• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

kapı kilit sorunu

bbekil

Kayıtlı Üye
İsim
Bayram
Nereden
Niğde
Araç
Leon 1.4 TSI Stylance
öncelikle merhabalar aranıza yeni katılıyorum , aracımı yeni aldıgımda kumandadan kilitlediğimde tüm kapılar kilitleniyor fakat açtığımda sürücü kapısı kilitli kalıyordu ( 2 kez düğmeye basmama rağmen) aracımı bilgisayara bağlattım kapı kilit arızası gözüküyordu sildirdim sorun ortadan kalktı fakat şimdi arka yolcu kapısı kilitli kalmayala başladı

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

memet_one

VİP Üye
Administrator
İsim
mehmet
Nereden
Kocaeli
Araç
Ateca 1.6 TDI Style
Plaka
41 YZ 518
öncelikle merhabalar aranıza yeni katılıyorum , aracımı yeni aldıgımda kumandadan kilitlediğimde tüm kapılar kilitleniyor fakat açtığımda sürücü kapısı kilitli kalıyordu ( 2 kez düğmeye basmama rağmen) aracımı bilgisayara bağlattım kapı kilit arızası gözüküyordu sildirdim sorun ortadan kalktı fakat şimdi arka yolcu kapısı kilitli kalmayala başladı

Araç kilit işleri yapan birisine gösterin yada elinizden geliyorsa söküp içerisine sıvı gres yağ sıkın

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Speedy Gonzales

Kayıtlı Üye
İsim
Emre paslıkılıç
Nereden
Sivas
Araç
Leon 1.6 Reference
Plaka
34 DH 69 01
Ben aynı sıkıntıdan muzdariptim sanayide kapı kilit motorlarımın değişeceğini 1200,1300 tlye çözüleceğini söylediler mehmet abinin dediği gibi motorların üstündeki vidaları gevşetip sıvı gres sıktım kapattım tıkır tıkır çözüldü sorunum internettede çeşitli videolar var bu işlemle ilgili bakıp uygulayabilirsn

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Okan kılıç

Kayıtlı Üye
İsim
Okan Kılıç
Nereden
Yurtdışı
Araç
Leon 1.9 TDI Sport
Plaka
BL-949DA

MerhabaKapının döşemesini söküp wd 40 bol miktarda sıkıyorsun oluyor elektriksel bi arıza yoksa senin aynı sorununu birebir bende yaşadım sanırım sadece 2 tane vidayı gevşetiyordum arasına püskürttün mü tamamdır

Okan kılıç

Kayıtlı Üye
İsim
Okan Kılıç
Nereden
Yurtdışı
Araç
Leon 1.9 TDI Sport
Plaka
BL-949DA

MerhabaKapının döşemesini söküp wd 40 bol miktarda sıkıyorsun oluyor elektriksel bi arıza yoksa senin aynı sorununu birebir bende yaşadım sanırım sadece 2 tane vidayı gevşetiyordum arasına püskürttün mü tamamdır

ilker.erdal

Anadolu Bölge Sorumlusu
İsim
İlker
Nereden
İstanbul
Araç
İbiza 1.4 Signo
Plaka
34 UC 9600
Hava kompresöru ile kilitlenmekte bizim araçlardaki kilit sistemi hava kompresör motorunun çıkış ucunda oksit ya da pas meydana geldiğinde çekme gevşetme işlemi gerçekleşmeye biliyor elinizden geliyor ise motoru sokup pas ya da oluşan oksiti temizleyince sorun çözülüyor şimdiden geçmiş olsun

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Namso

Kayıtlı Üye
İsim
Osman
Nereden
İstanbul
Araç
İbiza 1.4 Elegance
Plaka
22NK228
Merhabalar aracımı cipsiz anahtar ile kullansam zararı varmıdır yardımcı olabilirmisiniz

Hezarfen

Kayıtlı Üye
İsim
Mustafa
Nereden
İstanbul
Araç
Leon 1.6 TDI CR Style
Seat ların kronik sorunlarından biri....
Bende de arka kapıda vardı. Sonra kendiliğinden düzeldi.
Şimdi de şöför kapısında başladı. Anahtarla açmak zorunda kalıyorum.
Acaba wd40'ı özellikle hangi vidayı gevşetip sıkmak gerekli görsel olarak bilgilendirmeniz mümkün müdür?

Üst Alt