Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

karter ve yavru kedi, Cam, yağ ve tıkırtılar..

hcaglak

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba.. Aracımı alalı 3.5 ay oldu. Gayet memnunum. ancak, birkaç gündür konu açmaya değer mi şeklinde yukarıda düşündüğüm sorunlar ve tavsiyeleriniz için bu konu başlığını yazdım.

1- Arabanın altına 3.kez yavru kedi girdi. (2 sağ, 1 ölü şeklinde neticelendi.) Haftaya servise gideceğim bu konu için ön tekerlekle, karterin arasındaki boşluklara bir çözüm arıyorum.
2- Ön sağ cam bazen kapanmıyor. Sanki birsey sıkışıyormuş şeklinde algılayıp, derhal aşağı iniyor.( Forumda cam krikosundan bahsetmişler, anlamadım) tavsiyeniz nedir?
3- Bizim araçlar biraz fazla yağ yakıyor malumunuz. 5800 km oldu suan. Yağ oranına baktım azalma var, servise gittiğim zaman mı ekleteyim yoksa kendim satın alıp ekleyeyim mi? yağ bakımından neyi kullanıyorsunuz? Bocanegralar ve cupralar ya da tüm TSI için 530 yarı sentetik kullanılmalı demektedirler. 530 hangi marka kullanmalıyım?
4-Safanın bahsettiği gibi arata bazen tıkırtılar oluyor. Kontrol ettim camı, aracın iskeletine bağlayan fitillerde. Birde sunroofun döşemesinde mi, fitilinde mi bilmiyorum. Önemli birsey değil ama canımı sıkıyor bazen. Çözüm önerilerinizi bekliyrm?

yağ olarak tam sentetik 5W-30 kullanmalısın Hüseyin...piston kollarındaki bi yanlışlık nedeniyle tüm cupralarda (polo gti dahil) yağ yakma sorunu mevcut..haftada 1 kere yağımı kontrol ediyorum ve eksildiyse bagajda bulundurduğum yağdan ekleme yapıyorum..her defasında servise gitmek anlamsız..ses olayına gelince o da kronik bi sorun ve fazla takma..müziğe biraz ses verip gaza yüklendiğinde hiçbişe duymazsın :)

cam sıkıntısına gelince servise gitmekte yarar var

yağ olarak tam sentetik 5W-30 kullanmalısın Hüseyin...piston kollarındaki bi yanlışlık nedeniyle tüm cupralarda (polo gti dahil) yağ yakma sorunu mevcut..haftada 1 kere yağımı kontrol ediyorum ve eksildiyse bagajda bulundurduğum yağdan ekleme yapıyorum..her defasında servise gitmek anlamsız..ses olayına gelince o da kronik bi sorun ve fazla takma..müziğe biraz ses verip gaza yüklendiğinde hiçbişe duymazsın :)

yag yakma konusundakı acıklamayı kım yaptı kaan ? Boyle b durum varsa gıdın kafalarına atın arabalarınızı zaten.Kol da sorun olan araba yag yakması bır yana motorun erken bıtmesıne neden olur zaten,yag eklerız devam ederız denılecek bır durum degıl

Haklısın can ...
Bende çok şükür yağ eksiltme sorunu ile karsılasmadım. ama ses konusu malum :(

sıkıntısı olmayan bı arac bence yag yakmaz kesınlıkle ve kesınlıkle!

yag yakma konusundakı acıklamayı kım yaptı kaan ? Boyle b durum varsa gıdın kafalarına atın arabalarınızı zaten.Kol da sorun olan araba yag yakması bır yana motorun erken bıtmesıne neden olur zaten,yag eklerız devam ederız denılecek bır durum degıl

vw forum sitesinde polo gti sahibi , aynı sorunu yaşayanlardan biri aracı servise bırakmış..servis, almanya ile görüştükten sonra update edilen yeni piston ve segman getirtmiş ve değiştirmişler..dediğine göre yabancı forum sitelerinde de aynı konular mevcut Can..(high oil usage polo gtı new PİSTONS AND RİNG UPDATE )

ozaman acilen yağ alayım.. castrol- mobil hangisini tercihin? Babama araç fazla yağ yakıyor dedim de güldü bana anlayacağın!!

ozaman acilen yağ alayım.. castrol- mobil hangisini tercihin? Babama araç fazla yağ yakıyor dedim de güldü bana anlayacağın!!

ben castrol kullanıyorum ...bp istasyonlarında 1lt satılıyo ..35 tl yanlış hatırlamıyosam..kedi olayına gelince hiçbir fikrim yok :)

Geri
Üst Alt