Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

kalorifer acınca içeri gelen gaz kokusu

Göğsü sökme işi çok tantanalı kazimcim..Benim 407 de çift taraflı klima var bir taraf sıcak soğuk yapıyor diğer taraf paso sıcak üflüyordu..Araştırdık en son torpido icinde hava akısını düzenleyen kapak kırılmış yada çıkmış dediler..Göğsü sokturduk halletti topladılar ama söküp taktılar ama parçaları falan tam yerine oturtmadan falan takabiliyorlar..o yüzden işçiliği temiz bir yere yaptırmanı tavsiye ederim kardeşim...Gecmis olsun..

arkadaşlar 2 -3 haftadır aracın kaloriferi acınca içeri gaz kokusu geliyor bakımdan önce yoktu önce dedim belki bişeyler degişirken taştı ,döküldü dedim ama koku geçmiyor acınca kaloriferi anında içerde biraz arastirdım kalorifer petegi delinmiş olabilir die aynı konular var oda gögüsün sökülüp yapılması gerekiyomuş varmı böyle bi durum başına gelen

Kazım Arkadaşların Yorumlarını Okumadan yazıyorum.. Kaçırdığım bişey varsa Affola..

emme Manifoldundan LPG regülatörüne giden ince çeyrek parmak bir hortum var bu fazla gazın tekrar LPG regülatöründen emilimini sağlıyor ayrıca feedback sağlamıyşta oluyor subap girişine.. o hortumu değiştir (soğuk-sıcak farkından deforme olmuştur malum kış aylarında - derecelerde olduğunuz bir dönemdesiniz) sorun çözülecektir.. :eek:key:

bi antifiriz degişirken süpeleniyorum ama koku resmen gaz kokusu özlelliklede baska aracların arkasına durmadan bakıyorum acaba onların ekzos kokusunumu alıyor içeri die yok hala aynı ısınınca nası kokar antifiriz

evet korkulan başa geldi babamla gönderdim mavi şimsegi kalorifer de delik varmış 400 tl istemişler gögüs sökülmeden olmaz demişler off üleynn offf :agla:

Arabayı Benzinde Çalıştır Eğer Aynı Gaz Kokusu Gelmez ise Dediğimi yap Sakın Göğsü filan söktürme Servis işte :confused: Anlasa şaşardım..:mad:

kazım öncelikle geçmiş olsun kardeşim..kalorifer sıcak konumdayken koku yapıyor heralde.birde soğuk konumda dene. emin değilim ama mantıken soğuk bölüme aldığın zaman kalorifer peteğinin ilişkisini kesiyorsun.böylelikle kokunun petektenmi yoksa selçuğun dediği gibi gaz tahliye borusundanmı geliyor anlaşılır diye düşünüyorum.birde (iç -dış ortam) hava değişimini yapan düğmeyi (iç ortama) getir.buda ayrı bir deneme yolu.. tek çare söktürmek bile kalsa bence söktürme..çok ses yapar sonrasında. çok rahatsız etmiyorsa koku sorun değil bence.. yılda en fazla 5 ay çekersin o kokuyu,ama gıcırtıyı her gün :) yinede sen bilirsin kardeşim.geçmiş olsun tekrar..

kazım öncelikle geçmiş olsun kardeşim..kalorifer sıcak konumdayken koku yapıyor heralde.birde soğuk konumda dene. emin değilim ama mantıken soğuk bölüme aldığın zaman kalorifer peteğinin ilişkisini kesiyorsun.böylelikle kokunun petektenmi yoksa selçuğun dediği gibi gaz tahliye borusundanmı geliyor anlaşılır diye düşünüyorum.birde (iç -dış artam) hava değişimini yapan düğmeyi (iç ortama) getir.buda ayrı bir deneme yolu.. tek çare söktürmek bile kalsa bence söktürme..çok ses yapar sonrasında. çok rahatsız etmiyorsa koku sorun değil bence.. yılda en fazla 5 ay çekersin o kokuyu,ama gıcırtıyı her gün :) yinede sen bilirsin kardeşim.geçmiş olsun tekrar..

tşkler kardeşim sagol evet sıcak konumda deniyorum sürekli bide dediginiz sekilde deneyip bakalım inş o tür bi sorundur yoksa söktürme işi kafama yatmadı zaten hayırlısı

Göğsü sökme işi çok tantanalı kazimcim..Benim 407 de çift taraflı klima var bir taraf sıcak soğuk yapıyor diğer taraf paso sıcak üflüyordu..Araştırdık en son torpido icinde hava akısını düzenleyen kapak kırılmış yada çıkmış dediler..Göğsü sokturduk halletti topladılar ama söküp taktılar ama parçaları falan tam yerine oturtmadan falan takabiliyorlar..o yüzden işçiliği temiz bir yere yaptırmanı tavsiye ederim kardeşim...Gecmis olsun..
aynen kardeşim bende ustalardan sıkıntılıyım ama söktürme işine girmem galiba zaten sans yok bide baska sorun actırmayalım başımıza vala

Geri
Üst Alt