Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

karbon Fiber yapım aşamalarıyla :)

muratcantona

Kayıtlı Üye
img3497s.jpg

img3501o.jpg

img3504r.jpg

img3505e.jpg

img3506q.jpg

img3903x.jpg

img3925hj.jpg

img3929u.jpg

gerçekten çok güzel olmuş eline sağlık... ama bu lanet Bergama da yokki bu karbon elyafı... kıskançlıktan çatladım... siz yapıyorsunuz ben bakıyorum...

Bu karbon lifli kumaşın çok fazla çeşidi var, bu tip uygulamalarda dekoratif karbon olarak adlandırılan çeşidi kullanılıyor. Sanırım bu uygulamadada o kullanılmış.
Yalnız pek kolay bir iş değil pürüzsüz yüzey elde etmek, o yüzden tebrik ederim sizin uygulama oldukça başarılı olmuş:)

Bir de uygulama detaylarını verebilir misiniz? Kullanılan reçine türü, vakum torbası kullanıldımı kullanılmadı mı, fırınlama yapıldı mı yapılmadı mı? Sadece el yatırması işlemse çok güzel parlak yüzey elde edilmiş.

Aynen sadece el ıle yapıldı sımdı bıkac parca daha yaptım esasında ole cok zor dııl sadece sabır ve uzun zaman alan bırsey

eline sağlık muratcan baya başarılı olmuş gerçekten emeğine değmiş kardeşim:eek:key:

güzel olmaya güzel olmuşta pekte kolay bir iş değil kolay deyip insanlara farlarını söktürüp berbat ettirmeyin karbon isterseniz Karbon Fiber, Karbon Elyaf, Carbon Fiber, Aramid Fiber, Kevlar, Cam Elyaf, Epoksi, Epoxy,Honeycomb, Online Satış Mağazası buradan yardım alabilirsiniz yapıştırma için laminasyon epoxisi kullanıyorsunuz daha önce yapmışlığınız yoksa başka seyler üzerinde deneyin derim vakum torbası yerine ben model uçaklarımı yaparken kullandıgım elbiseler için kullandıgım vakum torbasını kullanıyorum ve elektrik süpürgesi ile vakumluyorum lakin 1 saat sonra içeri hava giriyor burada vakumlama önemli öyle elle falan olacak şey değil maceraya atılmayın bilginiz yoksa.
How To Make Your Own Carbon Fiber (Fibre) Parts. - YouTube

karbon değilde karbon ve kevlar karışımı olan kumaşlar var siyah ve sarı cok mükemmel görünüyor onunla vakumlarsanız yank geçse üzerinden hiçbirşey olmaz.

Geri
Üst Alt