Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kam Mili Ayar Ünitesi Arızası

Semih BİLGE

Kayıtlı Üye
Beyler iyi günler, kam mili ayar ünitesi nasıl bozulur,ne etki ederde arıza orataya cıkar acaba bilgisi olan varmı ? Aracımda Kam mili ayar ünitesi bozulmuş ve o kam miline hasar vermiş, kam milide trigel zincirini yemiş devamında bir kaç parça daha değişicek diyorlar ve yüklü bir fiyat cıkartıyor bayi,ve ben aracı daha eylül 9'da servisten cıkartım bakımdan ve 2 ay geçmeden direk bu arıza oluştu...

Daha önce triger ne zaman değişti veya aracın motoruna herhangi bir işlem modifiye yaptırdınmı?

Bence şansını aracı aldığın bayii de dene sert ifadelerle.Ayrıca düşük devir yüksek vites veya yüksek hız küçük vites kullanımıda yapar.Çok geçmiş olsun

Öncelikle geçmiş olsun kam mili ayar ünütesi bozulup kam miline kam milide zincire etki edıyor bunda bi yanlışlık var arabanın zorlanmış.olma ihtimali olabilir senden önce bunun akabinde bu sıralama tam tersi bence zincir yenmiş kam milini eğmiş kam mili ayar ünitesine bozulmuştur. Masraf bi hayli fazla olacaktır kaskodan yaptırma sansın varsa elini cebine atma derim geçmiş olsun

Öncelikle geçmiş olsun kam mili ayar ünütesi bozulup kam miline kam milide zincire etki edıyor bunda bi yanlışlık var arabanın zorlanmış.olma ihtimali olabilir senden önce bunun akabinde bu sıralama tam tersi bence zincir yenmiş kam milini eğmiş kam mili ayar ünitesine bozulmuştur. Masraf bi hayli fazla olacaktır kaskodan yaptırma sansın varsa elini cebine atma derim geçmiş olsun

Vallha bana denilen o,yarn yüz yüze gidip görüşçem,kaskoda melanik diye karşılamıyor..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Nasıl abi karşılamıyor.hem karşılıcak hemde size araç tahsis edecekler.aracı hangi servise götürüyorsun

Semih'im geçmiş olsun... Konuyu araştırdım, 1.2 tsi lerde kam mili ayar dişlisinin vidaları gevsiyor ve yerinden cikiyormus... 2014 kam mili ayar ünitesi Polonya üretimlerinde sorun varmış.. aracın bakım zamanı geldiğinde 15e7 kodlu servis aksiyonu kapsamında ilgili ünite ücretsiz değiştiriliyormus... Ve birçok 1.2 tsi araç bu nedenle geri çağırılmis... Durum asla kullanıcı hatası değil... Tamamen yetkili servisin 15e7yi uygulamamasından kaynaklı...Servisin seni bilgilendirmesi ve ilgili parçayı zamanında ücretsiz değiştirmesi gerekirdi... Asla ödeme yapma...

Aynı sorun ile ilgili linkler var bi göz at istersen;
Tekrar geçmiş olsun Semih...
http://www.golftutkusu.com/index.php?/topic/2020-Kam-Mili-Değişimi-üretici-aksiyonu-

://mobile.donanimhaber.com/1-seneli...olda-birakti-guncellendi--106730502#106730502

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt