Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kapı Çekme Kolu Yerinden Çıkıyor

elementler

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar,hepinize selamlar.Aranıza yeni katıldım.2008 model seat cordoba 1.4 tdi sytlance bnv motor aracım var.Aracımla ilgili bazı problemlerim var.Diğer problemleri başka başlıkta açmayı düşünüyorum.
Bunlardan ilki ,şoför kapısı çekme kolunun(hani şu düğmelerin bulunduğu kol) tırnakları kırılmış.Bu yüzden de kapıyı çekerken ,kolun oturduğu yerden ayrılma oluyor.Bir nevi sanki kol elime elime gelecekmiş gibi.Merak edip kolu söktüm.Benden önceki sahibi tarafından açılmış olduğunu farkettim.Zaten tutturmak içinde plastiği eritme yoluna gitmişler.Bulunduğum şehirde servis yok.En yakın servis 120km uzaklıkta.Sanayidede bu parçayı bulamadım.Hem bu parçayı bulsam bile kolun oturduğu siyah plastikte erimiş.Galiba onunda değişmesi lazım.O siyah plastiğin adının ne olduğunu bilmiyorum.Ne yapmam lazım.Servise gidip ,fiyatı çok yüksek söylerlerse yaptıramam galiba.ayrıca ,durum tespit ücreti alırlar mı? Hani 240km gidip elim boş dönüp birde servise para verirsem durduk yere zarar etmekte istemiyorum.Sizlerin bana göstereceği yolla hareket etmek istiyorum ,yardımcı olursanız çok sevinirim.Bana daha iyi bilgi verebilmeniz için resim çekip buraya attım.Herkese şimdiden teşekkürler.cizgili 1.PNG çizgili 2.PNG cizgili 1.PNG çizgili 2.PNG çizgili 3.PNG çizgili 4.PNG çizgili 4.PNG çizgili 5.PNG çizgili 6.PNG IMG_3452.JPG IMG_3453.JPG IMG_3457.JPG cizgili 1.PNG çizgili 2.PNG çizgili 3.PNG çizgili 4.PNG çizgili 5.PNG çizgili 6.PNG IMG_3452.JPG IMG_3453.JPG IMG_3455.JPG IMG_3457.JPG cizgili 1.PNG çizgili 2.PNG çizgili 3.PNG çizgili 4.PNG çizgili 5.PNG çizgili 6.PNG çizgili 6.PNG IMG_3452.JPG IMG_3453.JPG IMG_3455.JPG IMG_3457.JPG IMG_3458.JPG IMG_3461.JPG

Serviseten parça fyatını sordurmakta fayda var çıkma bulursanız referans olur. Sanayide çıkmacılara da bakın, geçmiş olsun.

bi sn bakayım etkadan kaç paramış..cordoba diyince gözlerim gülüyor :) parca koduyla servisten alırsınız
[doublepost=1446304388,1446303891][/doublepost]@elementler abicim sana 3 ile 14 nolu parçalar lazım... servisdeki fıyatı 3 nolu parca 82.25lira + 14 nolu parca 53.23 lira toplam 130 lira -+ küsur...euroya baz son söz servisin gecmiş olsun
3f72c7ec4a3ac487076e05c6ccbd9654.png

bi sn bakayım etkadan kaç paramış..cordoba diyince gözlerim gülüyor :) parca koduyla servisten alırsınız
[doublepost=1446304388,1446303891][/doublepost]@elementler abicim sana 3 ile 14 nolu parçalar lazım... servisdeki fıyatı 3 nolu parca 82.25lira + 14 nolu parca 53.23 lira toplam 130 lira -+ küsur...euroya baz son söz servisin gecmiş olsun
Ekli dosyayı görüntüle 9497

bi sn bakayım etkadan kaç paramış..cordoba diyince gözlerim gülüyor parca koduyla servisten alırsınız
Ekli dosyayı görüntüle 9497
Üstad çok tesekkur ederim.Gercekten boyle bir cvp beklemiyordum,adeta nokta atisi yaptin.artik simdi servisi ardigimda yarim yamalak bir anlatim yapmadan direk ,şu su parca ve işcilik ne kadar diye sorabilecegim.Gercekten supersin.
Bir baska sorunumda sofor kapisini acinca ,tavan lambasi yanmiyor,ayrica far acik sinyal seside ötmüyor.Arastirmalarim sonucu ,kapi kiliti degismesi lazimmis.Acaba sofor kapisi ,kapinkiliti fiyatina da bakabilirmisin.Ayrica araçin anahtarini kapi kilidite takip açma veya kapama yonunde çevirince camlarin acilip kapanmasi lazim ,oda çalismiyor.acaba kapi kilidini degisince bu sorunda cozulur mu ? Bu arada etka nedir ? tekrar cok tesekkurler.

Üstad çok tesekkur ederim.Gercekten boyle bir cvp beklemiyordum,adeta nokta atisi yaptin.artik simdi servisi ardigimda yarim yamalak bir anlatim yapmadan direk ,şu su parca ve işcilik ne kadar diye sorabilecegim.Gercekten supersin.
Bir baska sorunumda sofor kapisini acinca ,tavan lambasi yanmiyor,ayrica far acik sinyal seside ötmüyor.Arastirmalarim sonucu ,kapi kiliti degismesi lazimmis.Acaba sofor kapisi ,kapinkiliti fiyatina da bakabilirmisin.Ayrica araçin anahtarini kapi kilidite takip açma veya kapama yonunde çevirince camlarin acilip kapanmasi lazim ,oda çalismiyor.acaba kapi kilidini degisince bu sorunda cozulur mu ? Bu arada etka nedir ? tekrar cok tesekkurler.
ben tşk ederim sizler için burdayız zaten,gönül işi yani :) parça kodu vermedim malum renk renk farkediyor servisteki eleman ilgilenir.rıze de en yakın Trabzon çalışkanlardan sipariş edebilirsiniz.kendiniz bile söküp takabilirsiniz malum servis işçilik pahalı gelebilir.gelelim diğer konulara...
anlattığınız şeyler elektrikle ilgili sıkıntı ...kapı kilidi sanmıyorum.kapı switchi bozulmuştur yanı lambayı yakan söndüren düğme switch.ona baktırın cok pahalı değil 5-10 lira :) onu da servisten istersiniz.ama önce arıza tespite bağlatın aracınızı.elektriksel donanımda sıkıntı oldu mu butun tesisatı etkiler.bütceniz iise trabzonda servisde baktırın derim cok pahalıya çıkmaz dediklerimiz gibi bilmiyorum.
son olarak etka dediğimiz şey servislerin kullandığı program bende mevcut olması :) hadi kolay gelsin

Metin bey tekrardan çok teşekkür ederim.servisi aradım ,parçaların resimlerini maille gönderdim.yedek parça servisindeki arkadaş parçaları buldu .ikisinin fiyatı 141 tl imiş.yalnız bir parça Almanyadan gelecek .Türkiye stoklarında yokmuş.Önce parayı yatırdım şimdi parçaların gelmesini bekliyorum.1 ay sürer dediler.Zaten acelem yok.Parçalar gelince serviste taktırmayı düşünüyorum.Ayrıca diğer sorunlarıda göstermiş olurum.

Metin bey tekrardan çok teşekkür ederim.servisi aradım ,parçaların resimlerini maille gönderdim.yedek parça servisindeki arkadaş parçaları buldu .ikisinin fiyatı 141 tl imiş.yalnız bir parça Almanyadan gelecek .Türkiye stoklarında yokmuş.Önce parayı yatırdım şimdi parçaların gelmesini bekliyorum.1 ay sürer dediler.Zaten acelem yok.Parçalar gelince serviste taktırmayı düşünüyorum.Ayrıca diğer sorunlarıda göstermiş olurum.
Çözülmesine sevindim, şimdiden hayırlı olsun.
@kirlisakal abimden müthiş bir skor daha geldi :)

Geri
Üst Alt