Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

karbon folyo

Konu, 'Leon 1P1 (2009+Makyajlı)' kısmında haluk_dongel tarafından paylaşıldı.

1. haluk_dongel

haluk_dongel SCW Üyesi

1.086
    215
    63
    iyi geceler arkadaşlar! leonumun orta konsol (el freni ile bardaklıkların olduğu kısımda bulunan esp-set düğmelerinin ve çakmaklığın olduğu konsol) yer yer soyuldu gözüme takılıp duruyo, sanki arabanın her tarafı dört dörtlük de bi orası kalmış gibi :)
    burayı sökmeyi becerdim içini süpürgeyle çektirdim tozlanmış biraz pislik birikmiş. bu kısmı değiştirmek için servis 85 tl fiyat istedi tabii çok geldi. ben de karbon folyoyla kaplamayı düşünüyorum. çakmaklık ve ayna ayar düğmesini sökemedim, fazla da zorlamadım. karbon folyonun metresine sanayide 30 tl istediler sizce fiyat normal mi tabii 1 metre zaten fazla o kadar almayacam ama.
    bi de kaplayabilir miyim acaba şu çakmaklıkla ayna ayar düğmesi olmasa kendime güveniyorum ama ne dersiniz güzel olacağına eminim ama kalıcı olur mu acaba?
    yardımlarınız ve değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

2. kfy

kfy
    Administrator

12.591
    5.263
    113
    Malzeme kaliteli olursa elbet kalıcı olur yakışırda..resimlerini beklerim

3. haluk_dongel

haluk_dongel SCW Üyesi

1.086
    215
    63
    cezmi abi bi de çakmaklık ve ayna ayna ayar düğmesini nasıl sökerim acaba bi fikrin var mı? çünkü onları sökmeden folyoyla kaplamayı nasıl yapabileceğim konusunda kafamda bişey canlandıramadım onlar olmasa kaplarım gibi de.

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

abi bi de yeri değil ama kullanma kılavuzuyla ilgili bi gelişme var mı acaba?

4. kfy

kfy
    Administrator

12.591
    5.263
    113
    valla unuttum:(fakat haberde gelmedi.pazartesi gider bakarım kardeşim.

5. RedLine

RedLine SCW Üyesi

4.853
    1.283
    113
    bence kaplatma iç mekanda karbon çok basit bir görüntü oluyor bana göre. bence boyatmalısın

6. REİS38

REİS38 SCW Üyesi

6.334
    1.469
    113
    beği görecelidir ben karbon kaplamaları beğeniyorum tabi malzemenin kaltelisi olursa kalıcılık veya daha sonra sökülme durumunda kolaylık sağlayacaktır size...

7. haluk_dongel

haluk_dongel SCW Üyesi

1.086
    215
    63
  8. scgnbsl

scgnbsl SCW Üyesi

1.140
    423
    83
    bence kaplayabilirsen güzel olur haluk hocam.bende aynı senin gibi söktüm ayna ayar düğmesinin göstergeleri görünecek şekilde karbon folyoyu kestim ama çakmaklık girişinden dolayı olmadı.vaktimde yoktu uğraşmadım geri taktım.geniş bi vakitte tekrar deneyeceğim.iç kısım kapı kollarını da söküp karbon kapladım bence hoş oldu.

9. haluk_dongel

haluk_dongel SCW Üyesi

1.086
    215
    63
    iç kısım kapı kollarını da düşünüyorum zaten ama onu nasıl yaptın sadece görünen kısmı mı (yani araç içine bakan kısım kapıya değil) kapladın? sökülebilen yer orası zaten resim olursa sevinirim... hatta ben switchlerin olduğu kısmı da kaplamayı düşünüyorum ama bilmiyorum yapabilir miyim? şu kapı kollarını nasıl yaptığını anlatırsan sevinirim...

10. scgnbsl

scgnbsl SCW Üyesi

1.140
    423
    83
    evet araç içine bakan kısmı kapladım.switchlerin oldğu kısım duruyor.içe bakan kısımları sökmesi kolay.klipsli onu kesici olmayan birşeyle rahatça sökebilirsin.sonrası kaplama olayı zaten.

Sayfayı Paylaş