Welcome

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Kalorifer ayar düğmesi

Katılım
20 Ara 2011
Mesajlar
73
Beğeniler
8
Puanları
8
Yaş
25
#1
Merhaba arkadaşlar 2004 model toledom da ara sıra olan bir sıkıntı vardı ki dünden bu yana geçmedi bu sıkıntı kaloriferi açtığımız ortadaki ayar kolunun 1-2-3 konumunda çalışmaması sadece 4 konumunda çalışması bu sorunun nedeni ne olabilir ve nasıl çözebilirim bilginiz var mıdır?
 

BoMBeR

SCW ÜYESİ
Katılım
30 Ocak 2012
Mesajlar
207
Beğeniler
109
Puanları
43
#2
Geçmiş olsun... Önceki aracımda başıma gelmişti. Rezistans yani direnç değişimi ile çözmüştüm. Fan motorunuz dördüncü yani en yüksek kademede düzgün çalışıyorsa motorda sıkıntı yoktur. Fakat ayar düğmesinin kademelerine elektriği gönderen dirençler bozulmuştur veya oksitlenmiştir. Bazen değiştirmeden temizlemek de işe yarar. Değiştirilse bile pek pahalı değil. Serviste komple motor dahil değiştirmek isteyebilirler. Siz yine de servisten bir fiyat alın ama yüksek fiyat çıkartırlarsa direkt iyi bir elektrikçide hallettirmenizi tavsiye ederim. Ben işçilik ve parça dahil 70-80 TL civarı vermiştim.
 
Katılım
20 Ara 2011
Mesajlar
73
Beğeniler
8
Puanları
8
Yaş
25
#3
çok teşekkür ediyorum elektrikçiye götürcem yarın bugün görüştüm o da aynı şeyi dedi