• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Kanada bir yıl aradan sonra 2010 takviminde

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Yaş
32
İsim
Yiğit
Nereden
İstanbul
Plaka
TM2556


Kanada Grand Prix organizatörleri, Formula 1 Yönetimi (FOM) ile uzlaşmaya varıldığını açıkladı. Tarafların anlaşması, Montreal'in bir yıl aradan sonra F1 takvimine dönmesi manasına geliyor.

Kanada, 1987'den bu yana ilk kez bu yılki takvimde yer almamıştı. İndianapolis'in de takvimde olmaması nedeniyle, bu sezon Kuzey Amerika'da yarış yapılmamıştı.

Bununla birlikte pisti yeniden takvime sokmaya yönelik görüşmeler sürüyordu. Bu çerçevede yarış, geçici takvimde 6 Haziran tarihinde yer almıştı.

Kanada GP organizatörleri de dün yaptıkları açıklamayla bunu resmen doğrulamış oldular. Grand Prix F1 du Canada CEO'su Normand Legault, "Çok mutluyum, bu sonuç gerçekten ferahlatıcı oldu. Hep, uyuşmazlığın çözülebileceğine inancım oldu" dedi.

Kanada GP'nin yeniden takvime dönüşü konusunda hiçbir zaman şüphesi bulunmadığını kaydeden Legault, Montreal'in yeniden hak ettiği yere kavuştuğunu söyledi.

Kanada'daki organizasyonun sadece Formula 1 için değil, takımlar, üreticiler ve sponsorlar açısından da büyük önem taşıdığını söyleyen Legault, "Kanada Grand Prix taraftarları için de mutluyum, çünkü onlar, rekabetin gerçek değerini takdir eden hakiki F1 tutkunları" dedi.

TurkiyeF1.com
 

Byefsane

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
3,556
Yaş
28
İsim
Atilla Peynirci
Nereden
Isparta
Plaka
32AP154
Şu F1 pistlerine seatlarla girsek süper olur :D teşekkürler
 

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Yaş
32
İsim
Yiğit
Nereden
İstanbul
Plaka
TM2556
istersek gireriz kira ücretlerini bilsen güzel olur demezsin ama.. :D
 
Üst Alt