Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kamyonların ardında giderek rüzgar tünelinden faydalanma

one man one engine

Kayıtlı Üye
F1 araçlarında gördüğümüz, kısa mesafede öndeki aracı takip ederek, öndeki aracın havayı yararak oluşturduğu rüzgar tünelinin faydalanma olayını ben de denedim.Yaklaşık 10 dak. kadar ara sıra şerit değiştirerek öndeki kamyonu yakın mesafeden tehlike oluşturmayacak biçimde takip ettim.Tabi adam rahatsız olmasın diye çok sürdürmedim bu takip işini.Benim fr da bu rüzgar tünelinin anlık yakıt tüketimine faydası göreli 1-1,5 lt aralığında oldu ve yakıt düştü.Takibi bırakıp şeridi değiştirdiğimde yakıt arttı.Demekki araç rüzgara karşı epeyce güç harcıyor...

Evet oldukça fark ediyor hemde bende bu fark daha fazla dün rüzgara karsi yakıt tuketimim ortalama 7 idi 90 la gidiyorum birde rüzgarı arkama alınca 120 ile 4 e düştü tüketim

Sabitleyiciyle akışına bırakıldı

100 km hızla giderken kafamızı sunroofdan dışarı cıkartırsanız anlarsınız... :) uçak bile yaklaşık 700-800 km hızla gidiyoki rüzgarı yarabilsin...kamyona takıldınız mı yol bitmez... kamyonda lastikten cıkan taşı yememek için 1 lt yakıt kar yapacam diye camınızdan olmayın :) yakıttan tasarrufmu etmek istiyorsunuz cruise controlu bağlayın 70-80 kamyon hızında seyredersiniz yakıttan verim alırsınız... :)

100 km hızla giderken kafamızı sunroofdan dışarı cıkartırsanız anlarsınız... :) uçak bile yaklaşık 700-800 km hızla gidiyoki rüzgarı yarabilsin...kamyona takıldınız mı yol bitmez... kamyonda lastikten cıkan taşı yememek için 1 lt yakıt kar yapacam diye camınızdan olmayın :) yakıttan tasarrufmu etmek istiyorsunuz cruise controlu bağlayın 70-80 kamyon hızında seyredersiniz yakıttan verim alırsınız... :)
Doğru söze ne denir??

Siz siz olun cok sisli bir yol hariç trın arkasına takılmayın taş ocagı gibi taş atıyo tırlar gecen hafta antepe giddim geldim bolu ankara gölbası arası göz gözü görmüyordu tırın arkasına girdim 80km hızla 45 km gittik yogun sisten taş sesleri geldi mesafeyı 3 arac boyu açtim devam ettik sag saglım :)

Siz siz olun cok sisli bir yol hariç trın arkasına takılmayın taş ocagı gibi taş atıyo tırlar gecen hafta antepe giddim geldim bolu ankara gölbası arası göz gözü görmüyordu tırın arkasına girdim 80km hızla 45 km gittik yogun sisten taş sesleri geldi mesafeyı 3 arac boyu açtim devam ettik sag saglım :)
Takipteyim abi iyi geziyosun :)

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben kamyon gorunce cekip saga gecmesini bekliyorum tas toptak sıçratmasin diye

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt