ama sakın ödeme yapmayın ve peşini bırakmayın doguş oto kaskodan onay almadan yapmakta kendisi kabahatli onu bir tarafa bırakın kasko bu hasarı ödemek zorunda duran aracınıza çarptıklarınıda kasko karşılıyor aynı olay benim başıma geldi çok uğraştım ak sigorta ile ama ödettim bana seyir halinde vurup kaçtılar beyanla gittim servise ve kaskoya başvurduk eksper geldi baktı şahebeli durum var dedi ödemeyecek oldu yani alkollü iken yada ehliyetsiz biri tarafından çarpıldıgını düşünerek ödememeye kalktılar ak sigorta bölge müdürlüğünü aradım şikayette bulundum yakaşık 2700 tl idi hasar eğer ödemiyorsanız şimdi gidip bulabildiğim en lüks araca çarpacam polis çağırıp rapor tutturacam dedim öyle olunca ben bagırıp çagırınca bişey diyemediler telefonu aksigorta bölge müdürlüğünden görüştüğüm adamın suratına kapattım aracı servisten çıkardım yarım saat geçmedi beni aradılar özür dileriz beyefendi aracınızı hemen servise teslim edin dilerseniz kiralık araç temin edebilirsiniz vs dediler yaptılar ama bu olay 15 gün sürdü rahat sırf 10 gün onay bekledim çünkü rapor yoktu o yüzden sigorta bu durumları biraz sallıyor

aslında hıc hatrlamak ıstemedigim konular ama okuyunca yazmak ıstedm benım aracım kaskodan tam 3 kez boyandı 2-3 ay aralıklrla hep arac park halındeyken boyasına zarar verıldı hepsini de kaskodan sorunsuz yaptırdm toplamda 10 mılyr bulmstr kaskodn aldgm para .. bır kez böle bır olayla sıze böle tepkı vermelerı bencede cok sacma olmus belkıde benım polıs araclgyla tutulmuş tutanaklarım falan vardı ondan mı acaba bana arıza cıkartmadılar ama nolursa olsn kasko bole gunler ıcın deıl mı :confused:

kaskonuzu arayın ve kaskonuzun araç hasarlarını sürücünün alkollü olması, ehliyetsiz olması ya da keyfi hasarlar dışında ödemek zorunda olduğunu birkez daha hatırlatın. bu hasarın park halinde çarpma değilde geri geri giderken kaldırıma çarpmanız durumunda yine ödeme yayıp yapmayacaklarını sorun? Yapmayacaklarsa kaskonun ne işe yaradığını sorup bunun ALLİANZ gibi bir firmanın marka imajını derinden etkilediğini de belirtin. Gerekirse yeni exper atanmasını dosyanın yeniden açılmasını talep edin.

Doğuş otoya gelince oradaki hasar danışmanına kendilerine güvenerek aracı bıraktığınızı kendilerinin kaskodan halledileceğini belirtmesine güvenerek teslim ettiğinizi sizin dışınızdaki faktörlerden dolayı yine sizin mağdur olduğunuzu söyleyin. Gerekirse her gün doğuş otoyu arayın, şikayetvar gibi sitelere hem doğuş oto hem allianz için şikayetler açın. Her iki firmanında web sitelerine ayrı şikayet mailleri atın

Çok fazla tavsiye oldu ama ülkemiz maalesef böyle tanıdığınız olursa 3 günde alıyorsunuz aracınızı olmazsa 2 hafta parça bekleyebiliyorsunuz. 2200 lira için allianzın attığı taklalar çok komik. Gerçekten durumunuza çok üzüldüm umarım mutlu sona biran önce ulaşırsınız.

Geri
Üst Alt