Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

!!!kalkışta titreme!!!

rolantide de biraz ses varsa çok büyük ihtimalle rulman zarar görmüş..
o titreme de muhtemelen çok net ve rahatsız edici bi tepme gibidir şuan arabandaki..

---------- Post added at 10:37 ---------- Previous post was at 10:35 ----------

fatih aracın sanırım baskıbalata zarar gormus

yiğit helal olsun valla kardeşim aracı görmeden şikayetimi benden iyi,net olarak anlatmışsın :)

daha önceden aracımın sesli çalıştığını düşünüyordum ama kalkışlarda şikayetci olabileceğim kadar titreme yoktu şimdi ise gerçekten rahatsız edici!!!

cezmi abicim saygılar,eryada ismail beyle görüştüm oda sizin dediğiniz gibi baskı balatadan olabileceğini söyledi,ben bu durumun çarpmayla ilişkisi olduğunu düşünüyorum cezmi abi,bu durumla alakalı olabilirmi?yoksa ben kendimimi kandırıyorum?
ne yapmamı önerirsin abicim????

---------- Post added at 15:02 ---------- Previous post was at 14:57 ----------

Debriyaj ya da baskı balatayla ilgili bence.

---------- Post added at 14:55 ---------- Previous post was at 14:54 ----------

Test etmek için basit bir yöntemi var.
El frenini dibine kadar yukarı çekin. 2. vitese alın, yarım debriyajla yavaş yavaş aracı kaldırmaya çalışın. Pürüzsüz bi kalkış sağlıyamıyosa ya da "tak tak tak" diye debriyaj kaçırıyosa hissedilir zaten.

ayberk deniycem bunu kardeşim akşamadoğru sonucu yazarım ama bu deneme sonuc hakkında net bi bilgi verirmi bize ???

yani o ses gelirse baskı balata diyebilirmiyiz kesin olarak?

çarpmanı etkisi ile balatanın zarar görmesi yüksek ihtimal zaten...

ayberk deniycem bunu kardeşim akşamadoğru sonucu yazarım ama bu deneme sonuc hakkında net bi bilgi verirmi bize ???

yani o ses gelirse baskı balata diyebilirmiyiz kesin olarak?
Birde vites geçişlerinde hissedilir. Mesela 2. vites kesiciye kadar basın. 3. vitese taktıktan sonra ayağınızı debriyajdan sert çekin. Tak diye debriyaj kavramıyo, devir geç iniyosa (sanki motor kendi içinde patinaj çekiyomuş gibi) sorun, kesin olarak baskı balatadandır.

abi arabayı çalıştırıp vitese tak, ardından yavaş yavaş ayağını kaldır stop etmesi gereken yerde stop etmiyo ya da çok sonra ediyosa debriyaj setinin değişmesi gerekir demektir..velakin dediğim gibi şanzumanda da bi sıkıntı yaratmış olabilir o darbe vitesteyken..umarım en az maliyetle olay kapanır..

çarpmanı etkisi ile balatanın zarar görmesi yüksek ihtimal zaten...

tamamdır cezmi abicim bunu serviste ismail abiyede söylicem!!!

umarım uğraştırmıycak bir şeydir bu ...

saygılar abicim

---------- Post added at 01:33 ---------- Previous post was at 01:29 ----------

Birde vites geçişlerinde hissedilir. Mesela 2. vites kesiciye kadar basın. 3. vitese taktıktan sonra ayağınızı debriyajdan sert çekin. Tak diye debriyaj kavramıyo, devir geç iniyosa (sanki motor kendi içinde patinaj çekiyomuş gibi) sorun, kesin olarak baskı balatadandır.

ayberk kardeşim vites geçişlerinde de hafif bir sıkıntım olmaya başladı
ama ben bunun benimle alakalı olduğunu düşündüm!!!
örn gites geçişlerinden sonra araç aniden refleks gösteriyor
yani sanki ayağımı sertce çekmiş gibi oluyor debriyajdan
ama yumuşak çekiyorum debriyajdan ayağımı???

---------- Post added at 01:36 ---------- Previous post was at 01:33 ----------

abi arabayı çalıştırıp vitese tak, ardından yavaş yavaş ayağını kaldır stop etmesi gereken yerde stop etmiyo ya da çok sonra ediyosa debriyaj setinin değişmesi gerekir demektir..velakin dediğim gibi şanzumanda da bi sıkıntı yaratmış olabilir o darbe vitesteyken..umarım en az maliyetle olay kapanır..

yiğit kardeşim dediğini denedim!!
yani neredeyse normal!!!
stop etmesi gereken yer neresidir tam bilmiyorum fakat yarım debriyajdan az yukarıda araç stop ediyor ???

abi servise götürmedin mi arabayı henüz. ??

malın varsa derdin var, geçmiş olsun. bu haliyle araca binmek seni daha çok masrafa sokabilir bence fazla zaman geçirmeden bakımını yaptırmanda fayda var. Baskı balata bittiğinde ansızın bir gün yolda kalma ihtimalin yüksek o zaman daha çok sıkıntı yaşarsın.

kardeş biran önce servise git bence.....herşey olabilir sonuçta vitesteki araç vurdurulmuş gibi sürüklenmiş motor kayış vb.yada debriyaj sistemi zarar görmüş olabilir en iyisi servislimiz bir baksın olaya....

abi servise götürmedin mi arabayı henüz. ??

yok yigit götüremedim daha kardeşim yaa!!!

daha bu haftada götüremicem gibi!!!

---------- Post added at 23:47 ---------- Previous post was at 23:41 ----------

malın varsa derdin var, geçmiş olsun. bu haliyle araca binmek seni daha çok masrafa sokabilir bence fazla zaman geçirmeden bakımını yaptırmanda fayda var. Baskı balata bittiğinde ansızın bir gün yolda kalma ihtimalin yüksek o zaman daha çok sıkıntı yaşarsın.

kardeş biran önce servise git bence.....herşey olabilir sonuçta vitesteki araç vurdurulmuş gibi sürüklenmiş motor kayış vb.yada debriyaj sistemi zarar görmüş olabilir en iyisi servislimiz bir baksın olaya....

faruk abi doğru diyosun vallahi malın var derdin var!!!
almak bir dert,benzini bir dert,siğortası kaskosu bir dert,arkadaşın ister kıramazsın bir dert,polisi bir dert hep dert vallahi abi!!!

ne bilim geçen polis beşiktaşta attı önüme kendini filimlere ceza kesti 130 tl !!!

abi dedim ne oldu şimdi ben yolumda gidiyorum burda,en ucuz araba benim gözünemi geldi!!!

al cezanı git diyo,bağlarmış arabamı!!!

bende 130 tl yi kaçgünekazanıyosun abi dedim ???

haklı belki ama yinede insiyatifleri hep ensesi kalınlara...

gökhanım teşekkürler kardeşim

abi bence daha fazla bu şekilde kullanmasan fena olmaz..

Geri
Üst Alt