Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

kapı swich arızası hakkında

4 kapının 4 aydinlatma switchi olur. Muhtemelen switch arızalı

Ben o sorunu hala çözmüş değilim kilitciler 70 tl civarı tamirine alıyor

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben o sorunu hala çözmüş değilim kilitciler 70 tl civarı tamirine alıyor

güzel kardeşim kapı tık ses cıkarmıyorsa bazılarını açıp bazılarını açmıyorsa muhtemelen switch arızasıdır.zamanla kolay bozulan bişi.ucuzdur sadece sökmesi takması para eder.sol kapıda mıkro ana switch vardır kumandayı gören bütün iş ondadır.bununla ilgili yeni bi konuda cözüme kavusmuş switch konusu var
Cordoba Merkezi Kilit arızası | Sayfa 2 | SCW - Seat Club World - Seat Forum Türkiye

arkadaşlar günaydın aracın sağ arka kapı açıkken iç lamba ve kapı lambası yanmıyor ama yarım açık kalınca yanıyor sorun nedir başına gelen varmı swich arızalı olsa hiç yanmaz heralde o_O
Switche ulaşmak için 2 yol var.
1.Kapı açık iken Tornavida yla kilit dilini kapatın dilin altına açıklık ta switch var oraya wd40sıkarak deneyelim. Bende yapıcam aynısını.
2. Kapı kilit komple çıkacak. Kilidin açılmasına gerek kalmıyor switch dışarda 2 kablo kesilip switch değişecek.

Swic nerde nasıl temin edecem

3 ayaklı switch Elektronik Malzeme satan yerlerde bulunur.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

En yeni kilit bilgisi....
yaklaşık 2 aydır sağ ön kapımda ilk açmada uzaktan kumandayla açılmama takılma yaşıyordum, içeriden elle dahi açılmıyordu. içeriden merkezi kilit şalterini bir kaç kez açıp kapadıktan sonra kapı işinden tıkırt sesi geldiğinde kapı çalışmaya başlıyordu. bazen uzaktan kumanda ile kilitlediğim de de sol kapıdaki yanıp sönen kırmızı led ışık devreye girmiyordu. 26-08 de şehirde aracı otoparka bıraktığımda (sürekli kontrol ederim) sağ kapının uzaktan kumandayla kilitlenmediğini fark ettim. Her şeyi denediğim halde başaramadım. İşlerimde olduğunda aracı sağ kapılar açılamayacak şekilde park edip bıraktım.
Bakımlar için sürekli gittiğim özel servisi aradığımda Bursa'da şöhret sahibi olduğunu sonradan öğrendiğim "Kilitçi Ali" nin bu tür tamiratları yapabildiğini öğrendim. Akşam işlerim bitince uğradığımda şaşırdım...
Hani Türkiye'de tüm "kuyruklar" bitmişti????? böyle bir şey olamaz, herhalde bir dizi çekimi falan vardır; dedim...yanılmışım...
Ertesi gün (perşembe) sabah erkenden gelmemi o gün bakamıyacaklarını söylediler. İnat ettim ertesi sabah 08:15 te dükkanın yanındaydım ve yine sıra oluşmuştu ben dördüncü idim. sokaktaki diğer tüm esnaf açmış çalışmaya bile başlamışlardı ama "kilitçi ali" kapalıydı... 09:15 gibi teker teker gelmeye başladılar. bu arada sıra kuyruğa dönüşmüş tüm sokak, diğer esnafların önleri de dahi yaklaşık görebildiğim 15 araç bekleşiyorduk. Gördüklerim Eski SSK hastanelerinin halini, çalışanların tavırlarını hatırlattı bana. İnanın mübalağa etmiyorum. 7 aracın ayna anda park edebileceği ikili dükkana sıra ile "lütfen" alındık. bir yarım saat kadar da elemanların kahvaltı etmelerini ve kendi deyimleriyle "afyonlarının patlamalarını" bekledikten sonra 10:15 gibi bir eleman "senin arabanın neyi var" deyip geldi.
durumu anlattım. bu başlıktan okuduğum bilgilerle olası sol kapıyı sökmesini bekliyorum... direk sağ kapının iç döşemesinden başladı..
Ben hala SSK psikolojisinde ve "işine gelmezse git" veya "ukalalık edersen çok para isterim" cevabına muhatap olma tırsıklığı ile sesimi çıkarmadan sabretmeye çalışıyorum. Bir taraftan da gözüm gibi baktığım aracımın kapısı sanki benim ciğerim sökülüyormuşcasına paldır küldür sökülüyor. Ya sabır. İnna lillahi ve inna ileyhi raciun...
döşeme, cam, kilit mekanizması derken tüm söküm bitti ve mekanizmayı içeri "ameliyathaneye aldılar" ama oraya biz giremiyoruz. içerisi zaten dar ve sökümü yapılan diğer araçlardan birer "organ" (pardon mekanizma diyecektim) söken eleman buraya girip tamirat yapıyor.
Bir yarım saat kadar sonra bizim eleman elinde mekanizmayla geri döndü. yine aynı tarzla kapıyı toplamaya başladı.
Bittiğinde manuel ve anahtarla her şekilde denedi. ben baktım kilitlediğinde sol kapıdaki kırmızı led yanıp sönüyor. derin bir oh çektim.
Arabam hala yaşıyordu, hamdolsun... Oh be ciddi bir şeyi yoktu. ve inşallah bu hastaneden sağ çıkacaktı..... Neyi varmış diye sordum. motoru yanmış yeniledim abi dedi eleman. "bunların sağ kapıyı açman için anahtara iki kez basman lazım biliyon demi" dedi. Ne diyebilirdim???? Peki ya sonuç derseniz....?? Bir daha kapım arızalanırsa yine mecburen "Kilitçi Ali'ye" giderim. çünkü şu an kapı ve kilitlerin tamamı çalışıyor. Peki kaça mal oldu?? Pazarlıksız 100 TL....
Umarım faydalı olmuşumdur, Saygı ve sevgilerimle

Ekli dosyalar

• 20150827_100927[1].jpg
    20150827_100927[1].jpg
    540.9 KB · Görüntüleme: 34
  • 20150827_100958[1].jpg
    20150827_100958[1].jpg
    410.2 KB · Görüntüleme: 30
Ben yaptırdım ama şuan yine tutukluk yapıyor kendim sökmeyi düşünüyorum

Geri
Üst Alt