Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

karter ve yavru kedi, Cam, yağ ve tıkırtılar..

arkadaşlar aracınız yağ yakmaz seri araç olduğundan ve tam sentetik yağ kullandığınız için sadece eksiltir aynı ürünü düz araçta kullanın gr. eksilmez ..1000 km.800 gr. eksilmeside normaldir

Kaan castrol alayım ozaman. yağ oranının azaldığını nasıl anladın? Hangi seviye kritik. Ben baktım, çözemedim. Bezle sildim, temizledim. Hazneye tekrar soktum. baktım ucunda turuncu olan sanırım.yarısına kadar yağ oldu. Azalmış değil mi?

Kaan castrol alayım ozaman. yağ oranının azaldığını nasıl anladın? Hangi seviye kritik. Ben baktım, çözemedim. Bezle sildim, temizledim. Hazneye tekrar soktum. baktım ucunda turuncu olan sanırım.yarısına kadar yağ oldu. Azalmış değil mi?

aracın enaz 5 dakka çalışmıyor olması gerekli yağın tamamen süzlmesi için..turuncu bölgenin altında seviye kısmı var..onun en üstündeki çizgi hizasında olması gerkeiyor

tamam kaan.. dikkat edeceğim. Ona göre takviye ederim. Bnde 1lt alayım ozaman. Ama pahalı değil mi 1lt için. Bakalım ama alacağız ve alışacağım artrık

eğer bostancıya yolun düşerse sanayi girişinde castrol bayi var ..ordan daha ucuza alırsın..

yakın bana.. oradan tedarik ederim ozaman. sağol!!

Yağ eksiltme benim aracımda da var. Yanlız eksiltme ile yağ yakma aynı şey değildir, lütfen karıştırılmasın. Normal seviyenin ne olduğunu el kitabında gösteriyor, resimli olarak. Ordan bakabilirsiniz. Serviste yağın litresi doğal olarak dışarıdan daha pahalı. Kendinizin eklemesi daha mantıklı.

yağ sorununa herkes çözüm bulmuş bende kediye çözüm söyliyeyim arabanız ne renk bilmiyorum(rüzgar mavisi-gece mavisi çok seviyorlar) ama kedi gelmesini istemiyorsanız arabanızı kirli tutun o boşluklar rahatsız etmiyorsa kötü koku sıkabiliyorsanız sıkın yoksa pis bırakın kediler maaşallah arabayı her yıkadığım gün üstünde yatıyor aptallar birde cilalı olduğu için aşağıya kayıyor kayarkende tırnağını takıyor hoop tüm araba çizik. pis tutmaya bakın :D

Motosikletlerde selenin üstüne karabiber vs döktüklerini duymuştum ama arabada nasıl yapılır bilemedim :)

yağ olarak tavsiye mobil 1 --0-30 derim
ama şu an üstüne mobil ekleme ..fabrika castrol koyuyor yağ değişimine kadar castrol ile tamamla sonrasında sana kalmış ben mobil 1 ful sentetik derim..

kedi olayına gelince..arabayı çalıştırınca hemen yola çıkma araç 2-3 dakka çalışsın..büyük olasılıkla kedi kaçacaktır..hemde böylece..turbon içinde faydalı bir durum olacak...

Geri
Üst Alt