Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Kasislerde ön taraftan gelen ses

Konu, 'Mk5 (2008+Günümüz)' kısmında ahmett879 tarafından paylaşıldı.

1. ahmett879

ahmett879 SCW Üyesi

333
    252
    63
    S.a cümleten. Aracın 2013 ekim çıkışlı ibiza otomatik. Kasislere yaklaşık 20-30 km hızla girdiğimde ön taraftan motor kısmından mekanik bi ses geliyor garç diye sanki ön takımda bi yerler gevşemiş de ses yapıyormuş gibi ses geliyor. Tanım biraz zor olduğundan anca bu kadar anlatabildim daha önce yazılanlara baktım dsg den gelen seslerden muzdarip bicok kişi benimki de aynı sorun mu acaba. Daha önce dikkat etmemiştim müzik sesinden duymuyordum bişi şimdi müzik kapalıyken dikkatimi çekti ve bata korkutucu bi ses. Sizce nedir ?

2. WildlesS

WildlesS SCW Üyesi

443
    626
    93
    We aleykum selam bence servise gtur gster derim hala garanti suren devam ediyorsa senin icin kesin cozum olur bnm de dikkatimi ceken ses var ama yalitimdan kaynklandgini dusunuyorum polo ile kiyasladigimda

3. ahmett879

ahmett879 SCW Üyesi

333
    252
    63
    Ben de öyle düşünüyorum da aracın yıllık bakımına da 1buçuk ay var o da yılı doldurdum km hala 4bin civarında. Gitmişken bakımına da mi yaptirsam acaba?

4. WildlesS

WildlesS SCW Üyesi

443
    626
    93
    Eger yil dolduysa km yi bekleme derim sorun cikarmaz blkide ama ilk bakim sonucta

5. Lejyoner

Lejyoner
    Administrator

8.974
    6.409
    113
    Anlattığınız kadarı ile gelen sesin DSG ile alakası yok,Seatlardaki dsg kurutip oldugundan bozuk zeminde kutunun altından tıkırtı gelir,bahsettiğiniz ses motor aksam parcalarından birinin gevşekliğine benziyor..

6. ahmett879

ahmett879 SCW Üyesi

333
    252
    63
    Km zaten dolmadı yılın dolmasına 40gün var beklemeden haftaya gitsem mi acaba servise ve gitmişken yıllık bakımını da yaptırsam mı?

7. bora55

bora55 SCW Üyesi

1.685
    839
    113
    servis uzak değilse yaptırma daha 1.5 ay var nede olsa. şimdi erken yaptırman seneyede erken yaptıracağın anlamına gelir...
    zaten km daha çok düşük

8. WildlesS

WildlesS SCW Üyesi

443
    626
    93
    Walla bu sana kalmis ama arkadasinda dedigi dogru ne kadar gec o kadar da iyi aslinda :)bu gunun yarinida var

9. ahmett879

ahmett879 SCW Üyesi

333
    252
    63
    Biraz önce servise gittim ses dsg'den geliyormuş ve tabi ki gayet normalmiş :) arabam daş gibiymiş bakıma da 1buçuk ay sonra gitcem

Bunu beğendi. dadaş34 bunu beğendi.
  10. WildlesS

WildlesS SCW Üyesi

443
    626
    93
    Sevindim dostum artik araci kullanirken kulagin o sesi beklemez umarim :)

Sayfayı Paylaş