Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

karbon fiber tampon kullananlar

hocam fiberglass soruyorsun heralde, karbon fiber farklı bir malzeme, onun body kiti zaten araç parasına çıkar, formula 1 araçlarının falan gövdeleri karbon fiberden yapılır :)

fiberglass'ın esneklerine bir şey olmaz ama sert ürün ise, bükülmeden kalıp gibi duruyorsa o zaman ufak bir darbe de bile çatlama yapabilir

Fiber komple body kit kullandım görüşlerimi söyleyim
komple olarak plastiğe göre 1000 lira kâr ettim.
Spoiler çok güneş gördüğü için 1 yıl içinde hemen güneş yanığı oldu.
Tamponlarda problem yaşamadım ama şunu söylemeliyim ki çok da esnek bir malzeme değil ve astarın çok iyi çekilmesi lazım. Mesela araba park ederken duvara tamponu yasladın esnedi ve geri bıraktı. Fiber e hiç bişi olmuyor ama boya sı dökülüveriyor. Takıcak kişinin ustalığı çok önemli. Ustan iyiyse ve malzemeyi bulduysan boşa plastiğe para vermemeni öneririm

hocam fiberglass soruyorsun heralde, karbon fiber farklı bir malzeme, onun body kiti zaten araç parasına çıkar, formula 1 araçlarının falan gövdeleri karbon fiberden yapılır :)

fiberglass'ın esneklerine bir şey olmaz ama sert ürün ise, bükülmeden kalıp gibi duruyorsa o zaman ufak bir darbe de bile çatlama yapabilir
aynen fberglassdan bahsedıyorum ozaman esnegını bulmak lazm:d

Fiber komple body kit kullandım görüşlerimi söyleyim
komple olarak plastiğe göre 1000 lira kâr ettim.
Spoiler çok güneş gördüğü için 1 yıl içinde hemen güneş yanığı oldu.
Tamponlarda problem yaşamadım ama şunu söylemeliyim ki çok da esnek bir malzeme değil ve astarın çok iyi çekilmesi lazım. Mesela araba park ederken duvara tamponu yasladın esnedi ve geri bıraktı. Fiber e hiç bişi olmuyor ama boya sı dökülüveriyor. Takıcak kişinin ustalığı çok önemli. Ustan iyiyse ve malzemeyi bulduysan boşa plastiğe para vermemeni öneririm
Ustam ıyı ama malzemeyı bulamadım hepsı aynı seyı yazıyo hangısı kalıtelı bılmıyorum ıstanbulda bıldıgın bı yer varsa kalıtelı fıber kullanan soylermısın?

@Ahmett

Hocam birkaç yer gezip gözle görmende, abs plastik olanla fiberi görerek dokunarak kıyaslamanda fayda var.

Bir de çok emin olamıyorsan bir iki ay bekleyip plastik alman en sağlam çözüm olacaktır. Aceleye getirip sonrasında pişman olmaktansa geç olsun sağlam olsun derim :)

@Ahmett

Hocam birkaç yer gezip gözle görmende, abs plastik olanla fiberi görerek dokunarak kıyaslamanda fayda var.

Bir de çok emin olamıyorsan bir iki ay bekleyip plastik alman en sağlam çözüm olacaktır. Aceleye getirip sonrasında pişman olmaktansa geç olsun sağlam olsun derim :)
Bayadır bakıyorm tampona abı 1600 lıra dedı plastıge bayı boya montaj hariç bıde oyuzden fıbere dondum

bayi den bakmaya gerek yok ki, dışarıda da bulunur pek çok yerde plastik tampon

Ustam ıyı ama malzemeyı bulamadım hepsı aynı seyı yazıyo hangısı kalıtelı bılmıyorum ıstanbulda bıldıgın bı yer varsa kalıtelı fıber kullanan soylermısın?

Sakarya/adapazarına işin düşüyorsa direk benim yaptırdıgım yerde yaptırabilirsin. Fiyat konusundada diğer yerlerden uygun olacagını düşünüyorum

Geri
Üst Alt