Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

karbüratör suyu

namik

Kayıtlı Üye
merhabalar arkadaşlar bugün şans eseri aklıma geldi ve karbüratör suyuma bi bakıyım dedim fakat 2013 ibiza 1.4 style aracımdaki antifizli su namı değer karbiratör suyu min seviyede. öğrenmek istediğim min seviyede dursa herhangi bi sorun yaparmı ? birde üstüne direk su eklesem yanlış mı olur ? ne kadarlık antifiriz ve su karışımı yapıp eklemem lazım ve ne zaman değiştirmem lazım.

merhaba
İdeal bir soğutma suyu karışımı yarı yarıyadır.yani %50 antifriz ve %50 sudan oluşur...radyatör suyudur bu şimdi karburatör suyu dersek coğu millet bilmez yanılabiliriz...temiz damacana su kullanılırsa ii olur

Min. seviyede olması önerilmez. Saf su ilavesi yapabilirsin. Yaz ayında antifrize gerek duyulmaz. Kışa doğru antifriz eklemesi yaparsın...

Min. seviyede olması önerilmez. Saf su ilavesi yapabilirsin. Yaz ayında antifrize gerek duyulmaz. Kışa doğru antifriz eklemesi yaparsın...
o durumda paslanacağı felan söyleniyor doğru mudur ? en iyisimi ben bugün biraz ekleme yapayım, ilk defa bir araca sahip olduğum için tam olarak bilmiyorum neyin nasıl yapılacağını, cevap veren herkese çok teşekkür ederim şimdiden

Geri
Üst Alt