Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kar Lastiği Seçimi Yardım

platinne

Kayıtlı Üye
Merhabalar,

Bugün lastikçileri şöyle bir dolandım piyasada neler var, hangisi iyidir, hangisi iyi gelir öğrenmeye çalıştım. 3 adet lastik tavsiye edildi.

Fiyatlar 205 / 55 / 16 için:

• Sava S3: 179,50 TL
  • Goodyear UG7+ / UG8: 230 TL
  • Hankook Winter I*cept Evo RS: 189 TL
şeklinde oldu. Gittiğim lastikçilerden bir tanesi yakın akrabam ama peşinde dahi Goodyear'ı daha aşağı vermedi. Michelin bakın ancak ondan bulamadım. İçerenköy'deki Premio Hankook'u ısrarla tavsiye ederken diğer yerlerden Goodyear dışında bir öneri alamadım. Goodyear'da ise UG7+ ile UG8 arasında ciddi bir desen farkı mevcut. Premio'da UG8'ler iyi değil dendi ancak akrabam olan abim UG8'ler daha iyi şeklinde bir fikir belirtti. Telefonda lastikler için görüştüğü kişi de aynısını söyledi keza. Ancak UG7+ tercih edilirse kafadan 1 senelik lastik alınmış olacak.

Aktif olarak kullanan arkadaşlara fikirlerini sormak istiyorum. Hangi lastik seçilmeli? Daha avantajlı alınabilecek yer var mıdır? Başka marka ve modeller önerir miydiniz?

Araclarimiz ayni, ben de boyle bir konu acmistim, herkes yardimci olup, tecrubelerini paylasti. Iki-uc hafta arastirdim, dusundum UG8'de karar kilmistim ama almaya gittigim bayide yoktu ve baska yerlerden de 265'ten asagiya bulamadim, o yuzden Michelin aldim.

UG8'i herkes tavsiye ediyor ve cok satildigi soyleniyor, eger 230'a alabiliyorsaniz bence iyi bir secim. Michelin Alpin4 ile de desenleri birbirine yakin.

Asagidaki konuyu ve Conti-Michelin-UG8'in karsilastirildigi TUV SUD raporunu inceleyerek de fikir edinebilirsin.

http://www.seatclubworld.com/jant-lastik-39/kis-lastigi-hakkinda-13849/

http://www.goodyear.eu/nl_nl/images/TUV-SUD-report-UG8.pdf

2 gün önce lastikçide kışlık lastiklerimi taktırıyordum ug8 e 220 tl fiyat verdi lastikçim haberniz olsun

yok canına yandığımın lastiği memlekette olsa hemen alıcam ama

Goodyear tavsiye edebilirim baska alma derim yazliklaribile super

Mete'nin açtığı konuyu gecenin bir vakti okuyup sonra nerede okumuştum diyerek atladığımdan ötürü öncelikle kendisinden özür dilerim.

Haftasonunda lastikçileri güzelce bir dolanmanın ardından Goodyear UG8 almaya karar verdim. Ancak yine Mete'nin açtığı konuda navigasyon cihazı veren yerler de var diye bahsetmişlerdi. Bu lastik firmaları kimlerdir acaba?

2 gün önce lastikçide kışlık lastiklerimi taktırıyordum ug8 e 220 tl fiyat verdi lastikçim haberniz olsun

230 TL'den aşağısına bulamadım valla. Pazarlıkla, peşin vereceğim şu bu desem bile ı-ıh indirmiyorlar..

ug8 bulabilirsen başka bir şey aramana gerek yok bence

Arkadaşlar hazır burada başlık açılmışken başlık açma gereği görmedim ve şimdi size sormak istediğim markalar ve öneriler aldım bunlar hakkında ne dersiniz daha önce ug7 kullanan birisi çok iyi olduklarını zincir bile takmıyorum artık dediğini duymuştum ama yine de sizlere de danışmak istedim. Continental çoğu firma tarafından 1. sıraya yerleştirilmiş siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında ??

1) Continental WinterContact TS 850
2) Pirelli Winter Sottozero 3
3) Dunlop SP WinterSport 4D
4) Nokian WR D3
5) Goodyear UltraGrip 8 Performance
6) Michelin Alpin A4
7) Fulda Kristall Control HP
8) Toyo Snowprox S953

Bunların dışında bazı incelemeler daha var bunlar yanlış okumadıysam dünyaca ünlü otomobil kuruluşları ve dergileri tarafından yapılmış testlerdir.

En iyi lastik hangisi?

Geri
Üst Alt