Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

karter muhafaza nerdeyse yerde

doğrudur plastik olması lazım ondan sürtüyordur plastikle değiştir bence metaller kaza anında sana yada yolcuya zarar verebilir

valla bende metal muhafaza taktırdım benimkide yere çok yakın en ufak yükseltide taakk diye ses geliyo problem yok devam:D benim araçtada yay falan yok zaten.

Benim eski arabamda da vardı (m1k leon) standart hali ile oraya buraya sürtme durumu yoktu,çok nadir olarak araba dolu olduğunda dik kasislerden geçerken sürtebiliyordu.Muhafaza ile Karter arasındaki mesafeye bakmak lazım çok fazla boşuk varmı diye.Araba yükseltmek gibi bir çözümün oluru yok, çünkü mantık dışı bir uygulama olur:) Arabanın şuan nasıl durduğunu göstermek adına düz bir zeminde yandan fotoğrafını çekip koyarsan daha iyi olur

Benim eski arabamda da vardı (m1k leon) standart hali ile oraya buraya sürtme durumu yoktu,çok nadir olarak araba dolu olduğunda dik kasislerden geçerken sürtebiliyordu.Muhafaza ile Karter arasındaki mesafeye bakmak lazım çok fazla boşuk varmı diye.Araba yükseltmek gibi bir çözümün oluru yok, çünkü mantık dışı bir uygulama olur:) Arabanın şuan nasıl durduğunu göstermek adına düz bir zeminde yandan fotoğrafını çekip koyarsan daha iyi olur
yakın zamanda yüklerim resımlerı. Can abı bu arada mk1 lerden kesinlikle en ıyı anlayan formculardan bırısın, tebrıkler:)

1. Motorun altına sonradan takılan saç aksam , bir çok sıkıntıya sebep olabiliyor
2. Alt sürtme dediğimiz, kasislerden vs. geçerken, yan marşbiyelin temasıdır (%90), lastik arasındaki karteri fiziksel olarak sürtmek mümkün değil, zira o bölüm lastikler ile yükselir ve alçalır, kasisten geçerken, otobanın tam ortasında bir yerlerden düşmüş taş vb. olursa, buna zaten kaza debir ki, şahsen karteri bu gibi sebeplerden kırılmışı hiç görmedim, ama saç kasam yüzünden hasarı büyümüşü gördüm
3. Ayrıca örneğin, soldan çarpıştık, saç kasam hasarı sağ çapraza iletti ve şse kolunu içten burktu, kasko bu hasarı ödemiyor, sonradan takılan parça işli olmadıkça

Bilmem Toros'ların altındaki 36'lık boru profilden yapılma basit muhafaza dikkatinizi çekti mi hiç... Ben tabaka şeklindeki 4mm veya daha fazla kalınlıktaki sacların kafa karıştırmasından dolayı ya genişliğinin 30 cm gibi (sadece önden gelecek çarpmalarda ya çarptığı şeyi bertaraf etmesini ya da yükseltip geçmesini sağlayacak şekilde) yapılmasını ya da Toros'taki gibi bir sistem uygulanması gerektiğini düşünmeye başladım... Mantıklı değil mi?

1. Motorun altına sonradan takılan saç aksam , bir çok sıkıntıya sebep olabiliyor
2. Alt sürtme dediğimiz, kasislerden vs. geçerken, yan marşbiyelin temasıdır (%90), lastik arasındaki karteri fiziksel olarak sürtmek mümkün değil, zira o bölüm lastikler ile yükselir ve alçalır, kasisten geçerken, otobanın tam ortasında bir yerlerden düşmüş taş vb. olursa, buna zaten kaza debir ki, şahsen karteri bu gibi sebeplerden kırılmışı hiç görmedim, ama saç kasam yüzünden hasarı büyümüşü gördüm
3. Ayrıca örneğin, soldan çarpıştık, saç kasam hasarı sağ çapraza iletti ve şse kolunu içten burktu, kasko bu hasarı ödemiyor, sonradan takılan parça işli olmadıkça

Marşpiyel teması değil abi,bende aynı sorunu zaman zaman araba çok doluyken yere yakınlaştığında yaşadım.Hatta direk örneği ile anlatım,eğer tepebaşı otoparkının taksim yönünden çıktıysan ordaki saçma kasisi gömüşündür.Arabada 5 kişi varken ne zaman ordan çıksam hafif sürtüyordu.Ayrıca bu gibi aksamların çarpma esnasında monte edildiği yerleri daha kötü hale getireceği çarpmaya göre değişiyor.Ben tarla ile yol arasında hendek misali bir yere düşürdüm arabayı ve arabanın altı komple toprağa oturdu.Karter koruma olmasa direk alt tarafı vurmus olucaktım.Arabayı çektirdiğimde servise korumanın sadece ayağının yamuk olduğunu gördük.Plastik koruma denilen olay sadece orayı boş bırakmamak için takılan bir parça zaten.Varlığı ile yokluğu bir.

can abınınde dedıgı gıbı barız alt koruma degıyo .basta bende sasırdm genelde arabalarımda ya tampon degerdı yada marspiyeller ama bunda oyle degıl yere tampon ve marşpiyeldn daha yakın bır koruma takmıslar

Bilmem Toros'ların altındaki 36'lık boru profilden yapılma basit muhafaza dikkatinizi çekti mi hiç... Ben tabaka şeklindeki 4mm veya daha fazla kalınlıktaki sacların kafa karıştırmasından dolayı ya genişliğinin 30 cm gibi (sadece önden gelecek çarpmalarda ya çarptığı şeyi bertaraf etmesini ya da yükseltip geçmesini sağlayacak şekilde) yapılmasını ya da Toros'taki gibi bir sistem uygulanması gerektiğini düşünmeye başladım... Mantıklı değil mi?
yanlız onlardada karter korunmuyo .o boruyu gectıgı an kartere dırekt darbe:):)

Basit bir çizim oldu ama aklımdakini ancak bu şekilde daha net hale getirebilirim.

Geri
Üst Alt