Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kapi hoparlorleri!!!

necati07

Kayıtlı Üye
Arkadaslar kapi hoparlorlerini degistirmek istiyorum biraz bassli olsun mid amfi kablo bu islere girmek istemiyorum hic ne yapabilirim?marka ve onerileriniz nelerdir arac leon

klasik pioneer filan demiycem ama magnat dan güzel bas alabilirsin mtx audio bulabilirsen dahada super olur hem bas kaliteside tam olurr cok güzel tatlı bi ses alabilirsin

kesinlikle bende aynı şeyden istiyorum bagajımı amfi bassla harcayacağıma kapı içlerini özellikle arkaları yoğun bass weren bi hoparlörle değiştirmek istiyorum

Önler iyi ses verse arkalarda guzel bas verse cok guzel olur.amfi isine gitmeden en temiz en guzel sesi alabilmek istiyorum.kenwood denedim hic begenmedim sesi basslarda hoparlorler cirliyo temiz bass vermiyo

ön ve arka kapılara 1 er çift rms degeri yüksek mid takarsın bagajada midleri beslicek bi amfi hem yer kaplamaz hemde tatlı bi ses alırsın...

Bende vardi daha once muzik sistemi sıkıldım ve sogudum soktum hepsini orjinalleri kaybettigim icin kenwood hoparlar taktim ve hic hosuma gitmedi ben amfi kablo isine girmeden direk hoparlorle en iyi sesi almak istiyorum

Amatör markaları seçmedikçe, birçok markanın fiyatına göre iyi hoparlörleri var. Ben Pioneer öneririm.

Yalnız burada dikkat edilmesi gereken bazı şeyler var. Öncelikle fabrika çıkışlı bir Leon'un ses kalitesini artırmak istiyorsak başlama noktası hoparlörlerden önce iyi bir double din. Burada da Pioneer veya JVC tavsiye ederim (tabi yine iyi modellerini seçmek kaydıyla). Unutmayın dünyanın en iyi hoparlörlerini de kullansanız ses kaynağınız kaliteli olmadığı sürece verim alamazsınız.

Double dini hallettik diyelim. Amfisiz ciddi bir bass gücü alamazsınız. Zira ses kaynağının çıkışını o derin bass gücüne yükselten amfidir. Ama amfisiz de tabi berrak ve güçlü denebilecek bir çıkış alınabilir (mid+crossover+tiz üçlüsüyle). Yalnız unutmayın amfi olmadan sesi belli bir düzeyin üzerine çıkarttığınızda bozulmalar kaçınılmaz olur. Ayrıca güçlü hoparlörleri amfisiz kullandığınızda tüm sistemin ömrü kısa olur, heyecanlı bir yolcunuzun sesi bir anda sonuna kadar açmasıyla gününüz kabusa dönebilir.

Yorumun icin tesekkur ederim magnat ve vibenin hoparlorleri var onlara baktim rmsleri guclu suanki kenwood benim35watt rms Magnatin vibenin 80 90rmsi var onlardan alsam sorun olurmu verim alabilirmiyim?

Açıkçası sistemi, hoparlörleri komple görmeden ne desem yalan olur. Ve tabi amfi olmadan kalite konusunda tahmin yürütmek güç. En iyisi işinin ehli bir tesisatçıya görünmek.

Geri
Üst Alt