Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

karter ve yavru kedi, Cam, yağ ve tıkırtılar..

Yag eksiltme ve yag yakma dediginiz gibi farkli.. Eksiltme durumu birz daha kabule sayen! Kitapciktan bakayim o zaman, tesekkur ederim tum tavsiyelerini paylasanlara

baktım az önce ''b'' seviyesinde çıktı, yani yağ eklemeye ihtiyaç vardır. 5w30 castrol almayı düşünüyorum, ancak ekleme konusun nasıl halledeyim. Yavaşça doldurmalı ve kontrol etmelisiniz, diyor. Bakacağız artık:eek:key:

arkadaşlar benim aracında cam sorunu var sağ ön cam yaptı aynı sorunu kapanırken yeniden aşağı inmeye başlıyor sonra kendiliğinden geçti şimdide sol cam başladı neden kaynaklanıyor bilgisi olan varmı

cam kapanırken birden aşşağıya inme olayını babamın alteada yapıyordu kesti zamanlar fitiller alıştıkça rahatlıyor camlar. yağ yakma sorununa gelinceyağ yakma dediğin olay bambaşka bir olaydır. her benzinli araba bir miktar yağ eksiltir. dizelde öyle değildir. mazot benzine göre yağlı olduğu için sıkıştırmalarda motor yorulmaz dolayısıylada yağ yakma ihtiyacı kalmaz ama benzinlilerde bil hassa tsı larda eksiltme oluyor hele birde sıkışıtırırsan biraz daha artar. bizim araçlarımızda yağ seviyesi çubuğun ucunda yağ kalmamışsa o zaman ilave etmen gereken seviyedir. diğer şekillerde ilave etmene gerek yok her seferinde hatta her 500 kmde 500gr yağ ekleyecen buda her benzin aldığında yağ alman anlamına gelebilir. fazla takılma derim ama 5000kmde 4 litre yağ gidiyorsa bunda bir sorun var demektir. çünkü motorlar zaten hepi topu 6.75lt. yağ alıyordu yanlış hatırlamıyorsam. kediler için motorun altındaki karter muhafazan tam kapalı değilmi değilse yanlarına serviste veya sanayideki çıkmacılardan bir tane çıkma bir karter koruması alıp keserek perçinle ilave ederek kurtulabilirsin sanırım. başka bir şey aklıma gelmedi.

cam kapanırken birden aşşağıya inme olayını babamın alteada yapıyordu kesti zamanlar fitiller alıştıkça rahatlıyor camlar. yağ yakma sorununa gelinceyağ yakma dediğin olay bambaşka bir olaydır. her benzinli araba bir miktar yağ eksiltir. dizelde öyle değildir. mazot benzine göre yağlı olduğu için sıkıştırmalarda motor yorulmaz dolayısıylada yağ yakma ihtiyacı kalmaz ama benzinlilerde bil hassa tsı larda eksiltme oluyor hele birde sıkışıtırırsan biraz daha artar. bizim araçlarımızda yağ seviyesi çubuğun ucunda yağ kalmamışsa o zaman ilave etmen gereken seviyedir. diğer şekillerde ilave etmene gerek yok her seferinde hatta her 500 kmde 500gr yağ ekleyecen buda her benzin aldığında yağ alman anlamına gelebilir. fazla takılma derim ama 5000kmde 4 litre yağ gidiyorsa bunda bir sorun var demektir. çünkü motorlar zaten hepi topu 6.75lt. yağ alıyordu yanlış hatırlamıyorsam. kediler için motorun altındaki karter muhafazan tam kapalı değilmi değilse yanlarına serviste veya sanayideki çıkmacılardan bir tane çıkma bir karter koruması alıp keserek perçinle ilave ederek kurtulabilirsin sanırım. başka bir şey aklıma gelmedi.
Teşekkür ederim..

bu kedi olayına çözüm varmı :D serviste kaputu açtıklarında motorun üstünde kedi ayak izleri vardı hep :rolleyes: hayır motorun üst bölümü ile kaput arasına nasıl sığıyolar :S

Servise götüreceğim, çözümü bulursak seni de bilgilendiririm.:eek:key:

yağ konusunda ben de bildiklerimi yazayım :)
öncelikle mobil1 esp 5-30 derim.castrol den hem ucuz hem iyidir.castrol vw ile anlaşmalı olduğu için serviste castrol koyarlar.onlar da 5-30 yerine 0-30 koyuyorlarmış dikkat et.5-30 castrol edge veya mobil1 esp 5-30 koydur.
geçen ay 7800 km de ben komple castrolu bosaltıp mobl1 esp 5-30 koydurdum.

yağ konusunda ben de bildiklerimi yazayım :)
öncelikle mobil1 esp 5-30 derim.castrol den hem ucuz hem iyidir.castrol vw ile anlaşmalı olduğu için serviste castrol koyarlar.onlar da 5-30 yerine 0-30 koyuyorlarmış dikkat et.5-30 castrol edge veya mobil1 esp 5-30 koydur.
geçen ay 7800 km de ben komple castrolu bosaltıp mobl1 esp 5-30 koydurdum.

Castrol edge 5v30 yakıt tasarrufu da sağlıyormuş. evet mobil daha ucuz ama tereddütte kaldım. Bu hafta servise gideceğim, sıfırdan boşaltıp ya castrol edge 5v30 ya da senin tercihinden koyduracağım!! Teşekkür

Acaba yağın kalitesi arttığında araçta ne gibi bir değişiklikler olur??

Geri
Üst Alt