Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Kapi hoparlorleri!!!

Konu, 'Müzik Ve Multimedya Sistemler' kısmında necati07 tarafından paylaşıldı.

1. necati07

necati07 SCW Üyesi

98
    5
    8
    Arkadaslar kapi hoparlorlerini degistirmek istiyorum biraz bassli olsun mid amfi kablo bu islere girmek istemiyorum hic ne yapabilirim?marka ve onerileriniz nelerdir arac leon

2. tugra kazım

tugra kazım SCW Üyesi

5.106
    2.209
    113
    klasik pioneer filan demiycem ama magnat dan güzel bas alabilirsin mtx audio bulabilirsen dahada super olur hem bas kaliteside tam olurr cok güzel tatlı bi ses alabilirsin

3. RedLine

RedLine SCW Üyesi

4.853
    1.283
    113
    kesinlikle bende aynı şeyden istiyorum bagajımı amfi bassla harcayacağıma kapı içlerini özellikle arkaları yoğun bass weren bi hoparlörle değiştirmek istiyorum

4. necati07

necati07 SCW Üyesi

98
    5
    8
    Önler iyi ses verse arkalarda guzel bas verse cok guzel olur.amfi isine gitmeden en temiz en guzel sesi alabilmek istiyorum.kenwood denedim hic begenmedim sesi basslarda hoparlorler cirliyo temiz bass vermiyo

5. necati07

necati07 SCW Üyesi

98
    5
    8
    Bu konuda bilgisi olan hicmi yok?

6. umit

umit SCW Üyesi

164
    37
    28
    ön ve arka kapılara 1 er çift rms degeri yüksek mid takarsın bagajada midleri beslicek bi amfi hem yer kaplamaz hemde tatlı bi ses alırsın...

7. necati07

necati07 SCW Üyesi

98
    5
    8
    Bende vardi daha once muzik sistemi sıkıldım ve sogudum soktum hepsini orjinalleri kaybettigim icin kenwood hoparlar taktim ve hic hosuma gitmedi ben amfi kablo isine girmeden direk hoparlorle en iyi sesi almak istiyorum

8. BoMBeR

BoMBeR SCW Üyesi

207
    109
    43
    Amatör markaları seçmedikçe, birçok markanın fiyatına göre iyi hoparlörleri var. Ben Pioneer öneririm.

Yalnız burada dikkat edilmesi gereken bazı şeyler var. Öncelikle fabrika çıkışlı bir Leon'un ses kalitesini artırmak istiyorsak başlama noktası hoparlörlerden önce iyi bir double din. Burada da Pioneer veya JVC tavsiye ederim (tabi yine iyi modellerini seçmek kaydıyla). Unutmayın dünyanın en iyi hoparlörlerini de kullansanız ses kaynağınız kaliteli olmadığı sürece verim alamazsınız.

Double dini hallettik diyelim. Amfisiz ciddi bir bass gücü alamazsınız. Zira ses kaynağının çıkışını o derin bass gücüne yükselten amfidir. Ama amfisiz de tabi berrak ve güçlü denebilecek bir çıkış alınabilir (mid+crossover+tiz üçlüsüyle). Yalnız unutmayın amfi olmadan sesi belli bir düzeyin üzerine çıkarttığınızda bozulmalar kaçınılmaz olur. Ayrıca güçlü hoparlörleri amfisiz kullandığınızda tüm sistemin ömrü kısa olur, heyecanlı bir yolcunuzun sesi bir anda sonuna kadar açmasıyla gününüz kabusa dönebilir.

9. necati07

necati07 SCW Üyesi

98
    5
    8
    Yorumun icin tesekkur ederim magnat ve vibenin hoparlorleri var onlara baktim rmsleri guclu suanki kenwood benim35watt rms Magnatin vibenin 80 90rmsi var onlardan alsam sorun olurmu verim alabilirmiyim?

10. BoMBeR

BoMBeR SCW Üyesi

207
    109
    43
    Açıkçası sistemi, hoparlörleri komple görmeden ne desem yalan olur. Ve tabi amfi olmadan kalite konusunda tahmin yürütmek güç. En iyisi işinin ehli bir tesisatçıya görünmek.

Sayfayı Paylaş