Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

kaputtaki taş izleri ve çizikler

mevlut911

Kayıtlı Üye
Konu yeri inşallah yanlış olmadı..

Barbaros bey benim arabanın ön kaputunda taş izleri var ve bolca kılcal çizikler...
ön tamponda da duvara sürtme neticesinde biraz yaralanma mevcut
Geçen hafta arkadaşım otomatik yıkamaya girmiş bagaj ve tavanda çok bariz çizikler oluştu..

tamamını elden geçirmek istıyorum ama en önemlisi kaputtaki taş izleri ve tampondaki yaralar..
aklıma kaputa koruma amaçlı folyo çektirmek geliyor
açıkcası pekte anlamam bu işlerden ne yapabiliriz ??

Mevlüt cizikleri ve sürtmelerin resimlerini ekleyebilirsen daha ıyı olur.

fırsatım olursa ekleyim abi bu arada dün konuştuğumuz konuyu hallettm erkan abiyle görüştük
zamanım olursa yanına gidip alıcam

Abicim aracın ne renk bilmiyorum fakat kaputu kaplatman bence çok daha iyi..

Satıcağın zaman alıcıya bu durumu anlatamazsın.

Aracının çoğu yerinde çizik olanlara ben her zaman araçlarını boyatmamalarını, kaplatmalarını öneriyorum. Sattıkları zaman boyasız ve daha rahat satmış oluyorlar :)

Tampondaki yaralar derken tampon altındaki plastiğin ufak tefek çatlaması gibimi?

arabanın rengide biraz sıkıntılı birkan şampanya (bej) o renk kaplama varmı bilmıyorum
tamponda çizikler var ayrıca farın altında duvara sürtme sonrasında ezik var plastik
kalkıp gitti yani onuda ben yapmadım ne zaman arabayı emanete versem bişey oluyor

Bayramda uzun yol yaptım, haliyle yolda ön kaputa taşlar çarptı, bir tanesi derin bir iz bıraktı, 1-2mm'lik bir iz ama boyayı kaldırdı. Aracım sıfır, rengi opak beyaz, olası çizik, sürtük gibi durumlarda kolay pasta cila ila kapatılır düşüncesi ile özellikle aracı beyaz renk tercih etmiştim. Ama taş çarpması daha önce hiç başıma gelmediğinden çözümünü bilmiyorum. Zippo, vb gibi yöntemleri tek başıma uygulayabilecğeimi düşünmüyorum, el sürüp daha da bozmaktansa bir profesyonele emanet etmeyi tercih ederim.

İkinci el araca biniyor olsaydım çok umursamazdım ama içime dert düştü, taş izini kapatmak için Sonax veya MTC veya başka bir firmanın bu tür hizmeti var mı, bilen varsa paylaşabilirse memnun olurum.

Aracımdaki taş izi:
dsc04841z.jpg

Ekli dosyalar

• dsc04841z.jpg
    dsc04841z.jpg
    10.1 KB · Görüntüleme: 115
bu işlerde kral autoking. kasko varsa ücretsiz bir şekilde yapıyor hatta .. giderseniz maslaktakine gidin

tahminen ne kadar tutar sizce?
cuzzi bir şeyse kaskoyu bozmaya gerek yok.

Geri
Üst Alt