Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kapı kilidi mk2

@Asi Ruh Leon Tsi kardeşim aynı olay geçen c.tesi benim başıma geldi benimde sol arka kapı kumandadan sadece kilitleniyordu açılmıyordu iç kilit mekanizmasının tırnakları kırılmıştı kapı kolu elimde kaldı açarken :) senin olayı 2 dakikada çözerler kapının içinde motor gibi bişey oradan ayarını yapıyorlar sanayide 15 20 tl ye hallederler.
inşallah benimde öyle kolayca hallolur iki kapının da kilit sesi geliyor çalışıyor bakalım hayırlısı:(

Bende kilit seside yok durup dururken bozulması insanın sinirini bozuyor

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben 6 7 ay önce aldığımda arabayı hiç sorun yoktu sadece sağ ön kapı arada sırada çok nadir dışarıdan açılmazdı ama içeriden açıp kapayınca dışarıdan açılamaya başlardı.3 ay sonra hiç açılmamaya başladı o sırada da arka kapı'da ön kapı gibi arada sırada açılmamaya başladı.Yani anlayacağın hastalık gibi yavaş yavaş sıçradı bende şimdi korkuyorum diğer kapılarda bozulacak diye :D

Ben 6 7 ay önce aldığımda arabayı hiç sorun yoktu sadece sağ ön kapı arada sırada çok nadir dışarıdan açılmazdı ama içeriden açıp kapayınca dışarıdan açılamaya başlardı.3 ay sonra hiç açılmamaya başladı o sırada da arka kapı'da ön kapı gibi arada sırada açılmamaya başladı.Yani anlayacağın hastalık gibi yavaş yavaş sıçradı bende şimdi korkuyorum diğer kapılarda bozulacak diye :D
Benim birgün aniden kapı içtende dıştanda açılmaması başladı heralde dedim kilit dondu hava çok soğuktu sonra biryere gittim araç ısınmıştı kapı açıldı hemen temizledim yağladım daha sonra meğersem kilitlenmiyormuş ön kapıdaki merkez kumandada yanan arka cam kilidi selektör yapmaya başlayınca farkettim çok saçma bir durum sol arka kapı bağımsızlığını ilan etti :)

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu kapı olayına elektirikcilermi bakıyor yoksa kilitcimi bakıyor ?sanayide kime götürmem lazım aracı?

@ahmtsnyl aynen aynen aynı problemden bahsediyoruz benimde kapı kolu elimde kaldığı halde 60 tl ye hallettim.ama kapının kumandadan açılıp açılmaması ayrı bir durummuş.bide hiç kapı kollarını boyatma yada işlem vs. bişey yaptırdın mı?

yok hocam herhangi bir işlem yaptırmadım kapı ya da kapı kolları ile ilgili. işin tuhaf tarafı kapı kumanda ile kilitleniyor. dışarıdan açılmıyor. içeriden bir sefer açınca bir daha ki kilitlememe kadar açılıp kapanıyor. Sonrasında kilitleyip açınca yine yok.

Aynen hocam bende ön kapıyı içeriden açsam'da fark etmiyor dışarıdan açılmıyor fakat arka kapı içeriden açtıktan sonra açılıyor.

mk2 ya da leonların kronik sorunu diye duymuştum hocam bu kilit meselesini.

@ahmtsnyl aynen bende öyle duydum camlar da kronik sorunmuş zaten otomatikse birbirini tetikler. ya hep bu elektronik araçlar sıkıntı amcamda volvo vardı tepe lambası bozulmuş oradan sıçrayıp tüm elektrik aksamı bozmuş araba çalışmıyordu 8 bin tl masraf çıkarmıştı :)

Geri
Üst Alt